|
Marknaden stängd -
Toronto S.E.
15.30.00 2026-11-02
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 0,0400 CAD | 0,00 % |
|
+14,29 % | −52,94 % |
| 10-28 | Canstar Resources redovisar resultat för helåret fram till 30 juni 2026 | CI |
| 10-08 | Canstar Resources närmar sig slutförandet av fas 1 i moränprovtagningen vid VMS-projektet i Skelleftefältet | CI |
| Börsvärde | 8,03 mn 5,74 mn 5,13 mn 4,71 mn 4,28 mn 544 mn 8,23 mn 56,21 mn 22,61 mn 287 mn 21,54 mn 21,08 mn 909 mn | P/E-tal 2025 |
−6,71x | P/E-tal 2026 | −3x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 9,01 mn 6,44 mn 5,75 mn 5,28 mn 4,8 mn 610 mn 9,23 mn 63,04 mn 25,36 mn 322 mn 24,16 mn 23,64 mn 1,02 md | EV / Försäljning 2025 |
-
| EV / Försäljning 2026 | - |
| Fri-Float |
77,92 % | Avkastning 2025 * |
-
| Avkastning 2026 | - |
Toronto S.E.CAD
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Toronto S.E.
| ROX | Fördröjd | |
OTC Markets
| CSRNF | Fördröjd | |
Deutsche Boerse AG
| 9IU | Fördröjd |
| 1 vecka | +14,29 % | ||
| 1 månad | −20,00 % | ||
| 3 månader | −38,46 % | ||
| 6 månader | −27,27 % | ||
| Pågående år | −52,94 % |
| 1 vecka | 0,04 | 0,04 | |
| 1 månad | 0,04 | 0,05 | |
| Pågående år | 0,04 | 0,12 | |
| 1 år | 0,04 | 0,14 | |
| 3 år | 0,02 | 0,14 | |
| 5 år | 0,02 | 0,33 | |
| 10 år | 0,02 | 1,15 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Juan Giron
CEO | Verkställande Direktör | - | 2024-01-23 |
William Upshur
DFI | Finansdirektör/CFO | - | 2024-01-23 |
Corwin Northcott
PRN | Företagsledare/Principal | - | 2020-09-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
James Clare
BRD | Direktör/Styrelseledamot | - | 2021-04-26 |
Neil Burns
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 53 | 2021-04-26 |
| Ordförande | - | - |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26-09-21 | BQS Systematic Equities LP
| Köp | Företag | 500 000 | 0,2691% | |
| 26-09-15 | BQS Systematic Equities LP
| Köp | Företag | 500 000 | 0,2691% | |
| 26-05-06 | BQS Systematic Equities LP
| Köp | Företag | 457 000 | 0,2467% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0,00 % | +14,29 % | −33,33 % | +60,00 % | 5,74 mn | ||
| −1,52 % | −4,27 % | +30,61 % | +22,27 % | 200 md | ||
| −1,90 % | −5,03 % | +13,40 % | +14,03 % | 140 md | ||
| −0,36 % | −4,42 % | +43,84 % | +198,94 % | 93,13 md | ||
| −2,83 % | −6,92 % | +41,36 % | +14,72 % | 79,41 md | ||
| +4,59 % | 0,00 % | −6,15 % | +58,25 % | 57,5 md | ||
| −2,80 % | −3,15 % | +32,80 % | +48,26 % | 53,44 md | ||
| −1,44 % | −1,08 % | +44,08 % | +69,71 % | 30,32 md | ||
| −2,18 % | −4,79 % | +3,72 % | +308,94 % | 22,6 md | ||
| +3,20 % | +6,62 % | +14,32 % | +82,62 % | 23,42 md | ||
| Genomsnitt | −0,56 % | −2,11 % | +18,46 % | +87,78 % | 69,97 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −1,07 % | −3,54 % | +26,46 % | +61,56 % |
| 2025 | 2026 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | - | - |
| Nettoinkomst | −1,65 mn −1,18 mn −1,05 mn −967 tn −878 tn −112 mn −1,69 mn −11,54 mn −4,64 mn −58,9 mn −4,42 mn −4,33 mn −187 mn | −2,96 mn −2,11 mn −1,89 mn −1,74 mn −1,58 mn −200 mn −3,03 mn −20,71 mn −8,33 mn −106 mn −7,94 mn −7,77 mn −335 mn |
| Netto Skuld | 7,93 tn 5,67 tn 5,06 tn 4,65 tn 4,22 tn 537 tn 8,13 tn 55,53 tn 22,34 tn 283 tn 21,28 tn 20,82 tn 898 tn | 977 tn 698 tn 624 tn 573 tn 520 tn 66,12 mn 1 mn 6,84 mn 2,75 mn 34,9 mn 2,62 mn 2,56 mn 111 mn |
Anställda
-
Sektor
Integrerade gruvföretag
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-02 | 0,0400 CA$ | 0,00 % | 6 000 |
| 2026-10-30 | 0,0400 CA$ | 0,00 % | 2 250 |
| 2026-10-29 | 0,0400 CA$ | +14,29 % | 63 184 |
| 2026-10-28 | 0,0350 CA$ | 0,00 % | 49 010 |
Försäljning
Köp

Genomsnittlig rekommendation
KÖPA
Antal analytiker
1
Senaste stängningskurs
0,0400CAD
Genomsnittlig riktkurs
0,3200CAD
Spread / Genomsnittligt Mål
+700,00 %
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















