|
Slutkurs
Shenzhen S.E.
2026-11-03
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 13,19 CNY | −5,79 % |
|
−14,63 % | +26,46 % |
| 10-29 | Shandong Ruifeng Chemical rapporterar resultat för de första nio månaderna 2026 | CI |
| 07-27 | Shandong Ruifeng Chemical rapporterar resultat för första halvåret 2026 | CI |
| Börsvärde | 3,69 md 553 mn 494 mn 453 mn 412 mn 773 mn 52,34 md 793 mn 5,41 md 2,18 md 27,63 md 2,07 md 2,03 md 87,56 md | P/E-tal 2024 |
95,2x | P/E-tal 2025 | 80,2x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 4,3 md 644 mn 575 mn 529 mn 480 mn 901 mn 61,01 md 924 mn 6,31 md 2,54 md 32,2 md 2,42 md 2,37 md 102 md | EV / Försäljning 2024 |
1,52x | EV / Försäljning 2025 | 1,64x |
| Fri-Float |
58,76 % | Avkastning 2024 |
0,53 % | Avkastning 2025 | 0,96 % |
| 1 dag | −5,79 % | ||
| 1 vecka | −14,63 % | ||
| Pågående månad | −2,44 % | ||
| 1 månad | −35,28 % | ||
| 3 månader | +1,70 % | ||
| 6 månader | −25,23 % | ||
| Pågående år | +26,46 % |
| 1 vecka | 13,08 | 15,89 | |
| 1 månad | 13,08 | 22,49 | |
| Pågående år | 10,36 | 24,96 | |
| 1 år | 9,75 | 24,96 | |
| 3 år | 5,12 | 24,96 | |
| 5 år | 5,12 | 24,96 | |
| 10 år | 5,12 | 24,96 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Chun Xin Liu
CEO | Verkställande Direktör | 50 | 2017-07-06 |
Yue Ling Xu
DFI | Finansdirektör/CFO | 54 | 2010-01-01 |
Jian Wang
PRN | Företagsledare/Principal | 40 | 2024-12-16 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Shi Bin Zhou
CHM | Ordförande | 64 | 2009-09-01 |
Chuan Xun Tang
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 52 | 2009-08-25 |
Qin Guo Xu
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 48 | 2009-08-25 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 24-09-11 | Försäljning | Styrelseledamot | 5 000 | 0,0027% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −5,79 % | −14,63 % | +17,98 % | +35,56 % | 588 mn | ||
| −1,57 % | +0,57 % | +24,11 % | +30,33 % | 239 md | ||
| +0,29 % | +4,65 % | +19,70 % | +35,37 % | 130 md | ||
| −3,26 % | +4,56 % | −1,38 % | +35,85 % | 84,63 md | ||
| −9,97 % | −8,91 % | +555,38 % | +323,44 % | 73,28 md | ||
| −0,97 % | +1,91 % | +30,75 % | +6,74 % | 70,38 md | ||
| +0,94 % | −0,50 % | −19,18 % | −39,41 % | 37,57 md | ||
| +2,03 % | +2,02 % | +14,76 % | −17,61 % | 33,1 md | ||
| −2,92 % | +6,88 % | +27,67 % | −5,51 % | 27,59 md | ||
| −1,14 % | +0,03 % | +45,46 % | −32,05 % | 24,83 md | ||
| Genomsnitt | −2,24 % | −0,88 % | +71,53 % | +37,27 % | 72,03 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −1,97 % | +1,26 % | +73,19 % | +50,04 % |
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 2 md 300 mn 268 mn 246 mn 223 mn 420 mn 28,4 md 430 mn 2,94 md 1,18 md 14,99 md 1,13 md 1,1 md 47,51 md | 1,97 md 295 mn 264 mn 242 mn 220 mn 413 mn 27,95 md 423 mn 2,89 md 1,16 md 14,75 md 1,11 md 1,08 md 46,76 md |
| Nettoinkomst | 22,08 mn 3,31 mn 2,96 mn 2,71 mn 2,47 mn 4,63 mn 313 mn 4,75 mn 32,41 mn 13,04 mn 165 mn 12,42 mn 12,15 mn 524 mn | 30,33 mn 4,55 mn 4,06 mn 3,73 mn 3,39 mn 6,36 mn 431 mn 6,52 mn 44,53 mn 17,91 mn 227 mn 17,06 mn 16,7 mn 720 mn |
| Netto Skuld | 653 mn 97,9 mn 87,47 mn 80,34 mn 72,97 mn 137 mn 9,27 md 140 mn 959 mn 386 mn 4,89 md 367 mn 360 mn 15,51 md | 611 mn 91,5 mn 81,75 mn 75,09 mn 68,2 mn 128 mn 8,67 md 131 mn 896 mn 361 mn 4,57 md 343 mn 336 mn 14,5 md |
Anställda
973
Sektor
Grundläggande kemikalier
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-03 | 13,19 CNY | −5,79 % | 17 724 700 |
| 2026-11-02 | 14,00 CNY | +3,55 % | 20 587 800 |
| 2026-10-30 | 13,52 CNY | −8,89 % | 27 126 381 |
| 2026-10-29 | 14,84 CNY | −7,60 % | 17 901 840 |
| 2026-10-28 | 16,06 CNY | +3,95 % | 20 136 760 |
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















