|
Marknaden stängd -
Toronto S.E.
22.00.00 2026-11-04
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 4,250 CAD | +0,47 % |
|
−7,00 % | −11,83 % |
| 11-03 | HLS ingår partnerskap med Bayer om hjärtsviktsläkemedel i Kanada | MT |
| 10-01 | HLS Therapeutics meddelar förändringar i styrelsen och dess utskott | CI |
| Börsvärde | 92 mn 81,91 mn 75,14 mn 68,28 mn 129 mn 8,71 md 131 mn 894 mn 359 mn 4,6 md 345 mn 338 mn 14,57 md | P/E-tal 2026 * |
−14,6x | P/E-tal 2027 * | −43,2x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 92 mn 81,91 mn 75,14 mn 68,28 mn 129 mn 8,71 md 131 mn 894 mn 359 mn 4,6 md 345 mn 338 mn 14,57 md | EV / Försäljning 2026 * |
1,58x | EV / Försäljning 2027 * | 1,41x |
| Fri-Float |
99,44 % | Avkastning 2026 * |
-
| Avkastning 2027 * | - |
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Toronto S.E.
| HLS | Fördröjd | |
Deutsche Boerse AG
| 74D | Fördröjd |
Senaste Transkript: HLS Therapeutics Inc.
| 1 dag | +0,47 % | ||
| 1 vecka | −7,00 % | ||
| Pågående månad | −5,76 % | ||
| 1 månad | +9,82 % | ||
| 3 månader | +1,19 % | ||
| 6 månader | −8,60 % | ||
| Pågående år | −11,83 % |
| 1 vecka | 4,2 | 4,69 | |
| 1 månad | 3,9 | 4,69 | |
| Pågående år | 3,56 | 5,25 | |
| 1 år | 3,56 | 5,44 | |
| 3 år | 3 | 5,76 | |
| 5 år | 3 | 18,9 | |
| 10 år | 3 | 25,92 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Craig Millian
CEO | Verkställande Direktör | 58 | 2023-05-01 |
John Hanna
DFI | Finansdirektör/CFO | 61 | 2024-01-26 |
Jason Gross
CTO | Teknisk/Vetenskaplig/F&U Direktör | 61 | 2014-06-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Rodney Hill
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 58 | 2018-03-12 |
John Welborn
CHM | Ordförande | 48 | 2023-06-22 |
Norma Beauchamp
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 65 | 2021-01-01 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26-09-30 | Tax | Företag | 1 000 | 0,0032% | - | |
| 26-09-30 | Tax | Företag | −1 000 | 0,0032% | - | |
| 26-09-29 | Tax | Företag | 2 000 | 0,0065% | - |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +0,47 % | −7,00 % | −22,73 % | −14,14 % | 92 mn | ||
| +0,61 % | +10,62 % | +58,16 % | +149,73 % | 1 255 md | ||
| +3,81 % | +2,82 % | +48,35 % | +82,58 % | 641 md | ||
| +3,09 % | +2,95 % | +39,10 % | +108,48 % | 505 md | ||
| +1,25 % | −0,78 % | +52,56 % | +66,87 % | 381 md | ||
| +3,93 % | +6,02 % | +82,28 % | +45,44 % | 357 md | ||
| +2,10 % | +4,26 % | +34,93 % | +61,10 % | 303 md | ||
| +1,92 % | +9,37 % | +13,43 % | +36,55 % | 286 md | ||
| +3,73 % | +6,82 % | +61,48 % | +77,31 % | 249 md | ||
| +4,19 % | +9,68 % | +42,96 % | +113,85 % | 208 md | ||
| Genomsnitt | +1,63 % | +1,91 % | +41,05 % | +72,78 % | 418,53 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +1,07 % | +3,90 % | +50,61 % | +97,79 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 58,34 mn 51,94 mn 47,65 mn 43,3 mn 81,49 mn 5,52 md 83,29 mn 567 mn 228 mn 2,92 md 219 mn 214 mn 9,24 md | 65,06 mn 57,92 mn 53,14 mn 48,29 mn 90,88 mn 6,16 md 92,88 mn 632 mn 254 mn 3,25 md 244 mn 239 mn 10,31 md |
| Nettoinkomst | −5,47 mn −4,87 mn −4,47 mn −4,06 mn −7,64 mn −518 mn −7,81 mn −53,16 mn −21,36 mn −274 mn −20,53 mn −20,09 mn −866 mn | −2,16 mn −1,93 mn −1,77 mn −1,61 mn −3,02 mn −205 mn −3,09 mn −21,04 mn −8,45 mn −108 mn −8,12 mn −7,95 mn −343 mn |
| Netto Skuld | - | - |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-04 | 4,250 CA$ | +0,47 % | 39 598 |
| 2026-11-03 | 4,230 CA$ | −5,37 % | 56 660 |
| 2026-11-02 | 4,470 CA$ | −0,89 % | 10 905 |
| 2026-10-30 | 4,510 CA$ | −1,10 % | 35 743 |
| 2026-10-29 | 4,560 CA$ | 0,00 % | 158 109 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















