|
Marknaden stängd -
Sao Paulo
21.12.44 2026-11-06
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 54,44 BRL | −5,26 % |
|
+4,89 % | +3,18 % |
| 11-03 | Realty Incomes strategi drivs av investeringar i Europa och industrifastigheter, enligt RBC Capital Markets | MT |
| 11-03 | Realty Income Corporation, Q3 2026 Earnings Call, Nov 02, 2026 |
| Börsvärde | 56,15 md 309 md 50,4 md 45,98 md 42,06 md 79,29 md 5 272 md 81,82 md 555 md 221 md 2 815 md 211 md 206 md 8 893 md | P/E-tal 2026 * |
38,1x | P/E-tal 2027 * | 35,1x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 87,97 md 483 md 78,97 md 72,05 md 65,91 md 124 md 8 260 md 128 md 870 md 347 md 4 411 md 330 md 323 md 13 934 md | EV / Försäljning 2026 * |
15,1x | EV / Försäljning 2027 * | 14,7x |
| Fri-Float |
99,88 % | Avkastning 2026 * |
5,52 % | Avkastning 2027 * | 5,66 % |
Senaste Transkript: Realty Income Corporation
| 1 dag | −5,26 % | ||
| 1 vecka | +4,89 % | ||
| Pågående månad | +4,89 % | ||
| 1 månad | +21,38 % | ||
| 3 månader | +2,56 % | ||
| 6 månader | +6,64 % | ||
| Pågående år | +3,18 % |
| 1 vecka | 52,14 | 54,95 | |
| 1 månad | 44,8 | 54,95 | |
| Pågående år | 44,45 | 59,03 | |
| 1 år | 44,45 | 59,03 | |
| 3 år | 39,74 | 61,8 | |
| 5 år | 38,27 | 68,42 | |
| 10 år | 36,64 | 69,05 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Sumit Roy
CEO | Verkställande Direktör | 56 | 2018-10-16 |
Jonathan Pong
DFI | Finansdirektör/CFO | 43 | 2024-01-01 |
Mark Hagan
CIO | Chef för investeringar | 59 | 2018-05-21 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Direktör/Styrelseledamot | 66 | 2007-06-01 | |
Priya Huskins
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 53 | 2007-12-01 |
Sumit Roy
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 56 | 2018-10-16 |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −5,26 % | +4,89 % | - | - | 56,15 md | ||
| −1,24 % | −0,80 % | +1,08 % | +21,81 % | 121 md | ||
| +0,83 % | +4,90 % | +24,41 % | +98,21 % | 73,66 md | ||
| −0,77 % | +3,71 % | +3,82 % | +16,45 % | 56,15 md | ||
| −3,20 % | +3,11 % | −9,84 % | +26,95 % | 39,15 md | ||
| −0,43 % | +4,08 % | +24,25 % | +40,14 % | 16,96 md | ||
| −0,35 % | +0,13 % | +26,61 % | +18,72 % | 16,52 md | ||
| +0,36 % | +3,43 % | +4,76 % | +89,53 % | 15,17 md | ||
| −1,27 % | +2,63 % | +0,86 % | +27,17 % | 14,55 md | ||
| −1,89 % | +0,34 % | +7,27 % | +24,46 % | 13,67 md | ||
| Genomsnitt | −1,32 % | +2,39 % | +9,25 % | +40,38 % | 40,72 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −1,43 % | +2,08 % | +7,62 % | +40,72 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 5,83 md 32,04 md 5,23 md 4,77 md 4,37 md 8,23 md 547 md 8,49 md 57,66 md 22,97 md 292 md 21,88 md 21,41 md 923 md | 6,21 md 34,11 md 5,57 md 5,08 md 4,65 md 8,76 md 583 md 9,04 md 61,38 md 24,46 md 311 md 23,29 md 22,79 md 983 md |
| Nettoinkomst | 1,47 md 8,08 md 1,32 md 1,2 md 1,1 md 2,08 md 138 md 2,14 md 14,54 md 5,79 md 73,7 md 5,52 md 5,4 md 233 md | 1,7 md 9,33 md 1,52 md 1,39 md 1,27 md 2,4 md 159 md 2,47 md 16,79 md 6,69 md 85,11 md 6,37 md 6,23 md 269 md |
| Netto Skuld | 31,83 md 175 md 28,57 md 26,07 md 23,84 md 44,95 md 2 988 md 46,38 md 315 md 125 md 1 596 md 119 md 117 md 5 041 md | 35,13 md 193 md 31,54 md 28,77 md 26,32 md 49,61 md 3 299 md 51,19 md 347 md 138 md 1 761 md 132 md 129 md 5 564 md |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-06 | 54,44 BR$ | +0,63 % | 968 |
| 2026-11-05 | 54,10 BR$ | +0,93 % | 4 718 |
| 2026-11-04 | 53,60 BR$ | +1,84 % | 981 |
| 2026-11-03 | 52,63 BR$ | +1,41 % | 1 227 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















