|
Marknaden stängd -
NSE India S.E.
11.51.03 2026-11-08
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 539,80 INR | +2,63 % |
|
+0,85 % | −4,88 % |
| Börsvärde | 19,79 md 211 mn 189 mn 173 mn 158 mn 297 mn 306 mn 2,08 md 830 mn 10,56 md 790 mn 773 mn 33,34 md | P/E-tal 2027 * |
60,5x | P/E-tal 2028 * | 25,2x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 19,79 md 211 mn 189 mn 173 mn 158 mn 297 mn 306 mn 2,08 md 830 mn 10,56 md 790 mn 773 mn 33,34 md | EV / Försäljning 2027 * |
2,64x | EV / Försäljning 2028 * | 2,34x |
| Fri-Float |
36,38 % | Avkastning 2027 * |
-
| Avkastning 2028 * | - |
NSE India S.E.INR
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
NSE India S.E.
| RAMCOSYS | Fördröjd | |
Bombay S.E.
| RAMCOSYS | Fördröjd |
| 1 dag | +2,63 % | ||
| 1 vecka | +0,85 % | ||
| Pågående månad | +6,68 % | ||
| 1 månad | +0,44 % | ||
| 3 månader | −19,40 % | ||
| 6 månader | +30,99 % | ||
| Pågående år | −4,88 % |
| 1 vecka | 498 | 555 | |
| 1 månad | 476,45 | 605,45 | |
| Pågående år | 342,1 | 967,5 | |
| 1 år | 342,1 | 967,5 | |
| 3 år | 260,5 | 967,5 | |
| 5 år | 188,6 | 967,5 | |
| 10 år | 64,1 | 967,5 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Sandesh Bilagi
CEO | Verkställande Direktör | - | 2026-07-02 |
| Finansdirektör/CFO | 64 | - | |
V. Mithun
CMP | Compliance Officer | - | 2025-05-05 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Direktör/Styrelseledamot | 69 | 2008-01-31 | |
| Ordförande | 67 | 2017-06-04 | |
| Direktör/Styrelseledamot | 33 | 2017-06-04 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 25-03-18 | Köp | 5 000 | 0,0134% | |||
| 25-03-18 | Köp | Finanschef | 5 625 | 0,0151% | ||
| 25-03-18 | Köp | Chef / ledande befattningshavare | 38 750 | 0,1042% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +2,63 % | +0,85 % | −9,90 % | +101,79 % | 211 mn | ||
| −0,99 % | +1,67 % | +6,80 % | +47,17 % | 3 940 md | ||
| +3,48 % | −12,89 % | −9,86 % | +753,09 % | 386 md | ||
| +0,82 % | −11,15 % | −51,48 % | +6,52 % | 362 md | ||
| −2,32 % | −0,24 % | −2,27 % | +59,95 % | 271 md | ||
| −0,26 % | −14,22 % | +47,84 % | +159,29 % | 256 md | ||
| −0,14 % | −13,39 % | +60,72 % | +351,03 % | 223 md | ||
| +9,86 % | +71,21 % | −36,89 % | +856,76 % | 130 md | ||
| −0,38 % | −3,00 % | −40,84 % | −16,95 % | 106 md | ||
| −2,90 % | −4,37 % | −26,81 % | −59,11 % | 93,14 md | ||
| Genomsnitt | +0,98 % | +1,12 % | −6,27 % | +225,95 % | 576,77 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −0,35 % | −0,50 % | +3,11 % | +124,53 % |
| 2027 * | 2028 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 7,49 md 79,64 mn 71,43 mn 65,28 mn 59,59 mn 112 mn 116 mn 787 mn 314 mn 3,99 md 299 mn 293 mn 12,61 md | 8,46 md 89,98 mn 80,7 mn 73,75 mn 67,32 mn 127 mn 131 mn 889 mn 354 mn 4,51 md 338 mn 330 mn 14,25 md |
| Nettoinkomst | 328 mn 3,49 mn 3,13 mn 2,86 mn 2,61 mn 4,92 mn 5,07 mn 34,47 mn 13,75 mn 175 mn 13,1 mn 12,82 mn 553 mn | 789 mn 8,39 mn 7,53 mn 6,88 mn 6,28 mn 11,83 mn 12,21 mn 82,93 mn 33,07 mn 421 mn 31,5 mn 30,83 mn 1,33 md |
| Netto Skuld | - | - |
Anställda
1 442
Sektor
Programvara
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-08 | 539,80 INR | +2,63 % | 24 703 |
| 2026-11-06 | 525,95 INR | −3,39 % | 81 718 |
| 2026-11-05 | 544,40 INR | +1,30 % | 131 332 |
| 2026-11-04 | 537,40 INR | +1,54 % | 47 736 |
| 2026-11-03 | 529,25 INR | −1,12 % | 26 767 |
Försäljning
Köp

Genomsnittlig rekommendation
KÖPA
Antal analytiker
1
Senaste stängningskurs
525,95INR
Genomsnittlig riktkurs
650,00INR
Spread / Genomsnittligt Mål
+23,59 %
Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















