|
Marknaden stängd -
Euronext Bruxelles
17.55.00 2026-10-16
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 10,05 EUR | +0,70 % |
|
+2,13 % | −3,37 % |
| 08-27 | Qrf Comm. VA rapporterar resultat för första halvåret 2026 | CI |
| 2025-10-01 | Qrf Comm. VA meddelar årlig utdelning | CI |
| Börsvärde | 131 mn 147 mn 121 mn 110 mn 208 mn 13,95 md 211 mn 1,46 md 571 mn 7,28 md 552 mn 540 mn 23,2 md | P/E-tal 2026 * |
9,01x | P/E-tal 2027 * | 9,95x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 131 mn 147 mn 121 mn 110 mn 208 mn 13,95 md 211 mn 1,46 md 571 mn 7,28 md 552 mn 540 mn 23,2 md | EV / Försäljning 2026 * |
7,85x | EV / Försäljning 2027 * | 7,34x |
| Fri-Float |
62,14 % | Avkastning 2026 * |
8,36 % | Avkastning 2027 * | 8,36 % |
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Euronext Bruxelles
| QRF | Realtid | |
Deutsche Boerse AG
| 2QR | Fördröjd | |
CBOE
| 0QIP | Realtid | |
CBOE
| QRFb | Realtid | |
Börse Stuttgart
| 2QR | Fördröjd |
| 1 dag | +0,70 % | ||
| 1 vecka | +2,13 % | ||
| Pågående månad | +1,11 % | ||
| 1 månad | −0,50 % | ||
| 3 månader | −2,43 % | ||
| 6 månader | −9,05 % | ||
| Pågående år | −3,37 % |
| 1 vecka | 9,82 | 10,15 | |
| 1 månad | 9,8 | 10,15 | |
| Pågående år | 9,8 | 11,9 | |
| 1 år | 9,72 | 11,9 | |
| 3 år | 9,16 | 11,9 | |
| 5 år | 8,9 | 12,5 | |
| 10 år | 8,4 | 27,49 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Verkställande Direktör | 42 | 2019-02-19 | |
Arthur Lesaffre
DFI | Finansdirektör/CFO | 36 | 2022-08-01 |
Michel De Baets
COO | Verksamhetschef | 39 | 2023-08-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Direktör/Styrelseledamot | 68 | 2019-01-30 | |
| Direktör/Styrelseledamot | 48 | 2021-02-24 | |
Pieter Bogaert
CHM | Ordförande | 50 | 2025-06-02 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 25-10-17 | Köp | Styrelseledamot | 42 | 0,0005% | ||
| 25-10-17 | Köp | Styrelseledamot | 114 | 0,0015% | ||
| 25-10-17 | Köp | Operativ chef | 2 294 | 0,0294% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +0,70 % | +2,13 % | +1,52 % | +7,37 % | 147 mn | ||
| −1,38 % | −4,66 % | +101,78 % | +855,56 % | 62,26 md | ||
| +0,85 % | −1,56 % | +14,59 % | +28,77 % | 39,58 md | ||
| +0,53 % | +0,70 % | −17,55 % | +62,55 % | 27,58 md | ||
| +3,33 % | +2,04 % | +5,29 % | +3,88 % | 28,22 md | ||
| +2,77 % | +5,92 % | +9,85 % | +87,72 % | 27,97 md | ||
| +2,18 % | +4,09 % | −7,74 % | +38,30 % | 25,59 md | ||
| +1,37 % | −1,55 % | +20,08 % | +10,83 % | 19,85 md | ||
| −1,39 % | −1,67 % | −31,89 % | −63,56 % | 19,24 md | ||
| +3,57 % | −7,58 % | 0,00 % | +167,84 % | 19,35 md | ||
| Genomsnitt | +1,25 % | +0,41 % | +9,59 % | +119,93 % | 26,98 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +0,96 % | +0,11 % | +23,88 % | +229,50 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 16,65 mn 18,73 mn 15,43 mn 14,04 mn 26,5 mn 1,78 md 26,92 mn 186 mn 72,73 mn 928 mn 70,3 mn 68,8 mn 2,96 md | 17,8 mn 20,02 mn 16,5 mn 15,01 mn 28,33 mn 1,9 md 28,78 mn 198 mn 77,75 mn 992 mn 75,15 mn 73,55 mn 3,16 md |
| Nettoinkomst | 10,5 mn 11,81 mn 9,73 mn 8,85 mn 16,71 mn 1,12 md 16,98 mn 117 mn 45,87 mn 585 mn 44,33 mn 43,39 mn 1,86 md | 10,75 mn 12,09 mn 9,96 mn 9,07 mn 17,11 mn 1,15 md 17,38 mn 120 mn 46,96 mn 599 mn 45,39 mn 44,42 mn 1,91 md |
| Netto Skuld | - | - |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-10-16 | 10,05 € | +0,70 % | 151 |
| 2026-10-15 | 9,980 € | −0,70 % | 3 283 |
| 2026-10-14 | 10,05 € | +1,72 % | 15 449 |
| 2026-10-13 | 9,880 € | +0,41 % | 4 465 |
| 2026-10-12 | 9,840 € | 0,00 % | 8 135 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Årliga vinster - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















