Kavveri Defence & Wireless Technologies Limited Aktie
Aktier
KAVDEFENCE
INE641C01019
Kommunikation & Nätverk
|
Marknaden stängd -
Bombay S.E.
11.02.24 2026-11-02
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 80,11 INR | +4,28 % |
|
+2,34 % | +19,44 % |
| Börsvärde | 4,82 md 50,76 mn 45,35 mn 41,55 mn 37,86 mn 71,04 mn 72,54 mn 496 mn 200 mn 2,54 md 190 mn 186 mn 8,02 md | P/E-tal 2025 |
30x | P/E-tal 2026 | 147x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 4,68 md 49,37 mn 44,11 mn 40,42 mn 36,83 mn 69,1 mn 70,56 mn 482 mn 195 mn 2,47 md 185 mn 181 mn 7,8 md | EV / Försäljning 2025 |
5,76x | EV / Försäljning 2026 | 35,1x |
| Fri-Float |
31,1 % | Avkastning 2025 * |
-
| Avkastning 2026 | - |
Bombay S.E.INR
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Bombay S.E.
| KAVDEFENCE | Fördröjd | |
NSE India S.E.
| KAVDEFENCE | Slutkurs |
| 1 dag | +4,28 % | ||
| 1 vecka | +2,34 % | ||
| Pågående månad | +4,28 % | ||
| 1 månad | +3,97 % | ||
| 3 månader | +40,52 % | ||
| 6 månader | +25,68 % | ||
| Pågående år | +19,44 % |
| 1 vecka | 75 | 86,89 | |
| 1 månad | 74,37 | 98 | |
| Pågående år | 51,05 | 98 | |
| 1 år | 51,05 | 112,82 | |
| 3 år | 8,77 | 161,05 | |
| 5 år | 4,43 | 161,05 | |
| 10 år | 1,81 | 161,05 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Finansdirektör/CFO | 59 | - | |
| Verkställande Direktör | 63 | - | |
| Compliance Officer | - | 2026-02-16 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Ordförande | 63 | - | |
| Direktör/Styrelseledamot | 59 | 2010-01-05 | |
| Direktör/Styrelseledamot | 73 | 2010-01-05 |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +4,28 % | +2,34 % | −18,21 % | +804,18 % | 48,64 mn | ||
| −2,77 % | −4,59 % | +38,98 % | +94,69 % | 411 md | ||
| −2,80 % | −4,77 % | +4,09 % | +211,40 % | 213 md | ||
| −1,36 % | −9,13 % | −38,35 % | +205,51 % | 134 md | ||
| −0,54 % | −10,22 % | +16,28 % | +803,54 % | 98,06 md | ||
| −0,86 % | +1,14 % | +19,82 % | +73,73 % | 81,35 md | ||
| −18,59 % | −9,49 % | +239,55 % | +1 667,56 % | 76,15 md | ||
| +0,59 % | −6,62 % | +28,21 % | +141,60 % | 52,54 md | ||
| −0,83 % | +4,23 % | +31,00 % | +148,21 % | 48,94 md | ||
| +1,04 % | +3,35 % | +6,21 % | −3,48 % | 47,57 md | ||
| Genomsnitt | +0,42 % | −0,07 % | +32,76 % | +414,69 % | 116,33 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −0,03 % | −0,97 % | +31,39 % | +290,48 % |
| 2025 | 2026 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 171 mn 1,8 mn 1,61 mn 1,48 mn 1,35 mn 2,53 mn 2,58 mn 17,62 mn 7,11 mn 90,17 mn 6,77 mn 6,63 mn 285 mn | 84,21 mn 887 tn 793 tn 726 tn 662 tn 1,24 mn 1,27 mn 8,67 mn 3,5 mn 44,35 mn 3,33 mn 3,26 mn 140 mn |
| Nettoinkomst | 64,07 mn 675 tn 603 tn 553 tn 504 tn 945 tn 965 tn 6,6 mn 2,66 mn 33,74 mn 2,53 mn 2,48 mn 107 mn | 12,42 mn 131 tn 117 tn 107 tn 97,61 tn 183 tn 187 tn 1,28 mn 516 tn 6,54 mn 491 tn 481 tn 20,67 mn |
| Netto Skuld | 45,75 mn 482 tn 431 tn 395 tn 360 tn 675 tn 689 tn 4,71 mn 1,9 mn 24,09 mn 1,81 mn 1,77 mn 76,16 mn | −132 mn −1,39 mn −1,24 mn −1,14 mn −1,04 mn −1,94 mn −1,98 mn −13,56 mn −5,47 mn −69,36 mn −5,21 mn −5,1 mn −219 mn |
Anställda
24
Sektor
Kommunikation & Nätverk
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-02 | 80,11 INR | +4,28 % | 8 573 |
| 2026-10-30 | 76,82 INR | −4,93 % | 35 524 |
| 2026-10-29 | 80,80 INR | −3,49 % | 15 151 |
| 2026-10-28 | 83,72 INR | −2,65 % | 16 570 |
| 2026-10-27 | 86,00 INR | +4,65 % | 13 809 |
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















