|
Marknaden stängd -
Euronext Paris
17.55.00 2026-09-01
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 0,2145 EUR | −0,23 % |
|
−6,33 % | −23,39 % |
| 07-15 | Oddo upprepar sin rekommendation för Forsee Power inför nyemissionen | |
| 07-15 | Forsee Power i exklusiva samtal med FCAP Investors för att stärka kapitalbasen |
| Börsvärde | 25,08 mn 29,08 mn 23,6 mn 21,5 mn 40,42 mn 2,76 md 40,64 mn 279 mn 109 mn 1,4 md 109 mn 107 mn 4,65 md | P/E-tal 2026 * |
−1,43x | P/E-tal 2027 * | −2,26x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 83,03 mn 96,26 mn 78,11 mn 71,16 mn 134 mn 9,14 md 135 mn 923 mn 359 mn 4,65 md 361 mn 354 mn 15,41 md | EV / Försäljning 2026 * |
1,15x | EV / Försäljning 2027 * | 1,11x |
| Fri-Float |
16,91 % | Avkastning 2026 * |
-
| Avkastning 2027 * | - |
| 1 dag | −0,23 % | ||
| 1 vecka | −6,33 % | ||
| Pågående månad | −0,23 % | ||
| 1 månad | −10,62 % | ||
| 3 månader | −21,72 % | ||
| 6 månader | −16,70 % | ||
| Pågående år | −23,39 % |
| 1 vecka | 0,21 | 0,23 | |
| 1 månad | 0,21 | 0,25 | |
| Pågående år | 0,2 | 0,34 | |
| 1 år | 0,2 | 0,4 | |
| 3 år | 0,2 | 3,36 | |
| 5 år | 0,2 | 7,7 | |
| 10 år | 0,2 | 7,7 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Verkställande Direktör | 62 | 2011-06-01 | |
Philippe Platon
DFI | Finansdirektör/CFO | - | 2025-11-03 |
Joel Theut
COO | Verksamhetschef | - | 2023-10-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Ordförande | 62 | 2011-06-01 | |
Eric Lecomte
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 63 | 2021-01-01 |
Matthieu Bonamy
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 52 | 2021-01-01 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 24-05-22 | Amilu SAS
| Köp | Företag | 10 000 | 0,0140% | |
| 24-05-03 | Köp | Styrelseledamot | 4 000 | 0,0056% | ||
| 24-04-30 | Amilu SAS
| Köp | Företag | 20 000 | 0,0280% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −0,23 % | −6,33 % | −45,42 % | −93,21 % | 29,2 mn | ||
| −2,91 % | +1,38 % | +4,26 % | −32,54 % | 64,6 md | ||
| −1,39 % | +10,49 % | +174,88 % | −7,33 % | 32,8 md | ||
| −0,49 % | −5,95 % | −8,20 % | +6,28 % | 17,05 md | ||
| −1,82 % | +1,10 % | - | - | 11,9 md | ||
| −3,81 % | −0,68 % | −4,13 % | −64,19 % | 8,63 md | ||
| −0,19 % | −1,88 % | −26,90 % | +10,07 % | 7,2 md | ||
| −1,51 % | −6,79 % | +76,42 % | +72,63 % | 6,63 md | ||
| −1,09 % | −3,74 % | −29,82 % | +8,78 % | 4,77 md | ||
| +1,88 % | −0,28 % | +47,18 % | +174,53 % | 4,47 md | ||
| Genomsnitt | −1,16 % | −0,12 % | +20,92 % | +8,34 % | 15,81 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −1,93 % | +3,27 % | +42,52 % | −9,69 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 72 mn 83,47 mn 67,73 mn 61,7 mn 116 mn 7,92 md 117 mn 801 mn 312 mn 4,03 md 313 mn 307 mn 13,36 md | 81,6 mn 94,6 mn 76,76 mn 69,93 mn 131 mn 8,98 md 132 mn 907 mn 353 mn 4,57 md 355 mn 347 mn 15,14 md |
| Nettoinkomst | −17,8 mn −20,64 mn −16,74 mn −15,25 mn −28,68 mn −1,96 md −28,84 mn −198 mn −77,04 mn −996 mn −77,48 mn −75,8 mn −3,3 md | −11 mn −12,75 mn −10,35 mn −9,43 mn −17,73 mn −1,21 md −17,82 mn −122 mn −47,61 mn −616 mn −47,88 mn −46,84 mn −2,04 md |
| Netto Skuld | 57,95 mn 67,18 mn 54,51 mn 49,66 mn 93,39 mn 6,38 md 93,89 mn 644 mn 251 mn 3,24 md 252 mn 247 mn 10,75 md | 65,55 mn 75,99 mn 61,66 mn 56,17 mn 106 mn 7,21 md 106 mn 729 mn 284 mn 3,67 md 285 mn 279 mn 12,16 md |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-09-01 | 0,2145 € | −0,23 % | 7 417 |
| 2026-08-31 | 0,2150 € | +0,70 % | 21 299 |
| 2026-08-28 | 0,2135 € | −4,69 % | 102 210 |
| 2026-08-27 | 0,2240 € | +3,94 % | 9 373 |
| 2026-08-26 | 0,2155 € | −5,90 % | 94 167 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















