|
Marknaden stängd -
Euronext Paris
17.55.00 2026-10-14
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 2,540 EUR | −4,51 % |
|
−5,22 % | −9,29 % |
| 12-31 | EO2 redovisar en liten nettoförlust under första halvåret | |
| 2025-06-30 | Eo2 Société Anonyme redovisar resultat för räkenskapsåret som avslutades den 28 februari 2025 | CI |
| Börsvärde | 6,18 mn 6,88 mn 5,77 mn 5,23 mn 9,82 mn 654 mn 9,88 mn 69,24 mn 27,04 mn 340 mn 25,82 mn 25,26 mn 1,09 md | P/E-tal 2024 |
16,1x | P/E-tal 2025 | −87,1x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 13,57 mn 15,09 mn 12,66 mn 11,48 mn 21,55 mn 1,44 md 21,68 mn 152 mn 59,35 mn 746 mn 56,67 mn 55,44 mn 2,4 md | EV / Försäljning 2024 |
0,53x | EV / Försäljning 2025 | 0,51x |
| Fri-Float |
70,57 % | Avkastning 2024 * |
-
| Avkastning 2025 | - |
Euronext ParisEUR
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Euronext Paris
| ALEO2 | Realtid | |
Deutsche Boerse AG
| EO4 | Fördröjd | |
Börse Stuttgart
| EO4 | Fördröjd |
| 1 dag | −4,51 % | ||
| 1 vecka | −5,22 % | ||
| Pågående månad | −5,93 % | ||
| 1 månad | −6,62 % | ||
| 3 månader | +2,42 % | ||
| 6 månader | −14,77 % | ||
| Pågående år | −9,29 % |
| 1 vecka | 2,54 | 2,68 | |
| 1 månad | 2,54 | 2,72 | |
| Pågående år | 2,32 | 3,42 | |
| 1 år | 2,32 | 3,42 | |
| 3 år | 2,28 | 6,48 | |
| 5 år | 2,28 | 7,34 | |
| 10 år | 1,61 | 9,78 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Grégoire Detraux
DFI | Finansdirektör/CFO | - | 2016-12-11 |
Guillaume Poizat
CEO | Verkställande Direktör | - | 2006-12-11 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Guillaume Poizat
CHM | Ordförande | - | 2006-12-11 |
Grégoire Detraux
BRD | Direktör/Styrelseledamot | - | 2016-12-11 |
| Direktör/Styrelseledamot | 57 | 2016-02-29 |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −4,51 % | −5,22 % | −9,29 % | −59,94 % | 7 mn | ||
| +0,04 % | +4,23 % | +2,81 % | −22,16 % | 8,76 md | ||
| −0,26 % | +0,99 % | −5,97 % | −2,60 % | 5,02 md | ||
| −0,22 % | +3,17 % | −28,01 % | +22,40 % | 4,67 md | ||
| −0,42 % | −1,09 % | −17,80 % | −24,77 % | 4,17 md | ||
| +0,96 % | +1,06 % | −20,21 % | −10,08 % | 2,47 md | ||
| −5,02 % | −13,48 % | +103,31 % | +206,22 % | 2,2 md | ||
| −0,39 % | -.--% | -.--% | -.--% | 1,63 md | ||
| +0,36 % | −1,26 % | −9,85 % | +4,81 % | 1,57 md | ||
| +1,99 % | +2,25 % | +7,52 % | +27,75 % | 1,47 md | ||
| Genomsnitt | −0,73 % | −0,54 % | +2,25 % | +14,16 % | 3,2 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −0,28 % | +0,43 % | −1,18 % | +8,46 % |
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 34,07 mn 37,89 mn 31,8 mn 28,82 mn 54,1 mn 3,61 md 54,44 mn 382 mn 149 mn 1,87 md 142 mn 139 mn 6,02 md | 30,16 mn 33,54 mn 28,14 mn 25,51 mn 47,89 mn 3,19 md 48,18 mn 338 mn 132 mn 1,66 md 126 mn 123 mn 5,33 md |
| Nettoinkomst | 710 tn 790 tn 663 tn 601 tn 1,13 mn 75,15 mn 1,13 mn 7,95 mn 3,1 mn 39 mn 2,96 mn 2,9 mn 125 mn | −93 tn −103 tn −86,79 tn −78,66 tn −148 tn −9,84 mn −149 tn −1,04 mn −407 tn −5,11 mn −388 tn −380 tn −16,43 mn |
| Netto Skuld | 5,9 mn 6,57 mn 5,51 mn 4,99 mn 9,37 mn 625 mn 9,43 mn 66,11 mn 25,81 mn 324 mn 24,65 mn 24,12 mn 1,04 md | 7,39 mn 8,22 mn 6,9 mn 6,25 mn 11,73 mn 782 mn 11,81 mn 82,75 mn 32,31 mn 406 mn 30,85 mn 30,19 mn 1,31 md |
Anställda
88
Sektor
Skogsbruk & Träprodukter
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-10-14 | 2,540 € | −4,51 % | 45 |
| 2026-10-13 | 2,660 € | 0,00 % | 17 |
| 2026-10-12 | 2,660 € | −0,75 % | 9 |
| 2026-10-09 | 2,680 € | 0,00 % | 0 |
| 2026-10-08 | 2,680 € | 0,00 % | 0 |
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















