|
Marknaden stängd -
NYSE
22.00.02 2026-11-02
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 10,13 USD | 0,00 % |
|
−0,39 % | −7,83 % |
| 10-20 | Club Studio planerar nya anläggningar i södra Kalifornien " öppnar i Beverly Hills och Santa Monica | CI |
| 09-04 | Douglas Emmett deklarerar kvartalsutdelning med utbetalning den 15 oktober 2026 | CI |
| Börsvärde | 1,7 md 1,51 md 1,39 md 1,26 md 2,37 md 161 md 2,42 md 16,6 md 6,69 md 84,78 md 6,37 md 6,23 md 268 md | P/E-tal 2026 * |
−67,5x | P/E-tal 2027 * | −53,6x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 7,11 md 6,35 md 5,83 md 5,3 md 9,94 md 674 md 10,14 md 69,62 md 28,06 md 355 md 26,7 md 26,13 md 1 123 md | EV / Försäljning 2026 * |
6,96x | EV / Försäljning 2027 * | 6,91x |
| Fri-Float |
96,5 % | Avkastning 2026 * |
7,56 % | Avkastning 2027 * | 7,68 % |
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
NYSE
| DEI | Fördröjd | |
CBOE
| DEI | Realtid | |
Deutsche Boerse AG
| D8K | Fördröjd | |
Tradegate
| D8K | Realtid |
Senaste Transkript: Douglas Emmett, Inc.
| 1 vecka | −0,39 % | ||
| 1 månad | +4,33 % | ||
| 3 månader | −14,30 % | ||
| 6 månader | −7,40 % | ||
| Pågående år | −7,83 % |
| 1 vecka | 9,88 | 10,34 | |
| 1 månad | 9,23 | 10,34 | |
| Pågående år | 9,04 | 12,96 | |
| 1 år | 9,04 | 12,99 | |
| 3 år | 9,04 | 20,5 | |
| 5 år | 9,04 | 36,97 | |
| 10 år | 9,04 | 45,59 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Jordan Kaplan
CEO | Verkställande Direktör | 64 | 2005-06-28 |
Peter Seymour
DFI | Finansdirektör/CFO | 57 | 2019-02-28 |
Kenneth Panzer
PSD | President | 65 | 2025-12-04 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Jordan Kaplan
CHM | Ordförande | 64 | 2025-12-04 |
Kenneth Panzer
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 65 | 2006-10-30 |
Thomas O'Hern
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 70 | 2006-10-30 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26-02-13 | Köp | Verkställande direktör | 98 000 | 0,0585% | ||
| 25-12-15 | Kostnadsfri | Investeringschef | 124 251 | 0,0742% | ||
| 25-12-15 | Kostnadsfri | Styrelseledamot | 18 852 | 0,0113% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0,00 % | −0,39 % | −21,72 % | −11,61 % | 1,7 md | ||
| +1,30 % | +2,53 % | +4,48 % | +27,61 % | 122 md | ||
| +1,83 % | +4,77 % | +26,15 % | +97,11 % | 70,46 md | ||
| +1,14 % | +1,21 % | −0,69 % | +19,98 % | 53,7 md | ||
| +0,68 % | +3,63 % | −18,48 % | +23,95 % | 38,84 md | ||
| +0,29 % | +0,73 % | +31,17 % | +28,95 % | 16,54 md | ||
| +2,24 % | +6,14 % | +21,35 % | +38,51 % | 16,29 md | ||
| +2,02 % | +3,09 % | +3,61 % | +97,16 % | 14,69 md | ||
| +0,44 % | −0,43 % | −3,38 % | +30,11 % | 14,23 md | ||
| +1,33 % | +2,16 % | +9,62 % | +24,62 % | 13,63 md | ||
| Genomsnitt | +1,02 % | +1,59 % | +5,21 % | +37,64 % | 36,17 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +1,13 % | +1,94 % | +7,18 % | +42,80 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 1,02 md 912 mn 837 mn 762 mn 1,43 md 96,75 md 1,46 md 10 md 4,03 md 51,07 md 3,84 md 3,75 md 161 md | 1,05 md 936 mn 859 mn 782 mn 1,47 md 99,28 md 1,49 md 10,26 md 4,14 md 52,4 md 3,94 md 3,85 md 166 md |
| Nettoinkomst | −27,55 mn −24,59 mn −22,57 mn −20,53 mn −38,49 mn −2,61 md −39,25 mn −270 mn −109 mn −1,38 md −103 mn −101 mn −4,35 md | −33,68 mn −30,07 mn −27,6 mn −25,1 mn −47,07 mn −3,19 md −48 mn −330 mn −133 mn −1,68 md −126 mn −124 mn −5,32 md |
| Netto Skuld | 5,42 md 4,84 md 4,44 md 4,04 md 7,57 md 513 md 7,72 md 53,01 md 21,37 md 271 md 20,33 md 19,9 md 855 md | 5,55 md 4,96 md 4,55 md 4,14 md 7,76 md 525 md 7,91 md 54,31 md 21,89 md 277 md 20,83 md 20,39 md 876 md |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-02 | 10,13 US$ | 0,00 % | 1 821 509 |
| 2026-10-30 | 10,13 US$ | −0,78 % | 1 843 709 |
| 2026-10-29 | 10,21 US$ | +2,10 % | 2 387 563 |
| 2026-10-28 | 10,00 US$ | −0,60 % | 2 081 242 |
| 2026-10-27 | 10,06 US$ | −1,08 % | 1 832 368 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















