|
Marknaden stängd -
Bombay S.E.
11.28.04 2026-11-06
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 6,150 INR | −4,50 % |
|
−9,29 % | −5,67 % |
| 10-29 | Comfort Intech redovisar resultat för andra kvartalet och första halvåret 2026 | CI |
| 09-21 | Comfort Intech klubbar utdelning för räkenskapsåret 2025/2026 | CI |
| Börsvärde | 1,97 md 20,93 mn 18,77 mn 17,16 mn 15,66 mn 29,51 mn 30,44 mn 207 mn 82,46 mn 1,05 md 78,57 mn 76,88 mn 3,31 md | P/E-tal 2025 |
27,9x | P/E-tal 2026 | −64,9x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 2,13 md 22,64 mn 20,3 mn 18,56 mn 16,94 mn 31,91 mn 32,92 mn 224 mn 89,19 mn 1,14 md 84,97 mn 83,15 mn 3,58 md | EV / Försäljning 2025 |
2,09x | EV / Försäljning 2026 | 1,58x |
| Fri-Float |
43,5 % | Avkastning 2025 |
0,71 % | Avkastning 2026 | 0,78 % |
Bombay S.E.INR
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Bombay S.E.
| COMFINTE | Fördröjd | |
NSE India S.E.
| COMFINTE | Fördröjd |
| 1 dag | −4,50 % | ||
| 1 vecka | −9,29 % | ||
| Pågående månad | −9,29 % | ||
| 1 månad | −3,76 % | ||
| 3 månader | −6,68 % | ||
| 6 månader | −17,67 % | ||
| Pågående år | −5,67 % |
| 1 vecka | 5,9 | 7,11 | |
| 1 månad | 5,9 | 11,2 | |
| Pågående år | 5,16 | 11,2 | |
| 1 år | 5,16 | 11,2 | |
| 3 år | 5,16 | 21,21 | |
| 5 år | 1,98 | 21,21 | |
| 10 år | 0,22 | 21,21 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Verkställande Direktör | 63 | 1994-10-17 | |
| Finansdirektör/CFO | - | 2020-09-10 | |
Sujay S. Gokhale
CMP | Compliance Officer | - | 2026-08-12 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Ordförande | 63 | 1994-10-17 | |
| Direktör/Styrelseledamot | 66 | 2015-11-24 | |
| Ordförande | 36 | - |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 24-08-19 | Luharuka Exports Pvt Ltd.
| Försäljning | Företag | 143 258 | 0,0448% | |
| 24-08-14 | Luharuka Exports Pvt Ltd.
| Försäljning | Företag | 3 055 018 | 0,9549% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −4,50 % | −9,29 % | −18,00 % | −25,18 % | 20,93 mn | ||
| −5,99 % | +3,18 % | +36,32 % | +113,49 % | 115 md | ||
| −6,45 % | −3,68 % | +17,82 % | +93,22 % | 97,34 md | ||
| −8,32 % | −7,71 % | +14,64 % | +62,91 % | 82,49 md | ||
| −7,48 % | −4,12 % | +19,49 % | +104,01 % | 48,4 md | ||
| −7,95 % | −5,17 % | +35,40 % | +99,19 % | 47,66 md | ||
| +0,14 % | +6,09 % | +15,40 % | +22,50 % | 39,39 md | ||
| −8,39 % | −8,54 % | +28,37 % | +111,02 % | 36,68 md | ||
| −5,85 % | −12,34 % | +27,80 % | +148,41 % | 32,07 md | ||
| −2,12 % | −0,07 % | +29,50 % | −1,31 % | 12,28 md | ||
| Genomsnitt | −5,69 % | −4,29 % | +20,68 % | +72,83 % | 51,1 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −6,38 % | −3,10 % | +24,73 % | +91,47 % |
| 2025 | 2026 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 1,58 md 16,78 mn 15,05 mn 13,75 mn 12,55 mn 23,65 mn 24,4 mn 166 mn 66,1 mn 841 mn 62,97 mn 61,62 mn 2,66 md | 1,41 md 14,96 mn 13,42 mn 12,26 mn 11,19 mn 21,09 mn 21,75 mn 148 mn 58,93 mn 750 mn 56,15 mn 54,94 mn 2,37 md |
| Nettoinkomst | 113 mn 1,2 mn 1,08 mn 987 tn 901 tn 1,7 mn 1,75 mn 11,9 mn 4,75 mn 60,42 mn 4,52 mn 4,42 mn 191 mn | −31,74 mn −338 tn −303 tn −277 tn −253 tn −476 tn −491 tn −3,34 mn −1,33 mn −16,94 mn −1,27 mn −1,24 mn −53,46 mn |
| Netto Skuld | 141 mn 1,5 mn 1,35 mn 1,23 mn 1,12 mn 2,12 mn 2,19 mn 14,85 mn 5,92 mn 75,39 mn 5,64 mn 5,52 mn 238 mn | 160 mn 1,71 mn 1,53 mn 1,4 mn 1,28 mn 2,4 mn 2,48 mn 16,85 mn 6,72 mn 85,56 mn 6,4 mn 6,27 mn 270 mn |
Anställda
12
Kalender
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-06 | 6,150 INR | −4,50 % | 95 649 |
| 2026-11-05 | 6,440 INR | −0,92 % | 59 028 |
| 2026-11-04 | 6,500 INR | +4,67 % | 165 517 |
| 2026-11-03 | 6,210 INR | −4,75 % | 85 303 |
| 2026-11-02 | 6,520 INR | −3,83 % | 392 578 |
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















