|
Marknaden stängd -
Sao Paulo
21.50.33 2026-10-16
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 42,28 BRL | −5,22 % |
|
−1,49 % | −64,59 % |
| Börsvärde | 89,06 md 451 md 79,35 md 73,38 md 66,8 md 126 md 8 456 md 128 md 881 md 347 md 4 410 md 334 md 327 md 14 061 md | P/E-tal 2026 * |
17x | P/E-tal 2027 * | 13,4x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 87,71 md 445 md 78,14 md 72,27 md 65,78 md 124 md 8 328 md 126 md 868 md 342 md 4 343 md 329 md 322 md 13 848 md | EV / Försäljning 2026 * |
10,8x | EV / Försäljning 2027 * | 8,18x |
| Fri-Float |
86,68 % | Avkastning 2026 * |
-
| Avkastning 2027 * | - |
Senaste Transkript: AppLovin Corporation
| 1 dag | −5,22 % | ||
| 1 vecka | −1,49 % | ||
| Pågående månad | −10,04 % | ||
| 1 månad | −18,13 % | ||
| 3 månader | −42,08 % | ||
| 6 månader | −43,08 % | ||
| Pågående år | −64,59 % |
| 1 vecka | 40,81 | 44,61 | |
| 1 månad | 40,81 | 53,73 | |
| Pågående år | 40,81 | 114,13 | |
| 1 år | 40,81 | 127,88 | |
| 3 år | 40,81 | 127,88 | |
| 5 år | 40,81 | 127,88 | |
| 10 år | 40,81 | 127,88 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Andrew Karam
PRN | Företagsledare/Principal | - | 2011-01-01 |
Adam Foroughi
CEO | Verkställande Direktör | 45 | 2011-12-01 |
Matthew Stumpf
DFI | Finansdirektör/CFO | 42 | 2024-01-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Adam Foroughi
CHM | Ordförande | 45 | 2021-03-01 |
Eduardo Vivas
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 40 | 2018-08-01 |
Herald Chen
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 56 | 2018-08-01 |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −5,22 % | −1,49 % | - | - | 89,06 md | ||
| −1,93 % | −1,13 % | +3,01 % | +59,32 % | 3 928 md | ||
| −7,22 % | −11,01 % | +4,42 % | +942,77 % | 447 md | ||
| −4,64 % | −9,31 % | −55,98 % | +17,60 % | 389 md | ||
| −7,63 % | −18,33 % | +64,51 % | +161,33 % | 280 md | ||
| −1,01 % | +4,05 % | −13,74 % | +61,55 % | 259 md | ||
| −7,02 % | −17,32 % | +87,67 % | +386,03 % | 233 md | ||
| −4,44 % | +0,79 % | −21,44 % | +24,87 % | 147 md | ||
| −7,03 % | −13,16 % | +102,70 % | +188,37 % | 124 md | ||
| −2,57 % | +1,21 % | −26,42 % | −56,22 % | 95,43 md | ||
| Genomsnitt | −4,87 % | −6,65 % | +16,08 % | +198,40 % | 655,81 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −3,15 % | −0,92 % | +5,77 % | +141,32 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 8,09 md 41 md 7,21 md 6,66 md 6,07 md 11,42 md 768 md 11,61 md 80,05 md 31,55 md 401 md 30,35 md 29,71 md 1 277 md | 10,2 md 51,68 md 9,08 md 8,4 md 7,65 md 14,4 md 968 md 14,64 md 101 md 39,77 md 505 md 38,26 md 37,44 md 1 610 md |
| Nettoinkomst | 5,26 md 26,67 md 4,69 md 4,33 md 3,95 md 7,43 md 499 md 7,55 md 52,06 md 20,52 md 261 md 19,74 md 19,32 md 831 md | 6,67 md 33,8 md 5,94 md 5,49 md 5 md 9,42 md 633 md 9,57 md 66 md 26,01 md 330 md 25,02 md 24,49 md 1 053 md |
| Netto Skuld | −1,35 md −6,86 md −1,2 md −1,11 md −1,01 md −1,91 md −128 md −1,94 md −13,38 md −5,28 md −66,97 md −5,07 md −4,97 md −214 md | −5,65 md −28,62 md −5,03 md −4,65 md −4,24 md −7,97 md −536 md −8,11 md −55,88 md −22,03 md −280 md −21,19 md −20,74 md −892 md |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-10-16 | 42,28 BR$ | −5,22 % | 827 |
| 2026-10-15 | 44,61 BR$ | +7,34 % | 2 081 |
| 2026-10-14 | 41,56 BR$ | −2,35 % | 1 773 |
| 2026-10-13 | 42,56 BR$ | −0,84 % | 2 043 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån


















