Raghavendra Rao Kailasam

Raghavendra Rao Kailasam

Direktör/Styrelseledamot på
Orchid Healthcare Pvt Ltd.
67 år
Health Technology
Consumer Services
Finance

Profil

Raghavendra Rao Kailasam is the founder of Orchid Pharma Ltd. founded in 1992.
He is currently a Director at Orchid Healthcare Pvt Ltd., Bexel Pharmaceuticals, Inc., Diakron Pharmaceuticals, Inc., Madras Stock Exchange Ltd., NCPC Orchid Pharmaceuticals Co. Ltd., Orchid Pharma, Inc., eMart Solutions India Pvt Ltd., Orchid Pharmaceuticals, Inc., Orchid Pharmaceuticals SA Pty Ltd., Orchid Pharma Japan KK, and a Member of the Institute of Company Secretaries of India and The Institute of Cost & Works Accountants of India.
He previously held the position of Director at Orchid (Europe) Ltd. Mr. Kailasam received his undergraduate degree from Andhra University.

Aktiva positioner av Raghavendra Rao Kailasam

FöretagPositionStart
Företagsledare/Principal 2011-05-25
Företagsledare/Principal 2011-05-25
Direktör/Styrelseledamot -
Direktör/Styrelseledamot -
Direktör/Styrelseledamot -
Direktör/Styrelseledamot -
Direktör/Styrelseledamot -
Orchid Pharmaceuticals, Inc.
Direktör/Styrelseledamot -
Orchid Pharmaceuticals SA Pty Ltd.
Direktör/Styrelseledamot -
░░░░░░ ░░░░░░ ░░░░░ ░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ -

Tidigare kända positioner av Raghavendra Rao Kailasam

FöretagPositionSlut
░░░░░░ ░░░░░░░░ ░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░░░░░░░
░░░░░░ ░░░░░░ ░░░░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░░░░░░ -
Se detaljerna i Raghavendra Rao Kailasams erfarenhet

Raghavendra Rao Kailasams utbildningar

Erfarenheter
Innehade positioner

Aktiva

Inaktiva

Börsnoterade företag

Privata företag

Relationer

100 +

Första gradens relationer

15

Företag kopplade till första graden

Man

Kvinna

Styrelseledamöter

Chefer

Kopplade företag

Privata företag15

Health Technology

Finance

Consumer Services

Health Technology

Consumer Services

Consumer Services

Health Technology

Orchid (Europe) Ltd.

Finance

Health Technology

Health Technology

Technology Services

Orchid Pharmaceuticals, Inc.

Orchid Pharmaceuticals SA Pty Ltd.

Orchid Pharma Japan KK

  1. Börsen
  2. Insiders
  3. Raghavendra Rao Kailasam