|
Marknaden stängd -
Bombay S.E.
11.02.30 2026-11-06
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 12,11 INR | +0,50 % |
|
−2,10 % | −15,96 % |
| 11-05 | V R Films & Studios rapporterar för andra kvartalet och första halvåret 2026 | CI |
| 08-13 | V R Films & Studios meddelar styrelseförändringar | CI |
| Börsvärde | 133 mn 1,41 mn 1,27 mn 1,16 mn 1,06 mn 1,99 mn 2,06 mn 13,97 mn 5,57 mn 70,92 mn 5,31 mn 5,19 mn 224 mn | P/E-tal 2025 |
−4,53x | P/E-tal 2026 | 12,8x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 207 mn 2,21 mn 1,98 mn 1,81 mn 1,65 mn 3,11 mn 3,21 mn 21,81 mn 8,7 mn 111 mn 8,28 mn 8,11 mn 349 mn | EV / Försäljning 2025 |
1,95x | EV / Försäljning 2026 | 1,67x |
| Fri-Float |
25,34 % | Avkastning 2025 * |
-
| Avkastning 2026 | - |
| 1 dag | +0,50 % | ||
| 1 vecka | −2,10 % | ||
| Pågående månad | −2,10 % | ||
| 1 månad | +13,71 % | ||
| 3 månader | −17,62 % | ||
| 6 månader | −17,34 % | ||
| Pågående år | −15,96 % |
| 1 vecka | 10,5 | 12,77 | |
| 1 månad | 10,02 | 12,77 | |
| Pågående år | 9,57 | 17,17 | |
| 1 år | 9,57 | 17,17 | |
| 3 år | 9,57 | 48 | |
| 5 år | 9,57 | 75,66 | |
| 10 år | 6,9 | 75,66 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Verkställande Direktör | 59 | 2019-03-12 | |
| Finansdirektör/CFO | 53 | 2019-03-06 | |
Roshini Pandey
COO | Verksamhetschef | - | 2017-04-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Direktör/Styrelseledamot | 69 | 2019-03-12 | |
| Ordförande | 59 | - | |
| Direktör/Styrelseledamot | 60 | 2007-12-31 |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +0,50 % | −2,10 % | −21,82 % | −74,21 % | 1,41 mn | ||
| −3,31 % | −1,48 % | +27,20 % | +105,23 % | 40,88 md | ||
| −1,72 % | +0,75 % | −45,88 % | −36,88 % | 40,39 md | ||
| −3,85 % | +0,06 % | −23,34 % | −26,91 % | 34,52 md | ||
| +0,09 % | +3,48 % | +53,14 % | +92,70 % | 23,93 md | ||
| −1,94 % | +2,22 % | +5,21 % | −4,02 % | 16,37 md | ||
| +0,98 % | +5,71 % | +5,52 % | +125,74 % | 13,84 md | ||
| −1,41 % | −0,16 % | −20,22 % | −27,62 % | 11,79 md | ||
| −4,40 % | +4,85 % | −3,70 % | +68,14 % | 9,31 md | ||
| +6,25 % | +56,19 % | +27,86 % | +23,07 % | 9,76 md | ||
| Genomsnitt | −0,88 % | +4,10 % | +0,40 % | +24,53 % | 20,08 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −1,74 % | +2,36 % | −0,57 % | +31,42 % |
| 2025 | 2026 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 122 mn 1,3 mn 1,17 mn 1,07 mn 973 tn 1,83 mn 1,89 mn 12,85 mn 5,12 mn 65,23 mn 4,88 mn 4,78 mn 206 mn | 118 mn 1,26 mn 1,13 mn 1,03 mn 943 tn 1,78 mn 1,83 mn 12,45 mn 4,96 mn 63,21 mn 4,73 mn 4,63 mn 200 mn |
| Nettoinkomst | −37,44 mn −398 tn −357 tn −327 tn −298 tn −562 tn −579 tn −3,94 mn −1,57 mn −19,98 mn −1,5 mn −1,46 mn −63,07 mn | 9,61 mn 102 tn 91,71 tn 83,82 tn 76,51 tn 144 tn 149 tn 1,01 mn 403 tn 5,13 mn 384 tn 376 tn 16,19 mn |
| Netto Skuld | 69,13 mn 735 tn 660 tn 603 tn 550 tn 1,04 mn 1,07 mn 7,27 mn 2,9 mn 36,89 mn 2,76 mn 2,7 mn 116 mn | 74,55 mn 793 tn 711 tn 650 tn 593 tn 1,12 mn 1,15 mn 7,84 mn 3,12 mn 39,78 mn 2,98 mn 2,91 mn 126 mn |
Anställda
36
Sektor
Underhållningsproduktion
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-06 | 12,11 INR | +0,50 % | 3 268 |
| 2026-11-05 | 12,05 INR | +8,95 % | 4 852 |
| 2026-11-04 | 11,06 INR | +3,95 % | 3 099 |
| 2026-11-03 | 10,64 INR | −7,48 % | 3 856 |
| 2026-11-02 | 11,50 INR | −7,03 % | 230 |
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















