|
Marknaden stängd -
Australian S.E.
06.10.27 2026-11-02
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 34,02 AUD | −0,56 % |
|
−1,42 % | +4,81 % |
| 08-24 | Supply Network rapporterar resultat för helåret 2025/2026 | CI |
| 08-24 | Supply Network ökar vinst och omsättning under räkenskapsåret 2026 | MT |
| Börsvärde | 1,5 md 1,05 md 943 mn 868 mn 786 mn 1,47 md 99,99 md 10,35 md 4,15 md 52,6 md 3,95 md 3,87 md 166 md | P/E-tal 2027 * |
27x | P/E-tal 2028 * | 23,7x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 1,52 md 1,07 md 956 mn 879 mn 797 mn 1,49 md 101 md 10,49 md 4,21 md 53,31 md 4,01 md 3,92 md 168 md | EV / Försäljning 2027 * |
3,33x | EV / Försäljning 2028 * | 2,97x |
| Fri-Float |
36,29 % | Avkastning 2027 * |
2,72 % | Avkastning 2028 * | 3,1 % |
| 1 dag | −0,56 % | ||
| 1 vecka | −1,42 % | ||
| Pågående månad | −0,56 % | ||
| 1 månad | −4,63 % | ||
| 3 månader | +1,67 % | ||
| 6 månader | +6,15 % | ||
| Pågående år | +4,81 % |
| 1 vecka | 33,76 | 35,32 | |
| 1 månad | 33 | 35,94 | |
| Pågående år | 27,9 | 39,66 | |
| 1 år | 27,9 | 39,66 | |
| 3 år | 14,36 | 41,99 | |
| 5 år | 7,77 | 41,99 | |
| 10 år | 1,86 | 41,99 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Geoffrey Stewart
CEO | Verkställande Direktör | - | 1999-11-01 |
Robert Coleman
DFI | Finansdirektör/CFO | - | - |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Gregory Forsyth
CHM | Ordförande | - | 2010-03-17 |
Peter McKenzie
BRD | Direktör/Styrelseledamot | - | 2006-07-01 |
Geoffrey Stewart
BRD | Direktör/Styrelseledamot | - | 2011-06-20 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26-08-24 | Räkenskapsår | Verkställande direktör | 61 000 | 0,1394% | ||
| 26-02-26 | Köp | Styrelseledamot | 2 500 | 0,0057% | ||
| 25-10-03 | Köp | Styrelseledamot | 34 901 | 0,0809% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −0,56 % | −1,42 % | −1,39 % | +135,11 % | 1,05 md | ||
| −3,46 % | −3,35 % | +14,26 % | +129,35 % | 68,84 md | ||
| −6,05 % | −5,94 % | +9,73 % | +311,38 % | 35,06 md | ||
| −0,11 % | +0,32 % | −12,49 % | −19,37 % | 29,65 md | ||
| +1,19 % | −2,86 % | +38,69 % | +91,94 % | 26,14 md | ||
| −5,38 % | +1,67 % | +5,70 % | +57,18 % | 22,15 md | ||
| +0,06 % | +1,58 % | −20,76 % | +44,57 % | 20,03 md | ||
| +1,37 % | +3,06 % | +49,88 % | +158,40 % | 17,36 md | ||
| −1,55 % | −0,65 % | +34,18 % | +32,98 % | 16,92 md | ||
| −1,22 % | −1,72 % | −5,03 % | −6,12 % | 16,67 md | ||
| Genomsnitt | −1,58 % | −0,83 % | +11,28 % | +93,54 % | 25,39 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −2,23 % | −1,34 % | +11,95 % | +106,97 % |
| 2027 * | 2028 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 455 mn 320 mn 287 mn 264 mn 239 mn 447 mn 30,42 md 3,15 md 1,26 md 16 md 1,2 md 1,18 md 50,46 md | 511 mn 359 mn 322 mn 296 mn 268 mn 502 mn 34,13 md 3,53 md 1,42 md 17,96 md 1,35 md 1,32 md 56,62 md |
| Nettoinkomst | 55,66 mn 39,16 mn 35,07 mn 32,26 mn 29,23 mn 54,64 mn 3,72 md 385 mn 154 mn 1,96 md 147 mn 144 mn 6,17 md | 63,22 mn 44,48 mn 39,83 mn 36,64 mn 33,2 mn 62,06 mn 4,22 md 437 mn 175 mn 2,22 md 167 mn 163 mn 7,01 md |
| Netto Skuld | 20,23 mn 14,23 mn 12,75 mn 11,73 mn 10,63 mn 19,86 mn 1,35 md 140 mn 56,14 mn 711 mn 53,42 mn 52,29 mn 2,24 md | 20,67 mn 14,54 mn 13,02 mn 11,98 mn 10,85 mn 20,29 mn 1,38 md 143 mn 57,34 mn 726 mn 54,57 mn 53,41 mn 2,29 md |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-02 | 34,02 AUD | −0,56 % | 20 369 |
| 2026-10-30 | 34,21 AUD | +0,47 % | 21 706 |
| 2026-10-29 | 34,05 AUD | −0,76 % | 17 366 |
| 2026-10-28 | 34,31 AUD | −1,92 % | 12 348 |
| 2026-10-27 | 34,98 AUD | +1,36 % | 10 868 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















