|
Marknaden stängd -
TEL AVIV STOCK EXCHANGE
12.44.09 2026-10-16
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 5 341,00 ILa | +0,38 % |
|
+4,52 % | −6,38 % |
| 08-26 | S.R. Accord rapporterar resultat för det andra kvartalet och första halvåret 2026 | CI |
| 05-27 | S.R. Accord Ltd. rapporterar resultat för det första kvartalet som avslutades den 31 mars 2026 | CI |
| Börsvärde | 701 mn 0 226 mn 201 mn 186 mn 169 mn 320 mn 21,44 md 325 mn 2,24 md 877 mn 11,19 md 848 mn 830 mn 35,66 md | P/E-tal 2024 |
8,05x | P/E-tal 2025 | 8,29x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 2,08 md 0 670 mn 596 mn 552 mn 502 mn 948 mn 63,61 md 963 mn 6,64 md 2,6 md 33,19 md 2,52 md 2,46 md 106 md | EV / Försäljning 2024 |
14,7x | EV / Försäljning 2025 | 16,1x |
| Fri-Float |
27,12 % | Avkastning 2024 |
6,25 % | Avkastning 2025 | 4,81 % |
| 1 dag | +0,38 % | ||
| 1 vecka | +4,52 % | ||
| Pågående månad | −6,33 % | ||
| 1 månad | −5,27 % | ||
| 3 månader | −7,32 % | ||
| 6 månader | −9,54 % | ||
| Pågående år | −6,38 % |
| 1 vecka | 4 990 | 5 500 | |
| 1 månad | 4 990 | 5 890 | |
| Pågående år | 4 950 | 6 155 | |
| 1 år | 4 947 | 6 155 | |
| 3 år | 2 036 | 6 155 | |
| 5 år | 2 036 | 6 335 | |
| 10 år | 1 423 | 7 838 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Verkställande Direktör | 57 | 2020-05-19 | |
| Finansdirektör/CFO | 53 | 2022-06-26 | |
Elad Heiser
PRN | Företagsledare/Principal | 33 | 2016-09-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Yair Fudim
CHM | Ordförande | 77 | 2014-07-17 |
Yehuda Nir
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 64 | 2020-05-18 |
| Direktör/Styrelseledamot | 57 | 2020-05-19 |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +0,38 % | +4,52 % | +5,64 % | +124,22 % | 226 mn | ||
| −0,16 % | +0,67 % | +21,18 % | +141,81 % | 22,5 md | ||
| −2,64 % | +1,66 % | −17,01 % | +32,29 % | 11,59 md | ||
| +0,04 % | +0,80 % | +9,49 % | +35,57 % | 11,94 md | ||
| +1,71 % | +7,43 % | −35,66 % | +5,18 % | 11,05 md | ||
| −0,63 % | +2,60 % | −18,46 % | +4,68 % | 8,54 md | ||
| +1,75 % | +2,05 % | +24,73 % | +22,97 % | 8,62 md | ||
| +1,12 % | +1,57 % | +44,29 % | +79,44 % | 8,09 md | ||
| −3,11 % | −2,81 % | −5,70 % | +88,18 % | 6,68 md | ||
| Genomsnitt | −0,17 % | +2,19 % | +3,17 % | +59,37 % | 9,91 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −0,19 % | +2,15 % | +4,21 % | +62,13 % |
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 113 mn 0 36,38 mn 32,34 mn 29,97 mn 27,27 mn 51,46 mn 3,45 md 52,28 mn 360 mn 141 mn 1,8 md 137 mn 134 mn 5,74 md | 132 mn 0 42,56 mn 37,83 mn 35,06 mn 31,9 mn 60,2 mn 4,04 md 61,17 mn 421 mn 165 mn 2,11 md 160 mn 156 mn 6,72 md |
| Nettoinkomst | 69,57 mn 0 22,43 mn 19,94 mn 18,48 mn 16,82 mn 31,73 mn 2,13 md 32,24 mn 222 mn 87,1 mn 1,11 md 84,19 mn 82,4 mn 3,54 md | 90,25 mn 0 29,1 mn 25,87 mn 23,97 mn 21,81 mn 41,16 mn 2,76 md 41,82 mn 288 mn 113 mn 1,44 md 109 mn 107 mn 4,59 md |
| Netto Skuld | 1,08 md 0 347 mn 309 mn 286 mn 260 mn 491 mn 32,97 md 499 mn 3,44 md 1,35 md 17,21 md 1,3 md 1,28 md 54,86 md | 1,38 md 0 444 mn 395 mn 366 mn 333 mn 629 mn 42,17 md 639 mn 4,4 md 1,73 md 22,01 md 1,67 md 1,63 md 70,15 md |
Anställda
45
Sektor
Företagsfinansiella tjänster
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-10-16 | 5 341,00 ILA | +0,38 % | 2 245 |
| 2026-10-15 | 5 321,00 ILA | +0,53 % | 235 |
| 2026-10-14 | 5 293,00 ILA | +0,17 % | 1 583 |
| 2026-10-13 | 5 284,00 ILA | +3,20 % | 2 433 |
| 2026-10-12 | 5 120,00 ILA | +0,20 % | 1 902 |
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















