|
Marknaden stängd -
Hong Kong S.E.
09.08.52 2026-11-06
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 155,80 HKD | −8,46 % |
|
−3,41 % | - |
| 03.22 | Asiatiska hedgefonden Aspex föll 16 procent under teknikfrossan i oktober | RE |
| 11-03 | Kinas "läppstiftskung" säljer AI-tokens för första gången under Singles Day | RE |
| Börsvärde | 7,58 md 59,44 md 6,75 md 6,18 md 5,63 md 10,6 md 716 md 10,89 md 74,21 md 29,68 md 379 md 28,45 md 27,84 md 1 197 md | P/E-tal 2026 * |
−9,1x | P/E-tal 2027 * | −8,2x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 5,31 md 41,67 md 4,73 md 4,33 md 3,94 md 7,43 md 502 md 7,63 md 52,03 md 20,8 md 266 md 19,94 md 19,52 md 839 md | EV / Försäljning 2026 * |
11,6x | EV / Försäljning 2027 * | 4,43x |
| Fri-Float |
50,12 % | Avkastning 2026 * |
-
| Avkastning 2027 * | - |
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Hong Kong S.E.
| 100 | Fördröjd | |
Boerse Muenchen
| E5A | Realtid | |
OTC Markets
| MNMXF | Fördröjd | |
Tradegate
| E5A | Realtid | |
Deutsche Boerse AG
| E5A | Fördröjd |
Senaste Transkript: MiniMax Group Inc.
| 1 dag | −8,46 % | ||
| 1 vecka | −3,41 % | ||
| Pågående månad | −3,41 % | ||
| 1 månad | −37,48 % | ||
| 3 månader | −47,58 % | ||
| 6 månader | −80,59 % |
| 1 vecka | 148,4 | 176,3 | |
| 1 månad | 148,4 | 249,2 | |
| Pågående år | 148,4 | 1 330 | |
| 1 år | 148,4 | 1 330 | |
| 3 år | 148,4 | 1 330 | |
| 5 år | 148,4 | 1 330 | |
| 10 år | 148,4 | 1 330 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26-06-23 | Annan | Styrelseledamot | 250 000 | 0,1075% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −8,46 % | −3,41 % | - | - | 7,58 md | ||
| −2,84 % | −4,32 % | −19,45 % | +67,08 % | 234 md | ||
| −2,07 % | −3,68 % | −11,98 % | +7,20 % | 183 md | ||
| +0,34 % | +7,26 % | +7,00 % | −15,42 % | 157 md | ||
| −7,25 % | −18,39 % | +1,79 % | +79,71 % | 95 md | ||
| −8,28 % | −21,20 % | +7,00 % | +279,56 % | 87,07 md | ||
| +0,17 % | −0,10 % | −16,97 % | −26,04 % | 95,55 md | ||
| −3,34 % | −0,17 % | −9,92 % | +4,62 % | 72,27 md | ||
| +0,57 % | −0,93 % | −19,96 % | −16,34 % | 50,04 md | ||
| +0,15 % | +0,32 % | −6,14 % | +12,84 % | 40,97 md | ||
| Genomsnitt | −2,85 % | −2,66 % | −7,62 % | +43,69 % | 102,17 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −2,03 % | −2,77 % | −8,33 % | +43,42 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 458 mn 3,59 md 408 mn 373 mn 340 mn 641 mn 43,3 md 658 mn 4,49 md 1,79 md 22,93 md 1,72 md 1,68 md 72,36 md | 1,37 md 10,71 md 1,22 md 1,11 md 1,01 md 1,91 md 129 md 1,96 md 13,38 md 5,35 md 68,37 md 5,13 md 5,02 md 216 md |
| Nettoinkomst | −765 mn −6 md −681 mn −623 mn −568 mn −1,07 md −72,26 md −1,1 md −7,49 md −2,99 md −38,27 md −2,87 md −2,81 md −121 md | −862 mn −6,76 md −768 mn −703 mn −640 mn −1,21 md −81,46 md −1,24 md −8,44 md −3,38 md −43,14 md −3,24 md −3,17 md −136 md |
| Netto Skuld | −2,27 md −17,77 md −2,02 md −1,85 md −1,68 md −3,17 md −214 md −3,26 md −22,19 md −8,87 md −113 md −8,5 md −8,32 md −358 md | −1,53 md −11,97 md −1,36 md −1,24 md −1,13 md −2,14 md −144 md −2,19 md −14,95 md −5,98 md −76,41 md −5,73 md −5,61 md −241 md |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-06 | 155,80 HKD | −8,46 % | 11 954 680 |
| 2026-11-05 | 170,20 HKD | +1,73 % | 14 382 980 |
| 2026-11-04 | 167,30 HKD | +7,45 % | 15 329 863 |
| 2026-11-03 | 155,70 HKD | −7,87 % | 8 764 729 |
| 2026-11-02 | 169,00 HKD | +4,77 % | 9 658 605 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån



















