|
Fördröjd
London S.E.
11.29.16 2026-11-04
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 68,00 GBX | +2,26 % |
|
+0,74 % | −35,85 % |
| 09-23 | RAPPORTALMANACKA: Warpaint Londons vinst sjunker; Kooth vänder till vinst | AN |
| 09-23 | VINNARE & FÖRLORARE: BSF Enterprise erhåller USA-patent; Ingenta backar efter vinsttapp | AN |
| Börsvärde | 10,04 mn 13,47 mn 12,04 mn 11,06 mn 18,85 mn 1,28 md 19,33 mn 132 mn 53,08 mn 674 mn 50,56 mn 49,48 mn 2,13 md | P/E-tal 2026 * |
-
| P/E-tal 2027 * | - |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 5,14 mn 6,9 mn 6,16 mn 5,66 mn 9,65 mn 653 mn 9,9 mn 67,56 mn 27,18 mn 345 mn 25,89 mn 25,33 mn 1,09 md | EV / Försäljning 2026 * |
0,48x | EV / Försäljning 2027 * | - |
| Fri-Float |
57,16 % | Avkastning 2026 * |
6,77 % | Avkastning 2027 * | - |
Senaste Transkript: Ingenta plc
| 1 dag | +2,26 % | ||
| 1 vecka | +0,74 % | ||
| Pågående månad | +0,74 % | ||
| 1 månad | +2,26 % | ||
| 3 månader | +7,09 % | ||
| 6 månader | −30,26 % | ||
| Pågående år | −35,85 % |
| 1 vecka | 65 | 70 | |
| 1 månad | 65 | 70 | |
| Pågående år | 56 | 138 | |
| 1 år | 56 | 138 | |
| 3 år | 50 | 195 | |
| 5 år | 50 | 195 | |
| 10 år | 40 | 1 085,36 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
G. Winner
CEO | Verkställande Direktör | 59 | 2018-08-22 |
| Finansdirektör/CFO | 50 | 2017-01-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Martyn Rose
CHM | Ordförande | 78 | 1999-01-01 |
Mark Rowse
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 66 | 2000-05-25 |
Neil Kirton
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 63 | 2015-06-18 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 24-06-03 | Kestrel Partners LLP
| Försäljning | Företag | 100 000 | 0,6880% | |
| 22-12-02 | Kestrel Partners LLP
| Försäljning | Företag | 225 000 | 1,5480% | |
| 22-07-08 | Kostnadsfri | Finanschef | 200 000 | 1,2137% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +2,26 % | +0,74 % | −30,96 % | −52,28 % | 13,47 mn | ||
| +2,74 % | −1,95 % | +0,77 % | +47,67 % | 3 869 md | ||
| −1,65 % | −11,74 % | −15,34 % | +828,53 % | 421 md | ||
| +5,85 % | −3,32 % | −51,06 % | +16,79 % | 383 md | ||
| −0,43 % | −12,82 % | +59,74 % | +187,60 % | 287 md | ||
| +1,32 % | −1,09 % | −7,59 % | +62,29 % | 267 md | ||
| +1,19 % | −8,71 % | +77,33 % | +419,93 % | 251 md | ||
| +2,97 % | −29,47 % | −40,27 % | −10,05 % | 113 md | ||
| −2,12 % | −0,89 % | −27,06 % | −56,33 % | 95,8 md | ||
| +1,51 % | −30,75 % | +46,38 % | +153,78 % | 94,12 md | ||
| Genomsnitt | +0,84 % | −10,67 % | +1,19 % | +159,79 % | 578,1 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +1,27 % | −4,77 % | +1,50 % | +125,22 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 10,6 mn 14,22 mn 12,71 mn 11,67 mn 19,91 mn 1,35 md 20,41 mn 139 mn 56,04 mn 711 mn 53,38 mn 52,24 mn 2,25 md | - |
| Nettoinkomst | 1,2 mn 1,61 mn 1,44 mn 1,32 mn 2,25 mn 153 mn 2,31 mn 15,77 mn 6,34 mn 80,5 mn 6,04 mn 5,91 mn 255 mn | - |
| Netto Skuld | −4,9 mn −6,57 mn −5,87 mn −5,4 mn −9,2 mn −623 mn −9,43 mn −64,4 mn −25,91 mn −329 mn −24,68 mn −24,15 mn −1,04 md | - |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-04 | 68,00 GBX | +2,26 % | 1 683 |
| 2026-11-03 | 66,50 GBX | 0,00 % | 21 827 |
| 2026-11-02 | 66,50 GBX | −1,48 % | 83 783 |
| 2026-10-30 | 67,50 GBX | 0,00 % | 15 533 |
| 2026-10-29 | 67,50 GBX | 0,00 % | 25 982 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Årliga vinster - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















