IL&FS Transportation Networks Limited Aktie
Aktier
IL&FSTRANS
INE975G01012
Byggnad och ingenjörskonst
|
Marknaden stängd -
Bombay S.E.
12.02.23 2026-10-13
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 2,120 INR | −2,30 % |
|
+8,72 % | −27,40 % |
| Börsvärde | 674 mn 604 mn 563 mn 510 mn 963 mn 64,46 md 969 mn 6,76 md 2,65 md 33,27 md 2,53 md 2,48 md 107 md | P/E-tal 2019 |
−0,01x | P/E-tal 2020 | −0,04x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 153 md 137 md 128 md 116 md 219 md 14 650 md 220 md 1 537 md 602 md 7 560 md 576 md 563 md 24 328 md | EV / Försäljning 2019 |
86,4x | EV / Försäljning 2020 | 154x |
| Fri-Float |
25,74 % | Avkastning 2019 * |
-
| Avkastning 2020 | - |
Bombay S.E.INR
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Bombay S.E.
| IL&FSTRANS | Fördröjd | |
NSE India S.E.
| IL&FSTRANS | Fördröjd |
| 1 dag | −2,30 % | ||
| 1 vecka | +8,72 % | ||
| Pågående månad | +9,28 % | ||
| 1 månad | +7,07 % | ||
| 3 månader | −3,64 % | ||
| 6 månader | −8,62 % | ||
| Pågående år | −27,40 % |
| 1 vecka | 1,9 | 2,23 | |
| 1 månad | 1,78 | 2,23 | |
| Pågående år | 1,78 | 3,1 | |
| 1 år | 1,78 | 3,16 | |
| 3 år | 1,78 | 8,67 | |
| 5 år | 1,78 | 8,67 | |
| 10 år | 0,81 | 124,8 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Danny Samuel
CEO | Verkställande Direktör | - | 2023-10-01 |
| Finansdirektör/CFO | - | 2022-10-01 | |
| Compliance Officer | 67 | 2011-09-06 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Nand Kishore
CHM | Ordförande | 68 | 2024-10-01 |
Rajeev Uberoi
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 69 | 2023-03-27 |
| Direktör/Styrelseledamot | 67 | 2020-11-11 |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −2,30 % | +8,72 % | −30,03 % | −64,84 % | 7,47 mn | ||
| −1,58 % | +1,66 % | +66,37 % | +290,53 % | 104 md | ||
| +0,33 % | −2,15 % | −9,67 % | +3,87 % | 66,61 md | ||
| −4,53 % | −4,38 % | +100,72 % | +891,98 % | 57,56 md | ||
| +1,24 % | −2,60 % | −2,53 % | +18,96 % | 52,24 md | ||
| −0,22 % | −0,75 % | −12,77 % | +53,62 % | 36,41 md | ||
| −1,30 % | −0,01 % | +17,39 % | +277,01 % | 34,37 md | ||
| −0,66 % | −4,90 % | +47,78 % | +318,12 % | 33,15 md | ||
| −1,06 % | −4,84 % | +26,91 % | +175,60 % | 27,39 md | ||
| +2,07 % | +2,30 % | −20,86 % | −16,85 % | 27,41 md | ||
| Genomsnitt | −0,37 % | +0,84 % | +18,33 % | +194,80 % | 43,96 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −0,32 % | −0,04 % | +31,47 % | +248,64 % |
| 2019 | 2020 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 1,8 md 1,61 md 1,5 md 1,36 md 2,56 md 172 md 2,58 md 18,01 md 7,05 md 88,57 md 6,74 md 6,59 md 285 md | 995 mn 891 mn 830 mn 753 mn 1,42 md 95,12 md 1,43 md 9,98 md 3,91 md 49,09 md 3,74 md 3,66 md 158 md |
| Nettoinkomst | −170 md −152 md −142 md −129 md −243 md −16 251 md −244 md −1 705 md −667 md −8 386 md −639 md −624 md −26 987 md | −9,73 md −8,71 md −8,12 md −7,36 md −13,89 md −930 md −13,98 md −97,58 md −38,2 md −480 md −36,55 md −35,74 md −1 544 md |
| Netto Skuld | 153 md 137 md 128 md 116 md 219 md 14 645 md 220 md 1 536 md 601 md 7 557 md 575 md 563 md 24 320 md | 153 md 137 md 127 md 115 md 218 md 14 585 md 219 md 1 530 md 599 md 7 527 md 573 md 560 md 24 221 md |
Anställda
101
Sektor
Byggnad och ingenjörskonst
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-10-13 | 2,120 INR | −2,30 % | 4 810 |
| 2026-10-12 | 2,170 INR | +3,33 % | 11 914 |
| 2026-10-09 | 2,100 INR | +1,45 % | 108 257 |
| 2026-10-08 | 2,070 INR | +4,55 % | 15 923 |
| 2026-10-07 | 1,980 INR | +1,54 % | 12 679 |
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















