|
Marknaden stängd -
Bombay S.E.
11.02.25 2026-11-03
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 528,90 INR | +1,64 % |
|
−2,34 % | +8,27 % |
| Börsvärde | 263 md 2,77 md 2,48 md 2,27 md 2,07 md 3,88 md 3,95 md 27,14 md 10,94 md 139 md 10,41 md 10,19 md 438 md | P/E-tal 2027 * |
27,8x | P/E-tal 2028 * | 25,1x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 263 md 2,77 md 2,48 md 2,27 md 2,07 md 3,88 md 3,95 md 27,14 md 10,94 md 139 md 10,41 md 10,19 md 438 md | EV / Försäljning 2027 * |
4,18x | EV / Försäljning 2028 * | 3,22x |
| Fri-Float |
42,57 % | Avkastning 2027 * |
0,17 % | Avkastning 2028 * | 0,19 % |
Bombay S.E.INR
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Bombay S.E.
| HSCL | Fördröjd | |
NSE India S.E.
| HSCL | Fördröjd |
Senaste Transkript: Himadri Speciality Chemical Limited
| 1 dag | +1,64 % | ||
| 1 vecka | −2,34 % | ||
| Pågående månad | +3,78 % | ||
| 1 månad | −19,84 % | ||
| 3 månader | −29,37 % | ||
| 6 månader | −13,30 % | ||
| Pågående år | +8,27 % |
| 1 vecka | 507,8 | 543,5 | |
| 1 månad | 484,85 | 676 | |
| Pågående år | 421,2 | 819,5 | |
| 1 år | 420 | 819,5 | |
| 3 år | 244,85 | 819,5 | |
| 5 år | 41,6 | 819,5 | |
| 10 år | 27,3 | 819,5 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Anurag Choudhary
CEO | Verkställande Direktör | 54 | 2006-01-01 |
| Finansdirektör/CFO | 55 | 1995-09-06 | |
Monika Saraswat
CMP | Compliance Officer | - | 2020-02-15 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Direktör/Styrelseledamot | 79 | 1987-07-28 | |
Anurag Choudhary
CHM | Ordförande | 54 | - |
| Direktör/Styrelseledamot | 72 | 2014-04-22 |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +1,64 % | −2,34 % | +11,25 % | +116,94 % | 2,77 md | ||
| +1,78 % | +6,75 % | +20,27 % | +80,21 % | 86,49 md | ||
| −0,89 % | +0,61 % | +21,94 % | +29,80 % | 45,07 md | ||
| −0,27 % | +5,14 % | +21,86 % | −19,12 % | 36,18 md | ||
| −0,87 % | +3,70 % | +15,24 % | +18,84 % | 34,87 md | ||
| −0,64 % | −2,07 % | +18,56 % | +36,09 % | 32,22 md | ||
| −0,94 % | +1,58 % | −3,07 % | +24,39 % | 26,29 md | ||
| −0,38 % | +0,29 % | +55,37 % | +39,27 % | 24,45 md | ||
| +0,89 % | +3,71 % | −42,32 % | −30,87 % | 19,08 md | ||
| +0,04 % | −4,04 % | +11,59 % | +13,92 % | 15,62 md | ||
| Genomsnitt | +0,08 % | +1,47 % | +13,07 % | +30,95 % | 32,3 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +0,18 % | +2,85 % | +16,53 % | +33,94 % |
| 2027 * | 2028 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 62,8 md 663 mn 592 mn 544 mn 494 mn 927 mn 945 mn 6,49 md 2,62 md 33,15 md 2,49 md 2,44 md 105 md | 81,48 md 861 mn 768 mn 705 mn 641 mn 1,2 md 1,23 md 8,42 md 3,39 md 43 md 3,23 md 3,16 md 136 md |
| Nettoinkomst | - | - |
| Netto Skuld | - | - |
Anställda
1 161
Sektor
Specialkemikalier
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-03 | 528,90 INR | +1,64 % | 150 391 |
| 2026-11-02 | 520,35 INR | +2,10 % | 135 023 |
| 2026-10-30 | 509,65 INR | −4,90 % | 88 335 |
| 2026-10-29 | 535,90 INR | +0,91 % | 144 675 |
| 2026-10-28 | 531,05 INR | −1,95 % | 191 762 |
Försäljning
Köp

Genomsnittlig rekommendation
BEHÅLLA
Antal analytiker
1
Senaste stängningskurs
520,35INR
Genomsnittlig riktkurs
720,00INR
Spread / Genomsnittligt Mål
+38,37 %
Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















