|
Marknaden stängd -
Bombay S.E.
11.02.30 2026-11-06
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 7,830 INR | −3,09 % |
|
+2,76 % | +6,68 % |
| 10-29 | Comfort Fincap redovisar resultat för andra kvartalet och sexmånadersperioden som avslutades den 30 september 2026 | CI |
| 09-22 | Comfort Fincap klubbar utdelning för räkenskapsåret 2025/2026 | CI |
| Börsvärde | 768 mn 8,18 mn 7,34 mn 6,7 mn 6,12 mn 11,56 mn 11,91 mn 80,87 mn 32,39 mn 410 mn 30,69 mn 30,03 mn 1,3 md | P/E-tal 2025 |
9,55x | P/E-tal 2026 | 7,59x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 746 mn 7,94 mn 7,13 mn 6,51 mn 5,95 mn 11,23 mn 11,58 mn 78,58 mn 31,47 mn 398 mn 29,82 mn 29,18 mn 1,26 md | EV / Försäljning 2025 |
6,19x | EV / Försäljning 2026 | 3,5x |
| Fri-Float |
31,61 % | Avkastning 2025 |
1,22 % | Avkastning 2026 | 1,53 % |
| 1 dag | −3,09 % | ||
| 1 vecka | +2,76 % | ||
| Pågående månad | +2,76 % | ||
| 1 månad | +4,40 % | ||
| 3 månader | +4,96 % | ||
| 6 månader | −1,39 % | ||
| Pågående år | +6,68 % |
| 1 vecka | 7,61 | 8,28 | |
| 1 månad | 7,34 | 8,34 | |
| Pågående år | 6,06 | 9,1 | |
| 1 år | 6,06 | 9,1 | |
| 3 år | 6,06 | 14,15 | |
| 5 år | 4,23 | 25,26 | |
| 10 år | 0,77 | 25,26 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Verkställande Direktör | 55 | 2011-10-01 | |
| Finansdirektör/CFO | - | 2015-03-20 | |
Sneha Mandelia
CMP | Compliance Officer | - | 2023-03-10 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Direktör/Styrelseledamot | - | 2025-12-30 | |
| Direktör/Styrelseledamot | 33 | 2019-06-29 | |
| Ordförande | 36 | - |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −3,09 % | +2,76 % | −4,04 % | −14,14 % | 8,17 mn | ||
| +2,09 % | +7,01 % | +28,27 % | +162,03 % | 25,29 md | ||
| +6,62 % | +40,83 % | −38,55 % | +813,64 % | 25,42 md | ||
| +4,22 % | +34,16 % | −39,55 % | +801,22 % | 12,79 md | ||
| −3,70 % | −0,65 % | +6,55 % | +30,20 % | 11,79 md | ||
| −0,18 % | +4,85 % | −14,84 % | +26,10 % | 11,54 md | ||
| +0,37 % | +9,62 % | −33,11 % | +10,48 % | 11,18 md | ||
| 0,00 % | 0,00 % | +29,03 % | +27,21 % | 8,91 md | ||
| +0,30 % | +3,87 % | −18,21 % | −2,48 % | 8,31 md | ||
| Genomsnitt | +0,74 % | +3,05 % | −9,38 % | +206,03 % | 12,81 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +2,05 % | +3,17 % | −9,78 % | +312,60 % |
| 2025 | 2026 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 131 mn 1,4 mn 1,25 mn 1,15 mn 1,05 mn 1,98 mn 2,04 mn 13,83 mn 5,54 mn 70,09 mn 5,25 mn 5,13 mn 222 mn | 162 mn 1,72 mn 1,54 mn 1,41 mn 1,29 mn 2,43 mn 2,51 mn 17,02 mn 6,82 mn 86,26 mn 6,46 mn 6,32 mn 273 mn |
| Nettoinkomst | 51,01 mn 543 tn 488 tn 445 tn 407 tn 768 tn 791 tn 5,37 mn 2,15 mn 27,23 mn 2,04 mn 1,99 mn 86,1 mn | 74,9 mn 798 tn 716 tn 654 tn 597 tn 1,13 mn 1,16 mn 7,89 mn 3,16 mn 39,99 mn 2,99 mn 2,93 mn 126 mn |
| Netto Skuld | 157 mn 1,67 mn 1,5 mn 1,37 mn 1,25 mn 2,36 mn 2,43 mn 16,52 mn 6,62 mn 83,75 mn 6,27 mn 6,14 mn 265 mn | −21,74 mn −231 tn −208 tn −190 tn −173 tn −327 tn −337 tn −2,29 mn −917 tn −11,61 mn −869 tn −850 tn −36,69 mn |
Anställda
14
Sektor
Företagsfinansiella tjänster
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-06 | 7,830 INR | −3,09 % | 14 112 |
| 2026-11-05 | 8,080 INR | +1,25 % | 18 808 |
| 2026-11-04 | 7,980 INR | −1,24 % | 463 094 |
| 2026-11-03 | 8,080 INR | +3,46 % | 31 394 |
| 2026-11-02 | 7,810 INR | +2,49 % | 11 404 |
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















