Philip White

Philip White

Direktör/Styrelseledamot på
Philip White Tyres Ltd.
51 år
Commercial Services
Consumer Services
Producer Manufacturing

Profil

Philip Henry White is currently the Director of Philip White Tyres Ltd. He is also a Member of The Institute of Chartered Accountants in Ireland and The Institute of Directors (United Kingdom).
Previously, he served as the Chief Financial Officer of Diaceutics Plc from 2011 to 2018.
He graduated from Queen's University of Belfast.

Aktiva positioner av Philip White

FöretagPositionStart
Direktör/Styrelseledamot 2007-12-13
Företagsledare/Principal -
Företagsledare/Principal -

Tidigare kända positioner av Philip White

FöretagPositionSlut
DIACEUTICS PLC Finansdirektör/CFO 2022-03-18
Se detaljerna i Philip Whites erfarenhet

Philip Whites utbildningar

Erfarenheter
Innehade positioner

Aktiva

Inaktiva

Börsnoterade företag

Privata företag

Relationer

100 +

Första gradens relationer

5

Företag kopplade till första graden

Man

Kvinna

Styrelseledamöter

Chefer

Kopplade företag

Privata företag5

Consumer Services

Commercial Services

Commercial Services

Producer Manufacturing

Health Technology

  1. Börsen
  2. Insiders
  3. Philip White