Ido Luski

Ido Luski

Verksamhetschef på INNOVIZ TECHNOLOGIES LTD.

Förmögenhet: 142 913 $ per 2026-09-30

52 år
Consumer Services
Electronic Technology
Producer Manufacturing

Profil

Ido Luski is Chief Operating Officer at Innoviz Technologies Ltd. since 2025.
Formerly, Mr. Luski was Director-System Engineering at Intel Corp.
Education includes an MBA from Tel-Aviv University and an undergraduate degree from The Academic College of Tel-Aviv-Yaffo.

Kända innehav i offentliga företag

FöretagDatumAntal aktierVärderingVärderingsdatum
2026-08-04 393 701 ( 0,13 % ) 142 913 $ 2026-09-30

Aktiva positioner av Ido Luski

FöretagPositionStart
INNOVIZ TECHNOLOGIES LTD. Verksamhetschef 2025-04-01

Tidigare kända positioner av Ido Luski

FöretagPositionSlut
INTEL CORPORATION Företagsledare/Principal -
Se detaljerna i Ido Luskis erfarenhet

Ido Luskis utbildningar

Erfarenheter
Innehade positioner

Aktiva

Inaktiva

Börsnoterade företag

Privata företag

Relationer

27

Första gradens relationer

4

Företag kopplade till första graden

Man

Kvinna

Styrelseledamöter

Chefer

Kopplade företag

Privata företag4

Electronic Technology

Consumer Services

Consumer Services

Producer Manufacturing