Ainslee Lao

Ainslee Lao

Företagsledare/Principal på
Chemrez Technologies, Inc.

Förmögenhet: 38 336 $ per 2026-06-30

35 år
Process Industries
Consumer Services
Producer Manufacturing

Profil

Ainslee Lao currently serves as Secretary & Director at D&L Premium Foods Corp.
and Natura Aeropack Corp.
Also holds the position of Assistant Secretary at Chemrez Technologies, Inc., Oleo-Fats, Inc., Aero-Pack Industries, Inc., First in Colours, Inc., D&L Polymers & Colours, Inc., and Chemrez Product Solutions, Inc. Holds Chief Financial Officer roles at LBL Industries, Inc., Malay Resources, Inc., Anonas Lrt Property, Hotel Acropolis, Ecozone Properties, Inc., and Star Anise Properties Corp.
Formerly worked as Assistant Secretary at D&L Industries, Inc. Educated at the University of London with undergraduate and graduate degrees.

Kända innehav i offentliga företag

FöretagDatumAntal aktierVärderingVärderingsdatum
2026-06-08 676 000 ( 0,01 % ) 38 336 $ 2026-06-30

Aktiva positioner av Ainslee Lao

FöretagPositionStart
D&L Premium Foods Corp.
Direktör/Styrelseledamot -
Direktör/Styrelseledamot -
Företagsledare/Principal -
Företagsledare/Principal -
Företagsledare/Principal -
Företagsledare/Principal -
Företagsledare/Principal -
LBL Industries, Inc.
Finansdirektör/CFO -
Anonas Lrt Property
Finansdirektör/CFO -
░░░░░ ░░░░░░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ -

Tidigare kända positioner av Ainslee Lao

FöretagPositionSlut
░░░░░░░ ░░░░░░░░░░░ ░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ -
Se detaljerna i Ainslee Laos erfarenhet

Ainslee Laos utbildningar

Erfarenheter
Innehade positioner

Aktiva

Inaktiva

Börsnoterade företag

Privata företag

Relationer

10

Första gradens relationer

16

Företag kopplade till första graden

Man

Kvinna

Styrelseledamöter

Chefer

Kopplade företag

Privata företag16

Consumer Services

Process Industries

Process Industries

Process Industries

Process Industries

Process Industries

LBL Industries, Inc.

Malay Resources, Inc.

Producer Manufacturing

Anonas Lrt Property

Hotel Acropolis

Ecozone Properties, Inc.

D&L Premium Foods Corp.

Process Industries

Star Anise Properties Corp.

  1. Börsen
  2. Insiders
  3. Ainslee Lao