|
Fördröjd
Toronto S.E.
19.34.24 2026-11-06
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 19,32 CAD | +2,49 % |
|
−2,96 % | +354,59 % |
| 11-02 | Tidewater Midstream and Infrastructure Ltd., Tidewater Renewables Ltd. - M&A Call | |
| 11-02 | Tidewater Midstream förvärvar Tidewater Renewables genom aktieaffär | MT |
| Börsvärde | 689 mn 489 mn 438 mn 400 mn 366 mn 45,92 md 710 mn 4,83 md 1,92 md 24,5 md 1,83 md 1,79 md 77,35 md | P/E-tal 2026 * |
13,6x | P/E-tal 2027 * | 8,04x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 817 mn 580 mn 520 mn 475 mn 434 mn 54,5 md 843 mn 5,73 md 2,28 md 29,08 md 2,18 md 2,13 md 91,81 md | EV / Försäljning 2026 * |
1,85x | EV / Försäljning 2027 * | 1,8x |
| Fri-Float |
34,61 % | Avkastning 2026 * |
-
| Avkastning 2027 * | - |
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Toronto S.E.
| LCFS | Fördröjd | |
OTC Markets
| TDWRF | Fördröjd | |
Deutsche Boerse AG
| 7GZ | Fördröjd | |
Börse Stuttgart
| 7GZ | Fördröjd |
Senaste Transkript: Tidewater Renewables Ltd.
| 1 dag | +2,49 % | ||
| 1 vecka | −2,96 % | ||
| Pågående månad | −2,96 % | ||
| 1 månad | −15,63 % | ||
| 3 månader | +16,11 % | ||
| 6 månader | +100,21 % | ||
| Pågående år | +354,59 % |
| 1 vecka | 18,22 | 21,63 | |
| 1 månad | 18,22 | 25,8 | |
| Pågående år | 3,94 | 25,8 | |
| 1 år | 3,39 | 25,8 | |
| 3 år | 0,58 | 25,8 | |
| 5 år | 0,58 | 25,8 | |
| 10 år | 0,58 | 25,8 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Jeremy Baines
CEO | Verkställande Direktör | - | 2024-01-22 |
Ian Quartly
DFI | Finansdirektör/CFO | - | 2024-05-16 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Jeremy Baines
CHM | Ordförande | - | 2024-03-13 |
Jeffery Hamilton
BRD | Direktör/Styrelseledamot | - | 2024-03-14 |
Todd Moser
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 59 | 2024-05-07 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26-08-19 | Köp | −1 634 | 0,0045% | |||
| 26-08-18 | Köp | −30 366 | 0,0831% | |||
| 26-05-11 | Köp | −896 | 0,0025% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +2,49 % | −2,96 % | +354,59 % | +180,00 % | 492 mn | ||
| −0,41 % | +5,88 % | +17,11 % | +97,44 % | 3,9 md | ||
| −0,15 % | −6,31 % | +63,25 % | −17,08 % | 1,88 md | ||
| +1,43 % | 0,00 % | +3,65 % | - | 1,39 md | ||
| +1,40 % | +1,04 % | +25,04 % | +108,30 % | 1,3 md | ||
| −1,97 % | −4,61 % | +39,81 % | −51,77 % | 960 mn | ||
| +16,81 % | −1,49 % | +7,30 % | +4 311,11 % | 896 mn | ||
| +0,92 % | −2,88 % | −1,57 % | −5,79 % | 653 mn | ||
| −1,63 % | −1,51 % | −35,29 % | −17,28 % | 632 mn | ||
| −2,78 % | −5,83 % | −16,35 % | - | 330 mn | ||
| Genomsnitt | +1,26 % | −3,81 % | +45,75 % | +575,62 % | 1,24 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +0,64 % | −1,96 % | +33,29 % | +408,46 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 442 mn 313 mn 281 mn 257 mn 235 mn 29,46 md 456 mn 3,1 md 1,23 md 15,72 md 1,18 md 1,15 md 49,63 md | 418 mn 296 mn 266 mn 243 mn 222 mn 27,84 md 431 mn 2,93 md 1,17 md 14,85 md 1,11 md 1,09 md 46,89 md |
| Nettoinkomst | 48,9 mn 34,69 mn 31,11 mn 28,43 mn 25,95 mn 3,26 md 50,44 mn 343 mn 137 mn 1,74 md 130 mn 127 mn 5,49 md | 77,63 mn 55,07 mn 49,39 mn 45,14 mn 41,2 mn 5,18 md 80,08 mn 544 mn 217 mn 2,76 md 207 mn 202 mn 8,72 md |
| Netto Skuld | 129 mn 91,27 mn 81,86 mn 74,81 mn 68,29 mn 8,58 md 133 mn 902 mn 360 mn 4,58 md 343 mn 335 mn 14,45 md | 62,9 mn 44,62 mn 40,02 mn 36,57 mn 33,39 mn 4,19 md 64,88 mn 441 mn 176 mn 2,24 md 167 mn 164 mn 7,06 md |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-06 | 19,32 CA$ | +2,49 % | 4 758 |
| 2026-11-05 | 18,85 CA$ | −7,10 % | 24 064 |
| 2026-11-04 | 20,29 CA$ | −4,38 % | 16 404 |
| 2026-11-03 | 21,22 CA$ | −1,44 % | 5 656 |
| 2026-11-02 | 21,53 CA$ | +8,14 % | 34 974 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















