|
Marknaden stängd -
Nasdaq
22.00.00 2026-11-02
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 16,52 USD | +0,55 % |
|
−0,48 % | +23,47 % |
| 10-30 | TFS Financial ökar resultat och intäkter för räkenskapsåret 2026 | MT |
| 10-29 | TFS Financial redovisar resultat för fjärde kvartalet och helåret till och med 30 september 2026 | CI |
| Börsvärde | 4,58 md 4,1 md 3,75 md 3,42 md 6,41 md 435 md 6,55 md 44,77 md 18,07 md 229 md 17,19 md 16,83 md 724 md | P/E-tal 2026 |
46,3x | P/E-tal 2027 * | 43,5x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 4,58 md 4,1 md 3,75 md 3,42 md 6,41 md 435 md 6,55 md 44,77 md 18,07 md 229 md 17,19 md 16,83 md 724 md | EV / Försäljning 2026 |
12,8x | EV / Försäljning 2027 * | 12,1x |
| Fri-Float |
84,01 % | Avkastning 2026 * |
7,08 % | Avkastning 2027 * | 7,71 % |
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Nasdaq
| TFSL | Fördröjd | |
CBOE
| TFSL | Realtid | |
Deutsche Boerse AG
| PWT | Fördröjd |
| 1 dag | +0,55 % | ||
| 1 vecka | −0,48 % | ||
| Pågående månad | +0,55 % | ||
| 1 månad | +0,49 % | ||
| 3 månader | −10,27 % | ||
| 6 månader | +9,91 % | ||
| Pågående år | +23,47 % |
| 1 vecka | 16,08 | 16,96 | |
| 1 månad | 15,92 | 16,96 | |
| Pågående år | 13,2 | 19,49 | |
| 1 år | 13,2 | 19,49 | |
| 3 år | 11,29 | 19,49 | |
| 5 år | 10,96 | 20,34 | |
| 10 år | 10,96 | 22,54 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Marc Stefanski
CEO | Verkställande Direktör | 71 | 1987-01-01 |
Meredith Weil
DFI | Finansdirektör/CFO | 59 | 2024-01-01 |
| Teknisk/Vetenskaplig/F&U Direktör | 45 | 2025-09-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
William Mulligan
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 72 | 2007-01-01 |
Marc Stefanski
CHM | Ordförande | 71 | 1987-01-01 |
Marty Cohen
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 72 | 2006-01-01 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26-09-11 | Försäljning | Chef / ledande befattningshavare | −10 000 | 0,0036% | ||
| 26-09-08 | Försäljning | Styrelseledamot | −10 000 | 0,0036% | ||
| 26-09-08 | Försäljning | Verkställande direktör | −10 000 | 0,0036% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +0,55 % | −0,48 % | +24,21 % | +36,64 % | 4,58 md | ||
| +1,05 % | +2,71 % | +9,47 % | +145,13 % | 895 md | ||
| −1,52 % | +7,39 % | +29,15 % | +104,61 % | 442 md | ||
| −2,81 % | +2,51 % | +13,94 % | +131,79 % | 386 md | ||
| −1,17 % | +3,84 % | +31,69 % | +126,85 % | 353 md | ||
| −0,88 % | −1,96 % | −7,26 % | +87,77 % | 345 md | ||
| −4,64 % | −1,60 % | +33,18 % | +111,55 % | 320 md | ||
| +0,50 % | −5,07 % | +20,69 % | +117,49 % | 293 md | ||
| +0,80 % | +1,58 % | +39,30 % | +157,22 % | 282 md | ||
| +2,99 % | +4,25 % | −1,24 % | +116,84 % | 250 md | ||
| Genomsnitt | −0,58 % | +1,88 % | +19,31 % | +113,59 % | 356,95 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −0,69 % | +2,50 % | +17,63 % | +124,88 % |
| 2026 | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 348 mn 311 mn 285 mn 259 mn 486 mn 33 md 497 mn 3,4 md 1,37 md 17,38 md 1,3 md 1,28 md 54,93 md | 379 mn 338 mn 310 mn 282 mn 530 mn 35,93 md 541 mn 3,7 md 1,49 md 18,92 md 1,42 md 1,39 md 59,8 md |
| Nettoinkomst | 102 mn 91,43 mn 83,74 mn 76,3 mn 143 mn 9,71 md 146 mn 999 mn 403 mn 5,11 md 384 mn 376 mn 16,15 md | 107 mn 95,38 mn 87,36 mn 79,59 mn 149 mn 10,12 md 152 mn 1,04 md 421 mn 5,33 md 400 mn 392 mn 16,85 md |
| Netto Skuld | - | - |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-02 | 16,53 US$ | +0,61 % | 1 227 285 |
| 2026-10-30 | 16,43 US$ | −1,97 % | 877 238 |
| 2026-10-29 | 16,76 US$ | +0,54 % | 833 572 |
| 2026-10-28 | 16,67 US$ | −0,36 % | 733 659 |
| 2026-10-27 | 16,73 US$ | +0,24 % | 592 895 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















