|
Marknaden stängd -
Japan Exchange
07.30.00 2026-11-06
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 1 691,00 JPY | −8,59 % |
|
−16,99 % | −56,92 % |
| 09-11 | INTLOOP lämnar prognos för räkenskapsåret som avslutas den 31 juli 2027 | CI |
| 09-11 | INTLOOP rapporterar resultat för helåret 2026 | CI |
| Börsvärde | 15,92 md 101 mn 89,85 mn 82,18 mn 74,84 mn 141 mn 9,53 md 145 mn 987 mn 395 mn 5,05 md 378 mn 370 mn | P/E-tal 2027 * |
6,92x | P/E-tal 2028 * | 4,34x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 15,92 md 101 mn 89,85 mn 82,18 mn 74,84 mn 141 mn 9,53 md 145 mn 987 mn 395 mn 5,05 md 378 mn 370 mn | EV / Försäljning 2027 * |
0,32x | EV / Försäljning 2028 * | 0,26x |
| Fri-Float |
27,23 % | Avkastning 2027 * |
-
| Avkastning 2028 * | - |
| 1 dag | −8,59 % | ||
| 1 vecka | −16,99 % | ||
| Pågående månad | −14,25 % | ||
| 1 månad | −32,22 % | ||
| 3 månader | −16,16 % | ||
| 6 månader | −11,33 % | ||
| Pågående år | −56,92 % |
| 1 vecka | 1 666 | 1 980 | |
| 1 månad | 1 666 | 2 499 | |
| Pågående år | 1 401 | 4 010 | |
| 1 år | 1 401 | 4 640 | |
| 3 år | 1 156 | 4 875 | |
| 5 år | 1 156 | 4 875 | |
| 10 år | 1 156 | 4 875 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Eriko Sumiyoshi
DFI | Finansdirektör/CFO | - | - |
| Teknisk/Vetenskaplig/F&U Direktör | - | - | |
Ken Uchino
ADM | Administrativ Direktör | 54 | 2017-03-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Ken Uchino
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 54 | 2019-01-01 |
Fumio Koyama
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 75 | 2019-01-01 |
Hirofumi Hayashi
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 54 | 2005-02-25 |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −8,59 % | −16,99 % | −58,76 % | −29,25 % | 110 mn | ||
| +0,32 % | +2,24 % | +25,49 % | +73,67 % | 786 md | ||
| −1,05 % | +2,05 % | +21,33 % | +72,98 % | 89,9 md | ||
| +0,74 % | −10,38 % | +24,09 % | +139,11 % | 64,63 md | ||
| +2,71 % | +12,81 % | +21,22 % | +73,63 % | 50,8 md | ||
| +1,36 % | +4,67 % | −9,95 % | +9,25 % | 48,98 md | ||
| +7,61 % | −15,47 % | +19,06 % | +551,50 % | 32,99 md | ||
| +0,93 % | −8,47 % | +22,47 % | +27,23 % | 31,2 md | ||
| +0,55 % | +25,29 % | +1,69 % | −47,62 % | 33,38 md | ||
| +2,14 % | +12,74 % | +62,60 % | +93,66 % | 29,35 md | ||
| Genomsnitt | +0,67 % | +0,67 % | +12,92 % | +96,42 % | 116,71 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +0,65 % | +2,35 % | +23,40 % | +83,82 % |
| 2027 * | 2028 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 49,04 md 311 mn 277 mn 253 mn 231 mn 434 mn 29,34 md 446 mn 3,04 md 1,22 md 15,54 md 1,17 md 1,14 md | 61,31 md 388 mn 346 mn 316 mn 288 mn 543 mn 36,69 md 558 mn 3,8 md 1,52 md 19,43 md 1,46 md 1,43 md |
| Nettoinkomst | 2,28 md 14,46 mn 12,88 mn 11,78 mn 10,73 mn 20,23 mn 1,37 md 20,77 mn 142 mn 56,61 mn 724 mn 54,27 mn 53,1 mn | 3,64 md 23,05 mn 20,54 mn 18,79 mn 17,11 mn 32,25 mn 2,18 md 33,12 mn 226 mn 90,25 mn 1,15 md 86,51 mn 84,66 mn |
| Netto Skuld | - | - |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-06 | 1 691,00 JPY | −8,59 % | 89 600 |
| 2026-11-05 | 1 850,00 JPY | −2,32 % | 45 900 |
| 2026-11-04 | 1 894,00 JPY | −3,17 % | 89 400 |
| 2026-11-02 | 1 956,00 JPY | −0,81 % | 69 800 |
| 2026-10-30 | 1 972,00 JPY | −3,19 % | 59 600 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















