|
Marknaden stängd -
Bombay S.E.
11.02.30 2026-11-06
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 100,54 INR | +3,95 % |
|
+4,40 % | +4,29 % |
| 11-06 | Black Rose Industries redovisar resultat för andra kvartalet och första halvåret 2026 | CI |
| 09-10 | Black Rose Industries föreslår utdelning för räkenskapsåret 2025–2026 | CI |
| Börsvärde | 5,13 md 54,55 mn 48,92 mn 44,71 mn 40,81 mn 76,9 mn 79,32 mn 539 mn 215 mn 2,74 md 205 mn 200 mn 8,64 md | P/E-tal 2025 |
21,8x | P/E-tal 2026 | 14,5x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 4,91 md 52,23 mn 46,84 mn 42,81 mn 39,08 mn 73,63 mn 75,95 mn 516 mn 206 mn 2,62 md 196 mn 192 mn 8,27 md | EV / Försäljning 2025 |
1,19x | EV / Försäljning 2026 | 0,94x |
| Fri-Float |
20,31 % | Avkastning 2025 |
1,18 % | Avkastning 2026 | 1,96 % |
Bombay S.E.INR
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Bombay S.E.
| BLACKROSE | Fördröjd | |
NSE India S.E.
| BLACKROSE | Fördröjd |
Senaste Transkript: Black Rose Industries Limited
| 1 dag | +3,95 % | ||
| 1 vecka | +4,40 % | ||
| Pågående månad | +4,40 % | ||
| 1 månad | −7,72 % | ||
| 3 månader | −11,92 % | ||
| 6 månader | +14,64 % | ||
| Pågående år | +4,29 % |
| 1 vecka | 93,25 | 103,99 | |
| 1 månad | 92 | 111,3 | |
| Pågående år | 61 | 130 | |
| 1 år | 61 | 130 | |
| 3 år | 61 | 164,7 | |
| 5 år | 61 | 239 | |
| 10 år | 20,2 | 239 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Finansdirektör/CFO | - | 2022-02-03 | |
Ambarish Daga
DFI | Finansdirektör/CFO | 60 | 2022-02-03 |
Bhavesh Shah
SAM | Försäljning & Marknadsföring | - | 2023-07-26 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Anup Jatia
CHM | Ordförande | 55 | 2021-05-01 |
Ambarish Daga
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 60 | 2023-07-26 |
| Direktör/Styrelseledamot | 47 | 2019-11-22 |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +3,95 % | +4,40 % | −13,59 % | −28,80 % | 54,55 mn | ||
| −1,68 % | −0,76 % | +18,82 % | +72,34 % | 84,33 md | ||
| −1,24 % | +2,04 % | +22,29 % | +33,44 % | 45,66 md | ||
| −1,85 % | +3,43 % | +21,60 % | −17,67 % | 36,26 md | ||
| −0,88 % | +3,84 % | +16,20 % | +22,74 % | 35,21 md | ||
| −4,15 % | −0,43 % | +10,84 % | +36,05 % | 31,96 md | ||
| −5,90 % | −6,14 % | −3,58 % | +14,30 % | 24,83 md | ||
| −1,28 % | +0,65 % | +57,86 % | +40,02 % | 24,21 md | ||
| +1,10 % | +4,62 % | +24,75 % | −29,77 % | 19,42 md | ||
| +2,06 % | +5,25 % | +24,31 % | +19,93 % | 16,43 md | ||
| Genomsnitt | −0,99 % | +1,69 % | +17,95 % | +16,26 % | 31,84 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −1,73 % | +0,99 % | +20,40 % | +31,45 % |
| 2025 | 2026 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 3,91 md 41,62 mn 37,33 mn 34,11 mn 31,14 mn 58,67 mn 60,52 mn 411 mn 164 mn 2,09 md 156 mn 153 mn 6,59 md | 3,23 md 34,36 mn 30,82 mn 28,17 mn 25,71 mn 48,44 mn 49,97 mn 340 mn 135 mn 1,72 md 129 mn 126 mn 5,44 md |
| Nettoinkomst | 209 mn 2,23 mn 2 mn 1,83 mn 1,67 mn 3,14 mn 3,24 mn 22,01 mn 8,78 mn 112 mn 8,36 mn 8,18 mn 353 mn | 224 mn 2,39 mn 2,14 mn 1,96 mn 1,78 mn 3,36 mn 3,47 mn 23,57 mn 9,4 mn 120 mn 8,95 mn 8,76 mn 378 mn |
| Netto Skuld | 85,26 mn 907 tn 814 tn 743 tn 679 tn 1,28 mn 1,32 mn 8,96 mn 3,57 mn 45,5 mn 3,4 mn 3,33 mn 144 mn | −218 mn −2,32 mn −2,08 mn −1,9 mn −1,74 mn −3,27 mn −3,37 mn −22,93 mn −9,14 mn −116 mn −8,71 mn −8,52 mn −367 mn |
Anställda
79
Sektor
Specialkemikalier
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-06 | 100,54 INR | +3,95 % | 6 102 |
| 2026-11-05 | 96,72 INR | +1,45 % | 5 317 |
| 2026-11-04 | 95,34 INR | +1,91 % | 4 564 |
| 2026-11-03 | 93,55 INR | −1,95 % | 4 988 |
| 2026-11-02 | 95,41 INR | −0,92 % | 4 713 |
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















