Tom Purvis

Tom Purvis

Direktör/Styrelseledamot på SIMMONS FIRST NATIONAL CORPORATION

Förmögenhet: 934 925 $ per 2026-08-31

67 år
Finance
Consumer Services
Commercial Services

Profil

Tom Purvis is currently Independent Director at Simmons First National Corp.
since 2017.
Current roles also include Director at Fort Worth Zoo, Director at Streams & Valleys, Inc., Director at Simmons Bank, President at Continental Real Estate Cos., and Partner at Development Advisors LLC.
Formerly, Mr. Purvis was Director at First Texas BHC, Inc. Education includes an undergraduate degree from Texas Christian University, conferred in 1982.

Kända innehav i offentliga företag

FöretagDatumAntal aktierVärderingVärderingsdatum
2026-07-01 41 405 ( 0,03 % ) 934 925 $ 2026-08-31

Aktiva positioner av Tom Purvis

FöretagPositionStart
SIMMONS FIRST NATIONAL CORPORATION Direktör/Styrelseledamot 2017-11-03
Företagsledare/Principal -
Direktör/Styrelseledamot -
Direktör/Styrelseledamot -
President -
Direktör/Styrelseledamot -

Tidigare kända positioner av Tom Purvis

FöretagPositionSlut
Direktör/Styrelseledamot 2017-01-01
Se detaljerna i Tom Purviss erfarenhet

Tom Purviss utbildningar

Erfarenheter
Innehade positioner

Aktiva

Inaktiva

Börsnoterade företag

Privata företag

Relationer

54

Första gradens relationer

8

Företag kopplade till första graden

Man

Kvinna

Styrelseledamöter

Chefer

Kopplade företag

Privata företag8

Finance

Consumer Services

Finance

Finance

Consumer Services

Commercial Services

Finance

Finance

  1. Börsen
  2. Insiders
  3. Tom Purvis
-40% : Prolongation exceptionnelle ➤➤➤➤
d
:
:
TA DEL AV DET NU