Ian Snow

Ian Snow

Private Equity-analytiker på
Alcion Ventures LP
Finance
Consumer Services

Profil

Mr. Ian Snow is an Associate at Alcion Ventures LP.
He joined the firm in August 2012.
He was previously employed as an Analyst by Wells Fargo Advisors LLC.
Mr. Snow received his undergraduate degree from Yale University.

Aktiva positioner av Ian Snow

FöretagPositionStart
Private Equity-analytiker 2012-08-01

Tidigare kända positioner av Ian Snow

FöretagPositionSlut
Företagsledare/Principal 2012-07-30
Se detaljerna i Ian Snows erfarenhet

Ian Snows utbildningar

Erfarenheter
Innehade positioner

Aktiva

Inaktiva

Börsnoterade företag

Privata företag

Relationer

93

Första gradens relationer

3

Företag kopplade till första graden

Man

Kvinna

Styrelseledamöter

Chefer

Kopplade företag

Privata företag3

Finance

Consumer Services

Finance