|
Fördröjd
Nasdaq
19.30.26 2026-11-05
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 8,015 USD | −2,02 % |
|
+1,33 % | −50,74 % |
| 08-13 | FitLife Brands, Inc., Q2 2026 Earnings Call, Aug 13, 2026 | |
| 08-13 | FitLife Brands rapporterar resultat för det andra kvartalet och första halvåret 2026 | CI |
| Börsvärde | 76,82 mn 68,45 mn 62,61 mn 57,02 mn 107 mn 7,26 md 110 mn 752 mn 301 mn 3,84 md 288 mn 282 mn 12,13 md | P/E-tal 2026 * |
9,46x | P/E-tal 2027 * | 6,73x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 76,82 mn 68,45 mn 62,61 mn 57,02 mn 107 mn 7,26 md 110 mn 752 mn 301 mn 3,84 md 288 mn 282 mn 12,13 md | EV / Försäljning 2026 * |
0,73x | EV / Försäljning 2027 * | 0,68x |
| Fri-Float |
84,81 % | Avkastning 2026 * |
-
| Avkastning 2027 * | - |
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Nasdaq
| FTLF | Fördröjd | |
CBOE
| FTLF | Realtid | |
Deutsche Boerse AG
| QO80 | Fördröjd |
Senaste Transkript: FitLife Brands, Inc.
| 1 dag | −2,02 % | ||
| 1 vecka | +1,33 % | ||
| Pågående månad | +2,23 % | ||
| 1 månad | −11,53 % | ||
| 3 månader | −21,50 % | ||
| 6 månader | −15,01 % | ||
| Pågående år | −50,74 % |
| 1 vecka | 7,81 | 8,33 | |
| 1 månad | 7,66 | 9,81 | |
| Pågående år | 7,66 | 16,9 | |
| 1 år | 7,66 | 19,6 | |
| 3 år | 7,66 | 20,98 | |
| 5 år | 4,75 | 20,98 | |
| 10 år | 0,24 | 20,98 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Dayton Judd
CEO | Verkställande Direktör | 55 | 2018-02-18 |
Jakob York
DFI | Finansdirektör/CFO | 49 | 2022-08-15 |
Jenna Sinnett
COO | Verksamhetschef | 47 | 2015-10-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Grant Dawson
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 57 | 2013-11-01 |
Seth Yakatan
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 55 | 2015-09-01 |
Dayton Judd
CHM | Ordförande | 55 | - |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26-08-28 | Kostnadsfri | Finanschef | 4 000 | 0,0426% | ||
| 26-05-15 | Kostnadsfri | Chef / ledande befattningshavare | 125 000 | 1,3311% | ||
| 26-04-10 | Köp | Styrelseledamot | 3 000 | 0,0319% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −2,02 % | +1,33 % | −59,11 % | −27,45 % | 76,82 mn | ||
| +1,55 % | +5,34 % | +10,36 % | −12,66 % | 270 md | ||
| −0,32 % | +7,55 % | +20,05 % | −1,45 % | 85,29 md | ||
| +1,36 % | +6,49 % | −11,08 % | +20,62 % | 48,83 md | ||
| +0,14 % | −6,76 % | +26,22 % | −2,08 % | 33,71 md | ||
| +0,54 % | +9,34 % | +3,16 % | −6,61 % | 35,07 md | ||
| +1,13 % | +6,55 % | −5,56 % | −5,01 % | 30,26 md | ||
| −1,48 % | −5,01 % | +9,78 % | +72,74 % | 29,79 md | ||
| +1,11 % | +8,23 % | +14,70 % | +12,50 % | 29,1 md | ||
| −0,53 % | +6,11 % | +5,05 % | −23,82 % | 30,17 md | ||
| Genomsnitt | +0,30 % | +1,70 % | +1,36 % | +2,68 % | 59,27 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +1,52 % | +3,61 % | +9,56 % | −2,00 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 106 mn 94,36 mn 86,31 mn 78,61 mn 148 mn 10,01 md 152 mn 1,04 md 415 mn 5,3 md 397 mn 389 mn 16,72 md | 113 mn 100 mn 91,79 mn 83,6 mn 158 mn 10,64 md 162 mn 1,1 md 441 mn 5,64 md 423 mn 414 mn 17,79 md |
| Nettoinkomst | 8,65 mn 7,71 mn 7,05 mn 6,42 mn 12,11 mn 818 mn 12,44 mn 84,74 mn 33,89 mn 433 mn 32,48 mn 31,79 mn 1,37 md | 12,13 mn 10,81 mn 9,89 mn 9,01 mn 16,97 mn 1,15 md 17,43 mn 119 mn 47,5 mn 607 mn 45,54 mn 44,56 mn 1,92 md |
| Netto Skuld | - | - |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-05 | 8,015 US$ | −2,02 % | 4 588 |
| 2026-11-04 | 8,180 US$ | +3,68 % | 2 175 |
| 2026-11-03 | 7,890 US$ | −1,74 % | 14 089 |
| 2026-11-02 | 8,030 US$ | +2,42 % | 11 726 |
| 2026-10-30 | 7,840 US$ | −0,88 % | 12 293 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















