|
Marknaden stängd -
NYSE
22.00.00 2026-11-03
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 3,550 USD | −0,56 % |
|
−9,21 % | −61,83 % |
| 08-11 | ACCESS Newswire Inc., Q2 2026 Earnings Call, Aug 11, 2026 | |
| 08-11 | ACCESS Newswire rapporterar resultat för det andra kvartalet och första halvåret 2026 | CI |
| Börsvärde | 13,59 mn 12,14 mn 11,15 mn 10,13 mn 19,02 mn 1,29 md 19,49 mn 133 mn 53,54 mn 679 mn 51 mn 49,91 mn 2,15 md | P/E-tal 2026 * |
−9,73x | P/E-tal 2027 * | 355x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 13,59 mn 12,14 mn 11,15 mn 10,13 mn 19,02 mn 1,29 md 19,49 mn 133 mn 53,54 mn 679 mn 51 mn 49,91 mn 2,15 md | EV / Försäljning 2026 * |
0,6x | EV / Försäljning 2027 * | 0,57x |
| Fri-Float |
78,86 % | Avkastning 2026 * |
-
| Avkastning 2027 * | - |
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
NYSE
| ACCS | Fördröjd | |
CBOE
| ACCS | Realtid | |
Deutsche Boerse AG
| IDE | Fördröjd | |
Börse Stuttgart
| Fördröjd | ||
Tradegate
| Realtid |
Senaste Transkript: ACCESS Newswire Inc.
| 1 dag | −0,56 % | ||
| 1 vecka | −9,21 % | ||
| Pågående månad | +1,43 % | ||
| 1 månad | −24,63 % | ||
| 3 månader | −46,54 % | ||
| 6 månader | −57,07 % | ||
| Pågående år | −61,83 % |
| 1 vecka | 3,5 | 4,01 | |
| 1 månad | 3,5 | 4,99 | |
| Pågående år | 3,5 | 11,34 | |
| 1 år | 3,5 | 11,34 | |
| 3 år | 3,5 | 19,03 | |
| 5 år | 3,5 | 33,06 | |
| 10 år | 3,5 | 33,06 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Brian Balbirnie
CEO | Verkställande Direktör | 54 | 2006-01-01 |
Steven Knerr
DFI | Finansdirektör/CFO | - | 2024-03-08 |
Mark Lloyd
CTO | Teknisk/Vetenskaplig/F&U Direktör | - | 2023-01-10 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Brian Balbirnie
CHM | Ordförande | 54 | - |
Graeme Rein
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 46 | 2021-06-11 |
Wesley Pollard
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 55 | 2011-03-07 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26-08-24 | Yorkmont Capital Management LLC
| Annan | Företag | 6 000 | 0,1546% | |
| 26-08-17 | Yorkmont Capital Management LLC
| Annan | Företag | 0 | 0% | - |
| 26-08-17 | Köp | Styrelseledamot | 9 700 | 0,2499% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −0,56 % | −9,21 % | −62,98 % | −80,60 % | 13,59 mn | ||
| −0,98 % | −0,08 % | −17,95 % | +69,06 % | 236 md | ||
| −1,76 % | −7,76 % | −14,98 % | +7,10 % | 183 md | ||
| −2,45 % | +8,25 % | +2,46 % | −18,80 % | 150 md | ||
| +1,50 % | −12,56 % | +6,46 % | +96,71 % | 104 md | ||
| +3,19 % | −16,53 % | +10,28 % | +324,74 % | 97,43 md | ||
| −2,52 % | −0,98 % | −18,53 % | −27,93 % | 95,45 md | ||
| +2,63 % | +4,81 % | −10,28 % | +6,13 % | 68,9 md | ||
| −1,73 % | +0,45 % | −23,14 % | −19,60 % | 49,09 md | ||
| −2,37 % | +0,32 % | −8,12 % | +10,66 % | 41,12 md | ||
| Genomsnitt | +0,64 % | −3,85 % | −13,68 % | +36,75 % | 102,56 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +1,36 % | −3,23 % | −8,66 % | +52,38 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 22,58 mn 20,18 mn 18,53 mn 16,83 mn 31,61 mn 2,14 md 32,4 mn 221 mn 89 mn 1,13 md 84,77 mn 82,96 mn 3,58 md | 23,9 mn 21,35 mn 19,61 mn 17,81 mn 33,45 mn 2,26 md 34,29 mn 234 mn 94,18 mn 1,19 md 89,71 mn 87,79 mn 3,79 md |
| Nettoinkomst | −1,43 mn −1,27 mn −1,17 mn −1,06 mn −2 mn −135 mn −2,05 mn −13,96 mn −5,62 mn −71,27 mn −5,35 mn −5,24 mn −226 mn | - |
| Netto Skuld | - | - |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-03 | 3,550 US$ | −0,56 % | 25 886 |
| 2026-11-02 | 3,570 US$ | +2,00 % | 3 511 |
| 2026-10-30 | 3,500 US$ | −6,67 % | 8 671 |
| 2026-10-29 | 3,750 US$ | −0,00 % | 7 055 |
| 2026-10-28 | 3,750 US$ | −4,09 % | 10 226 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















