Scott Sawicki

Scott Sawicki

Ordförande på
Bullet Freight Systems, Inc.
Transportation
Consumer Services

Profil

Scott Sawicki has been a Co-Chairman of Bullet Freight Systems, Inc. since 1986.
He held various positions at United Parcel Service, Inc., Bulk Transport Co., Interstate Motor Freight System and Dawes Transport, Inc. Mr. Sawicki attended high school at West Allis Central High.
He received a degree from Milton College in 1976.

Aktiva positioner av Scott Sawicki

FöretagPositionStart
Ordförande 1986-01-01

Tidigare kända positioner av Scott Sawicki

FöretagPositionSlut
Företagsledare/Principal -
Företagsledare/Principal -
UNITED PARCEL SERVICE, INC. Företagsledare/Principal -
Se detaljerna i Scott Sawickis erfarenhet

Scott Sawickis utbildningar

Erfarenheter
Innehade positioner

Aktiva

Inaktiva

Börsnoterade företag

Privata företag

Relationer

7

Första gradens relationer

5

Företag kopplade till första graden

Man

Kvinna

Styrelseledamöter

Chefer

Kopplade företag

Privata företag5

Transportation

Transportation

Transportation

Transportation

Consumer Services

  1. Börsen
  2. Insiders
  3. Scott Sawicki