Nobuhiko Kimura

Nobuhiko Kimura

Direktör/Styrelseledamot på COMPAÑÍA MINERA SANTA LUISA S.A.
63 år
Non-Energy Minerals
Consumer Services

Profil

Nobuhiko Kimura is currently Director at Cia Minera Santa Luisa SA since 2018.
Formerly, Mr. Kimura was Deputy Mine Manager at Pan Pacific Copper Co., Ltd. from 2016 to 2017 and Mine Manager at Mitsui Kinzoku Co., Ltd. from 2017 to 2018.
Education includes a graduate degree from Hokkaido University conferred in 1989.

Aktiva positioner av Nobuhiko Kimura

FöretagPositionStart
COMPAÑÍA MINERA SANTA LUISA S.A. Direktör/Styrelseledamot 2018-04-01

Tidigare kända positioner av Nobuhiko Kimura

FöretagPositionSlut
Företagsledare/Principal 2017-01-01
MITSUI KINZOKU COMPANY, LIMITED Företagsledare/Principal -
Se detaljerna i Nobuhiko Kimuras erfarenhet

Nobuhiko Kimuras utbildningar

Erfarenheter
Innehade positioner

Aktiva

Inaktiva

Börsnoterade företag

Privata företag

Relationer

15

Första gradens relationer

4

Företag kopplade till första graden

Man

Kvinna

Styrelseledamöter

Chefer

Kopplade företag

Privata företag4

Non-Energy Minerals

Non-Energy Minerals

Non-Energy Minerals

Consumer Services

  1. Börsen
  2. Insiders
  3. Nobuhiko Kimura