Manfred Horst

Manfred Horst

Direktör/Styrelseledamot på
Laminar Pharma
Consumer Services
Health Technology

Profil

Manfred Horst is currently a Director at Laminar Pharmaceuticals SA (Spain).
He was previously the Head of Business Development at Biophytis SA. He holds an MBA from INSEAD and a doctorate from Ludwig-Maximilians-Universität München.

Aktiva positioner av Manfred Horst

FöretagPositionStart
Direktör/Styrelseledamot -

Tidigare kända positioner av Manfred Horst

FöretagPositionSlut
BIOPHYTIS S.A. Företagsledare/Principal -
Se detaljerna i Manfred Horsts erfarenhet

Manfred Horsts utbildningar

Erfarenheter
Innehade positioner

Aktiva

Inaktiva

Börsnoterade företag

Privata företag

Relationer

12

Första gradens relationer

4

Företag kopplade till första graden

Man

Kvinna

Styrelseledamöter

Chefer

Kopplade företag

Privata företag4

Consumer Services

Consumer Services

Health Technology

Health Technology

  1. Börsen
  2. Insiders
  3. Manfred Horst