Eran Klein

Eran Klein

Direktör/Styrelseledamot på TBC BANK GROUP PLC
61 år
Finance
Consumer Services

Profil

Eran Klein is an Independent Non-Executive Director at TBC Bank Group Plc since 2021.
Mr. Klein is an Independent Member-Supervisory Board at TBC Bank JSC since 2021.
Formerly, Mr. Klein was an Independent Member-Supervisory Board at PrivatBank Commercial Bank PJSC.
Mr. Klein completed graduate degrees at London Business School and Chuo University.

Aktiva positioner av Eran Klein

FöretagPositionStart
TBC BANK GROUP PLC Direktör/Styrelseledamot 2021-05-04
TBC BANK JSC Direktör/Styrelseledamot 2021-05-04

Tidigare kända positioner av Eran Klein

FöretagPositionSlut
Direktör/Styrelseledamot -
Se detaljerna i Eran Kleins erfarenhet

Eran Kleins utbildningar

Erfarenheter
Innehade positioner

Aktiva

Inaktiva

Börsnoterade företag

Privata företag

Relationer

12

Första gradens relationer

5

Företag kopplade till första graden

Man

Kvinna

Styrelseledamöter

Chefer

Kopplade företag

Privata företag5

Finance

Consumer Services

Consumer Services

Finance

Finance

  1. Börsen
  2. Insiders
  3. Eran Klein