|
Marknaden stängd -
Bombay S.E.
11.02.26 2026-10-30
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 136,45 INR | −0,15 % |
|
+7,78 % | +89,80 % |
| 09-18 | ZIM Laboratories bildar helägt dotterbolag i Chile | CI |
| 08-07 | ZIM Laboratories Limited, Q1 2027 Earnings Call, Aug 07, 2026 |
| Börsvärde | 7,32 md 77,11 mn 69,06 mn 63,52 mn 57,56 mn 108 mn 110 mn 758 mn 304 mn 3,85 md 289 mn 283 mn 12,15 md | P/E-tal 2025 |
32,1x | P/E-tal 2026 | 50,3x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 8,18 md 86,2 mn 77,2 mn 71,01 mn 64,34 mn 120 mn 123 mn 847 mn 340 mn 4,31 md 324 mn 317 mn 13,58 md | EV / Försäljning 2025 |
1,34x | EV / Försäljning 2026 | 1,09x |
| Fri-Float |
28,77 % | Avkastning 2025 * |
-
| Avkastning 2026 | - |
Bombay S.E.INR
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Bombay S.E.
| 541400 | Fördröjd | |
NSE India S.E.
| ZIMLAB | Slutkurs |
Senaste Transkript: ZIM Laboratories Limited
| 1 dag | −0,15 % | ||
| 1 vecka | +7,78 % | ||
| 3 månader | +19,90 % | ||
| 6 månader | +55,02 % | ||
| Pågående år | +89,80 % |
| 1 vecka | 126,6 | 143,55 | |
| 1 månad | 121,05 | 160,1 | |
| Pågående år | 59,72 | 160,1 | |
| 1 år | 59,72 | 160,1 | |
| 3 år | 59,72 | 160,1 | |
| 5 år | 36,37 | 160,1 | |
| 10 år | 14 | 160,1 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Anwar Siraj Daud
CEO | Verkställande Direktör | - | 2002-01-01 |
| Finansdirektör/CFO | - | 2019-04-01 | |
| Finansdirektör/CFO | - | 1991-01-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Anwar Siraj Daud
CHM | Ordförande | - | 1990-01-01 |
| Direktör/Styrelseledamot | - | 1991-01-01 | |
Prakash Sapkal
BRD | Direktör/Styrelseledamot | - | 2013-01-01 |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −0,15 % | +7,78 % | +85,75 % | +18,04 % | 77,11 mn | ||
| +3,19 % | +11,31 % | +64,28 % | +155,66 % | 1 263 md | ||
| −0,73 % | +3,56 % | +44,65 % | +83,74 % | 658 md | ||
| +1,41 % | +3,24 % | +35,25 % | +106,98 % | 521 md | ||
| +0,42 % | +3,20 % | +55,81 % | +69,71 % | 391 md | ||
| +2,18 % | +2,93 % | +73,90 % | +45,38 % | 369 md | ||
| +1,12 % | +4,52 % | +34,76 % | +57,00 % | 307 md | ||
| +6,96 % | +8,86 % | +11,95 % | +35,06 % | 290 md | ||
| +1,15 % | +6,09 % | +56,15 % | +78,66 % | 252 md | ||
| +3,06 % | +9,38 % | +42,48 % | +112,84 % | 212 md | ||
| Genomsnitt | +1,86 % | +6,09 % | +50,50 % | +76,31 % | 426,2 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +2,01 % | +6,60 % | +50,51 % | +99,19 % |
| 2025 | 2026 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 3,79 md 39,93 mn 35,76 mn 32,89 mn 29,8 mn 55,71 mn 56,76 mn 392 mn 157 mn 1,99 md 150 mn 147 mn 6,29 md | 3,74 md 39,43 mn 35,31 mn 32,48 mn 29,43 mn 55,02 mn 56,05 mn 387 mn 156 mn 1,97 md 148 mn 145 mn 6,21 md |
| Nettoinkomst | 122 mn 1,28 mn 1,15 mn 1,06 mn 956 tn 1,79 mn 1,82 mn 12,59 mn 5,05 mn 63,99 mn 4,81 mn 4,71 mn 202 mn | 58,38 mn 615 tn 551 tn 507 tn 459 tn 858 tn 874 tn 6,04 mn 2,42 mn 30,71 mn 2,31 mn 2,26 mn 96,85 mn |
| Netto Skuld | 1,16 md 12,19 mn 10,92 mn 10,04 mn 9,1 mn 17,01 mn 17,33 mn 120 mn 48,08 mn 609 mn 45,75 mn 44,78 mn 1,92 md | 863 mn 9,09 mn 8,14 mn 7,49 mn 6,78 mn 12,68 mn 12,92 mn 89,3 mn 35,85 mn 454 mn 34,11 mn 33,39 mn 1,43 md |
Anställda
632
Sektor
Farmaceutiska produkter
Kalender
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-10-30 | 136,45 INR | −0,15 % | 4 839 |
| 2026-10-29 | 136,65 INR | −3,63 % | 4 488 |
| 2026-10-28 | 141,80 INR | +6,30 % | 11 197 |
| 2026-10-27 | 133,40 INR | +4,92 % | 6 926 |
| 2026-10-26 | 127,15 INR | +0,43 % | 9 087 |
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















