|
Slutkurs
Shanghai S.E.
2026-09-04
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 10,19 CNY | +2,72 % |
|
−0,59 % | −23,15 % |
| 08-24 | Yonyou Network minskade förlusten under första halvåret | MT |
| 08-21 | Yonyou Network Technology rapporterar resultat för första halvåret 2026 | CI |
| Börsvärde | 34,82 md 5,19 md 4,46 md 4,2 md 3,84 md 7,18 md 490 md 7,2 md 49,62 md 19,25 md 251 md 19,48 md 19,05 md 809 md | P/E-tal 2026 * |
−65,2x | P/E-tal 2027 * | 170x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 35,39 md 5,27 md 4,54 md 4,27 md 3,9 md 7,29 md 498 md 7,31 md 50,43 md 19,57 md 255 md 19,79 md 19,36 md 823 md | EV / Försäljning 2026 * |
3,62x | EV / Försäljning 2027 * | 3,27x |
| Fri-Float |
51,21 % | Avkastning 2026 * |
0,02 % | Avkastning 2027 * | 0,12 % |
| 1 dag | +2,72 % | ||
| 1 vecka | −0,59 % | ||
| Pågående månad | −0,97 % | ||
| 1 månad | −14,01 % | ||
| 3 månader | −4,86 % | ||
| 6 månader | −23,21 % | ||
| Pågående år | −23,15 % |
| 1 vecka | 9,85 | 10,68 | |
| 1 månad | 9,85 | 12,2 | |
| Pågående år | 8,73 | 19,01 | |
| 1 år | 8,73 | 19,01 | |
| 3 år | 8,03 | 20 | |
| 5 år | 8,03 | 40,33 | |
| 10 år | 6,28 | 54,35 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Wen Jing Wang
CEO | Verkställande Direktör | 62 | 2019-01-02 |
Zheng Ping Wu
DFI | Finansdirektör/CFO | 62 | 2022-05-05 |
Manman Guan
IRC | Investor Relations Kontakt | - | - |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Wen Jing Wang
CHM | Ordförande | 62 | 2005-04-29 |
Chenhong Huang
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 62 | 2025-04-01 |
Xin Ping Guo
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 62 | 2002-01-01 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 22-07-20 | Köp | 73 300 | 0,0023% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +2,72 % | −0,59 % | −30,92 % | −43,01 % | 5,19 md | ||
| +3,08 % | +5,26 % | −31,80 % | +28,07 % | 457 md | ||
| +0,05 % | −2,95 % | −18,65 % | +44,77 % | 249 md | ||
| −2,97 % | −2,38 % | −22,71 % | +18,28 % | 146 md | ||
| −1,39 % | +12,17 % | −57,48 % | +308,88 % | 54,87 md | ||
| −0,57 % | −4,41 % | −34,26 % | +6,85 % | 46,32 md | ||
| −16,68 % | −19,18 % | −39,15 % | +4,43 % | 20,13 md | ||
| +0,06 % | −3,41 % | −17,64 % | +56,67 % | 19,62 md | ||
| −1,05 % | −2,52 % | −26,34 % | +11,22 % | 13,87 md | ||
| −19,93 % | −21,10 % | −37,70 % | +88,71 % | 13,52 md | ||
| Genomsnitt | −3,67 % | −2,34 % | −31,66 % | +52,49 % | 102,6 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +0,27 % | +1,30 % | −28,67 % | +45,08 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 9,77 md 1,46 md 1,25 md 1,18 md 1,08 md 2,01 md 137 md 2,02 md 13,93 md 5,4 md 70,52 md 5,47 md 5,35 md 227 md | 10,69 md 1,59 md 1,37 md 1,29 md 1,18 md 2,2 md 150 md 2,21 md 15,23 md 5,91 md 77,13 md 5,98 md 5,85 md 248 md |
| Nettoinkomst | −536 mn −79,78 mn −68,65 mn −64,59 mn −59 mn −110 mn −7,53 md −111 mn −763 mn −296 mn −3,86 md −300 mn −293 mn −12,45 md | 210 mn 31,34 mn 26,97 mn 25,37 mn 23,18 mn 43,36 mn 2,96 md 43,48 mn 300 mn 116 mn 1,52 md 118 mn 115 mn 4,89 md |
| Netto Skuld | 569 mn 84,81 mn 72,98 mn 68,66 mn 62,72 mn 117 mn 8,01 md 118 mn 811 mn 315 mn 4,11 md 318 mn 312 mn 13,23 md | 177 mn 26,4 mn 22,72 mn 21,38 mn 19,53 mn 36,53 mn 2,49 md 36,63 mn 253 mn 98,03 mn 1,28 md 99,15 mn 96,99 mn 4,12 md |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-09-04 | 10,19 CNY | +2,72 % | 114 623 469 |
| 2026-09-03 | 9,920 CNY | −1,49 % | 57 609 042 |
| 2026-09-02 | 10,07 CNY | −3,08 % | 43 606 006 |
| 2026-09-01 | 10,39 CNY | +0,97 % | 70 965 260 |
| 2026-08-31 | 10,29 CNY | +0,39 % | 86 451 366 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















