|
Fördröjd
NYSE
15.30.04 2026-09-02
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 12,51 USD | −0,64 % |
|
−4,50 % | −24,55 % |
| 07-28 | Rithm Property Trust Inc., Q2 2026 Earnings Call, Jul 28, 2026 | |
| 07-28 | Rithm Property Trust rapporterar resultat för andra kvartalet 2026 | CI |
| Börsvärde | 97,86 mn 84,41 mn 79,4 mn 72,34 mn 136 mn 9,29 md 137 mn 939 mn 365 mn 4,72 md 367 mn 359 mn 15,66 md | P/E-tal 2026 * |
−26,2x | P/E-tal 2027 * | −252x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 97,86 mn 84,41 mn 79,4 mn 72,34 mn 136 mn 9,29 md 137 mn 939 mn 365 mn 4,72 md 367 mn 359 mn 15,66 md | EV / Försäljning 2026 * |
-
| EV / Försäljning 2027 * | - |
| Fri-Float |
96,4 % | Avkastning 2026 * |
11,4 % | Avkastning 2027 * | 11,4 % |
Senaste Transkript : Rithm Property Trust Inc.
| 1 dag | −0,64 % | ||
| 1 vecka | −4,50 % | ||
| Pågående månad | −1,50 % | ||
| 1 månad | +2,21 % | ||
| 3 månader | −12,94 % | ||
| 6 månader | −14,02 % | ||
| Pågående år | −24,55 % |
| 1 vecka | 12,4 | 13,24 | |
| 1 månad | 11,82 | 13,5 | |
| Pågående år | 9,8 | 17,22 | |
| 1 år | 9,8 | 17,94 | |
| 3 år | 9,8 | 40,86 | |
| 5 år | 9,8 | 88,44 | |
| 10 år | 9,8 | 92,52 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Verkställande Direktör | 63 | 2024-06-11 | |
Nicola Santoro
DFI | Finansdirektör/CFO | 57 | 2025-04-28 |
Emma Hoelke
SEC | Företagssekreterare | - | - |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Paul Friedman
CHM | Ordförande | 70 | - |
Mary Haggerty
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 66 | 2021-03-08 |
| Direktör/Styrelseledamot | 63 | 2024-05-20 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 25-08-29 | Kostnadsfri | Ordförande | 7 708 | 0,0158% | ||
| 25-04-28 | Annan | Finanschef | 350 | 0,0007% | ||
| 25-03-04 | Köp | Företag | 400 000 | 20,0000% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −0,64 % | −4,50 % | −18,87 % | −68,88 % | 97,86 mn | ||
| −0,60 % | −1,83 % | +5,85 % | +10,62 % | 57,88 md | ||
| −0,63 % | −2,49 % | +56,65 % | +31,46 % | 17,45 md | ||
| −0,72 % | −5,90 % | +11,29 % | +97,74 % | 16,23 md | ||
| −0,43 % | −1,68 % | +2,63 % | +21,24 % | 14,69 md | ||
| −0,74 % | −2,70 % | +14,59 % | +55,25 % | 12,57 md | ||
| −0,30 % | −0,60 % | +17,89 % | +21,07 % | 10,17 md | ||
| −0,79 % | −4,67 % | +7,36 % | +63,55 % | 9,58 md | ||
| −1,24 % | −2,86 % | −13,45 % | −15,00 % | 9,46 md | ||
| +0,03 % | −3,44 % | −36,78 % | −56,05 % | 9 md | ||
| Genomsnitt | −0,59 % | −2,92 % | +4,72 % | +16,10 % | 15,71 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −0,60 % | −2,68 % | +9,71 % | +25,00 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | - | - |
| Nettoinkomst | −2,69 mn −2,32 mn −2,18 mn −1,99 mn −3,74 mn −255 mn −3,76 mn −25,81 mn −10,05 mn −130 mn −10,1 mn −9,88 mn −431 mn | 6,33 mn 5,46 mn 5,14 mn 4,68 mn 8,8 mn 601 mn 8,85 mn 60,73 mn 23,64 mn 306 mn 23,77 mn 23,26 mn 1,01 md |
| Netto Skuld | - | - |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-09-02 | 12,51 US$ | −0,64 % | 573 |
| 2026-09-01 | 12,59 US$ | −0,87 % | 45 396 |
| 2026-08-31 | 12,70 US$ | −1,24 % | 19 009 |
| 2026-08-28 | 12,86 US$ | −1,76 % | 19 174 |
| 2026-08-27 | 13,09 US$ | −0,08 % | 5 437 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















