|
Marknaden stängd -
Toronto S.E.
21.59.58 2026-09-01
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 1,350 CAD | −6,90 % |
|
−14,56 % | +56,98 % |
| 08-27 | Nevgold rapporterar resultat för det andra kvartalet och första halvåret 2026 | CI |
| 08-26 | NevGold rapporterar borresultat som utökar antimon- och guldresursen vid Limousine Butte | CI |
| Börsvärde | 236 mn 170 mn 147 mn 138 mn 126 mn 16,12 md 237 mn 1,63 md 634 mn 8,2 md 638 mn 624 mn 27,19 md | P/E-tal 2024 |
−5,37x | P/E-tal 2025 | −12x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 228 mn 164 mn 142 mn 133 mn 121 mn 15,6 md 230 mn 1,58 md 614 mn 7,93 md 617 mn 604 mn 26,31 md | EV / Försäljning 2024 |
-
| EV / Försäljning 2025 | - |
| Fri-Float |
80,4 % | Avkastning 2024 * |
-
| Avkastning 2025 | - |
| 1 dag | −6,90 % | ||
| 1 vecka | −14,56 % | ||
| Pågående månad | −6,90 % | ||
| 1 månad | −10,00 % | ||
| 3 månader | −52,96 % | ||
| 6 månader | +3,85 % | ||
| Pågående år | +56,98 % |
| 1 vecka | 1,33 | 1,6 | |
| 1 månad | 1,33 | 1,97 | |
| Pågående år | 0,9 | 3,11 | |
| 1 år | 0,27 | 3,11 | |
| 3 år | 0,17 | 3,11 | |
| 5 år | 0,17 | 3,11 | |
| 10 år | 0 | 3,11 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Verkställande Direktör | 37 | 2020-10-27 | |
Robert McKnight
DFI | Finansdirektör/CFO | 76 | 2021-06-01 |
Greg French
PRN | Företagsledare/Principal | - | 2024-11-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Giulio Bonifacio
CHM | Ordförande | 64 | 2020-07-01 |
| Direktör/Styrelseledamot | 37 | 2021-01-01 | |
Vic Bradley
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 90 | 2021-02-23 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26-07-31 | Köp | Styrelseledamot | 9 000 | 0,0052% | ||
| 26-07-30 | Option | Styrelseledamot | 300 000 | 0,1745% | ||
| 26-07-30 | Annan | Styrelseledamot | 0 | 0% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −6,90 % | −14,56 % | +342,62 % | +302,99 % | 170 mn | ||
| −3,28 % | −4,08 % | +50,88 % | +40,76 % | 243 md | ||
| −1,13 % | −2,94 % | +63,60 % | +49,90 % | 176 md | ||
| −4,34 % | −5,58 % | +82,35 % | +171,09 % | 103 md | ||
| −1,18 % | −1,55 % | +107,35 % | +35,21 % | 94,8 md | ||
| −1,35 % | −6,75 % | +24,69 % | +63,11 % | 68,86 md | ||
| −0,96 % | −3,51 % | +82,11 % | +67,98 % | 59,62 md | ||
| −1,83 % | −6,26 % | +97,57 % | +60,52 % | 32,74 md | ||
| −0,07 % | −3,49 % | +57,22 % | +436,26 % | 30,07 md | ||
| −1,27 % | −6,07 % | +33,59 % | +82,03 % | 26,56 md | ||
| Genomsnitt | −2,24 % | −3,99 % | +94,20 % | +130,98 % | 83,49 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −2,17 % | −2,30 % | +65,50 % | +78,32 % |
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | - | - |
| Nettoinkomst | −3,47 mn −2,49 mn −2,15 mn −2,02 mn −1,84 mn −237 mn −3,49 mn −23,92 mn −9,31 mn −120 mn −9,36 mn −9,16 mn −399 mn | −7,78 mn −5,6 mn −4,83 mn −4,54 mn −4,14 mn −531 mn −7,82 mn −53,68 mn −20,89 mn −270 mn −21,01 mn −20,55 mn −896 mn |
| Netto Skuld | 2,17 mn 1,56 mn 1,35 mn 1,27 mn 1,16 mn 148 mn 2,18 mn 15 mn 5,84 mn 75,47 mn 5,87 mn 5,74 mn 250 mn | −7,62 mn −5,48 mn −4,73 mn −4,45 mn −4,05 mn −520 mn −7,66 mn −52,58 mn −20,46 mn −265 mn −20,58 mn −20,13 mn −877 mn |
Anställda
-
Sektor
Integrerade gruvföretag
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-09-01 | 1,350 CA$ | −6,90 % | 415 010 |
| 2026-08-31 | 1,450 CA$ | −2,03 % | 278 263 |
| 2026-08-28 | 1,480 CA$ | −3,27 % | 634 215 |
| 2026-08-27 | 1,530 CA$ | −2,55 % | 770 165 |
| 2026-08-26 | 1,570 CA$ | −0,63 % | 564 531 |
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















