|
Marknaden stängd -
Euronext Amsterdam
17.55.00 2026-11-04
|
Efter stängning 20.01.30 | |||
| 8,565 EUR | +3,50 % |
|
8,610 | +0,53 % |
| Börsvärde | 921 mn 1,03 md 845 mn 768 mn 1,44 md 97,71 md 1,48 md 10,1 md 4,05 md 51,71 md 3,88 md 3,8 md 164 md | P/E-tal 2026 * |
−21,3x | P/E-tal 2027 * | 12,3x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 1,32 md 1,48 md 1,21 md 1,1 md 2,07 md 140 md 2,11 md 14,46 md 5,8 md 74,04 md 5,56 md 5,44 md 235 md | EV / Försäljning 2026 * |
0,72x | EV / Försäljning 2027 * | 0,69x |
| Fri-Float |
95,2 % | Avkastning 2026 * |
0,04 % | Avkastning 2027 * | 2,93 % |
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Euronext Amsterdam
| FUR | Realtid | |
CBOE
| FUR | Realtid | |
London S.E.
| 0LNT | Fördröjd | |
Tradegate
| F3DC | Realtid | |
Börse Stuttgart
| F3DC | Fördröjd | |
OTC Markets
| FUGRF | Fördröjd | |
CBOE
| 0LNT | Realtid | |
Boerse Muenchen
| F3DC | Realtid | |
Deutsche Boerse AG
| F3DC | Fördröjd |
Senaste Transkript: Fugro N.V.
| 1 dag | +3,50 % | ||
| 1 vecka | +9,18 % | ||
| Pågående månad | +7,26 % | ||
| 1 månad | +9,81 % | ||
| 3 månader | −1,27 % | ||
| 6 månader | −30,37 % | ||
| Pågående år | +0,88 % |
| 1 vecka | 7,45 | 8,81 | |
| 1 månad | 6,99 | 8,81 | |
| Pågående år | 6,99 | 12,84 | |
| 1 år | 6,99 | 12,84 | |
| 3 år | 6,99 | 25,66 | |
| 5 år | 6,29 | 25,66 | |
| 10 år | 6,29 | 25,66 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Mark R. F. Heine
CEO | Verkställande Direktör | 53 | 2018-10-01 |
Cees den Ouden
DFI | Finansdirektör/CFO | - | 2026-07-09 |
| Investor Relations Kontakt | - | 2013-08-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Rohinton Mobed
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 67 | 2020-04-30 |
| Ordförande | 71 | - | |
Marc de Jong
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 65 | 2021-01-01 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 25-11-21 | Köp | Ordförande | 11 750 | 0,0104% | ||
| 25-11-14 | Köp | 12 000 | 0,0106% | |||
| 25-11-12 | Köp | 20 000 | 0,0177% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +3,50 % | +9,18 % | +1,30 % | −45,76 % | 1,03 md | ||
| −2,12 % | −5,26 % | +40,99 % | −9,84 % | 76,95 md | ||
| −4,89 % | −8,48 % | +8,82 % | +43,17 % | 52,42 md | ||
| −3,38 % | −8,46 % | +43,42 % | +48,99 % | 29,11 md | ||
| −3,83 % | −8,57 % | +21,95 % | −17,27 % | 28,18 md | ||
| −3,63 % | −10,27 % | +53,06 % | +191,36 % | 25,95 md | ||
| +10,00 % | +0,56 % | +77,73 % | +204,47 % | 12,51 md | ||
| +2,35 % | −1,59 % | +74,96 % | +114,49 % | 10,05 md | ||
| −0,21 % | −4,90 % | +92,01 % | +195,23 % | 9,42 md | ||
| −2,19 % | −6,62 % | +22,00 % | −9,84 % | 6,59 md | ||
| Genomsnitt | −0,47 % | −3,86 % | +43,62 % | +71,50 % | 25,22 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −2,35 % | −5,14 % | +38,12 % | +50,94 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 1,83 md 2,06 md 1,68 md 1,53 md 2,87 md 195 md 2,94 md 20,11 md 8,06 md 103 md 7,73 md 7,56 md 326 md | 1,85 md 2,08 md 1,7 md 1,54 md 2,9 md 196 md 2,96 md 20,28 md 8,13 md 104 md 7,79 md 7,63 md 329 md |
| Nettoinkomst | −40,24 mn −45,16 mn −36,9 mn −33,53 mn −63,04 mn −4,27 md −64,48 mn −441 mn −177 mn −2,26 md −169 mn −166 mn −7,16 md | 76,77 mn 86,15 mn 70,41 mn 63,98 mn 120 mn 8,14 md 123 mn 841 mn 337 mn 4,31 md 323 mn 316 mn 13,65 md |
| Netto Skuld | 398 mn 446 mn 365 mn 332 mn 623 mn 42,19 md 638 mn 4,36 md 1,75 md 22,33 md 1,68 md 1,64 md 70,74 md | 348 mn 391 mn 319 mn 290 mn 545 mn 36,91 md 558 mn 3,81 md 1,53 md 19,53 md 1,47 md 1,43 md 61,88 md |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-04 | 8,565 € | +3,50 % | 707 629 |
| 2026-11-03 | 8,275 € | −0,60 % | 328 744 |
| 2026-11-02 | 8,325 € | +4,26 % | 731 029 |
| 2026-10-30 | 7,985 € | −1,05 % | 851 071 |
| 2026-10-29 | 8,070 € | +2,87 % | 309 560 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån



















