Hua Lin

Hua Lin

Företagsledare/Principal på
Cloudary Corp.
56 år
Technology Services
Consumer Services

Profil

Hua Lin is a professional with a background in business.
He currently holds the position of Vice President at Cloudary Corp.
Prior to his current role, he worked as Director-Sales at SAP Software System Co., Ltd. from 2000 to 2009.
Mr. Lin completed his undergraduate degree at Xi'an Jiaotong University.

Aktiva positioner av Hua Lin

FöretagPositionStart
Företagsledare/Principal 2011-05-25

Tidigare kända positioner av Hua Lin

FöretagPositionSlut
Försäljning & Marknadsföring 2009-10-01
Se detaljerna i Hua Lins erfarenhet

Hua Lins utbildningar

Erfarenheter
Innehade positioner

Aktiva

Inaktiva

Börsnoterade företag

Privata företag

Relationer

9

Första gradens relationer

3

Företag kopplade till första graden

Man

Kvinna

Styrelseledamöter

Chefer

Kopplade företag

Privata företag3

Technology Services

Consumer Services

Technology Services