Calla Zhao

Calla Zhao

Inga fler pågående positioner

Förmögenhet: 692 310 $ per 2026-06-30

42 år
Consumer Services
Commercial Services
Consumer Non-Durables

Profil

Calla Zhao is currently Chief Financial Officer at BitFuFu, Inc. since 2024.
Formerly, Ms. Zhao was Head-Finance at GGG Ltd. from 2017 to 2021 and Auditor at KPMG Huazhen LLP from 2005 to 2011.
Ms. Zhao completed undergraduate studies at Peking University.

Kända innehav i offentliga företag

FöretagDatumAntal aktierVärderingVärderingsdatum
1,55 %
2026-07-01 491 000 ( 1,55 % ) 692 310 $ 2026-06-30

Aktiva positioner av Calla Zhao

FöretagPositionStart

Tidigare kända positioner av Calla Zhao

FöretagPositionSlut
Finansdirektör/CFO 2021-01-01
Comptroller/Controller/Revisor 2011-01-01
Se detaljerna i Calla Zhaos erfarenhet

Calla Zhaos utbildningar

Erfarenheter
Innehade positioner

Aktiva

Inaktiva

Börsnoterade företag

Privata företag

Relationer

10

Första gradens relationer

3

Företag kopplade till första graden

Man

Kvinna

Styrelseledamöter

Chefer

Kopplade företag

Privata företag3

Consumer Services

Commercial Services

Consumer Non-Durables

  1. Börsen
  2. Insiders
  3. Calla Zhao