|
Marknaden stängd -
London S.E.
17.35.06 2026-10-16
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 94,00 GBX | −1,05 % |
|
+14,29 % | +337,21 % |
| 10-15 | RAPPORTER OCH HANDELSUPPDATERINGAR: SulNOx intäkter upp 45 procent; stark utveckling för ProCook | AN |
| 10-15 | TPXimpact Holdings uppdaterar prognosen för räkenskapsåret 2027 | CI |
| Börsvärde | 88,85 mn 119 mn 105 mn 97,66 mn 168 mn 11,25 md 170 mn 1,17 md 460 mn 5,87 md 445 mn 435 mn 18,71 md | P/E-tal 2027 * |
22,9x | P/E-tal 2028 * | 10,2x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 84,99 mn 113 mn 101 mn 93,41 mn 160 mn 10,76 md 163 mn 1,12 md 440 mn 5,62 md 426 mn 416 mn 17,9 md | EV / Försäljning 2027 * |
0,81x | EV / Försäljning 2028 * | 0,69x |
| Fri-Float |
74,9 % | Avkastning 2027 * |
-
| Avkastning 2028 * | - |
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
London S.E.
| TPX | Fördröjd | |
Deutsche Boerse AG
| 9L7 | Fördröjd | |
Börse Stuttgart
| 9L7 | Fördröjd | |
Boerse Muenchen
| 9L7 | Realtid |
Senaste Transkript: TPXimpact Holdings plc
| 1 dag | −1,05 % | ||
| 1 vecka | +14,29 % | ||
| Pågående månad | +10,59 % | ||
| 1 månad | +3,87 % | ||
| 3 månader | +34,29 % | ||
| 6 månader | +156,13 % | ||
| Pågående år | +337,21 % |
| 1 vecka | 77 | 97 | |
| 1 månad | 77 | 102 | |
| Pågående år | 19,5 | 102 | |
| 1 år | 13,62 | 102 | |
| 3 år | 13,62 | 102 | |
| 5 år | 13,62 | 290 | |
| 10 år | 13,62 | 325 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Verkställande Direktör | 57 | 2022-10-01 | |
Noel Douglas
DFI | Finansdirektör/CFO | - | 2025-02-03 |
Luke Murphy
IRC | Investor Relations Kontakt | - | 2020-10-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Ordförande | 71 | 2018-12-01 | |
| Direktör/Styrelseledamot | 71 | 2018-12-01 | |
Isabel Kelly
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 60 | 2018-12-01 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 25-09-08 | Räkenskapsår | Finanschef | 25 641 | 0,0278% | ||
| 25-09-08 | Försäljning | Verkställande direktör | 396 509 | 0,4302% | ||
| 25-09-08 | Räkenskapsår | Verkställande direktör | 787 667 | 0,8547% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −1,05 % | +14,29 % | +516,39 % | +135,00 % | 119 mn | ||
| −0,85 % | +2,21 % | −15,88 % | +66,76 % | 219 md | ||
| −2,45 % | +5,05 % | −2,15 % | +15,43 % | 198 md | ||
| +2,12 % | +9,86 % | −1,85 % | −24,78 % | 137 md | ||
| −8,43 % | −16,82 % | +27,82 % | +89,26 % | 108 md | ||
| −6,33 % | −17,91 % | +40,16 % | +366,54 % | 106 md | ||
| +4,89 % | +14,33 % | −17,02 % | −30,05 % | 93,97 md | ||
| +0,97 % | +7,13 % | −13,17 % | +0,73 % | 67,63 md | ||
| +4,61 % | +13,46 % | −21,09 % | −19,03 % | 49,56 md | ||
| +3,22 % | +4,07 % | +17,07 % | +159,34 % | 48,6 md | ||
| Genomsnitt | −0,33 % | +3,57 % | +53,03 % | +75,92 % | 102,72 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −1,02 % | +1,77 % | +0,44 % | +64,87 % |
| 2027 * | 2028 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 105 mn 141 mn 125 mn 116 mn 199 mn 13,35 md 202 mn 1,39 md 546 mn 6,97 md 528 mn 517 mn 22,21 md | 116 mn 155 mn 137 mn 127 mn 219 mn 14,67 md 222 mn 1,53 md 600 mn 7,66 md 580 mn 568 mn 24,41 md |
| Nettoinkomst | 3,8 mn 5,07 mn 4,51 mn 4,18 mn 7,17 mn 481 mn 7,29 mn 50,2 mn 19,68 mn 251 mn 19,03 mn 18,62 mn 800 mn | 8,6 mn 11,47 mn 10,2 mn 9,45 mn 16,23 mn 1,09 md 16,49 mn 114 mn 44,55 mn 568 mn 43,06 mn 42,14 mn 1,81 md |
| Netto Skuld | −3,86 mn −5,15 mn −4,58 mn −4,24 mn −7,29 mn −489 mn −7,4 mn −51,02 mn −20 mn −255 mn −19,33 mn −18,92 mn −813 mn | −9,1 mn −12,14 mn −10,79 mn −10 mn −17,17 mn −1,15 md −17,45 mn −120 mn −47,13 mn −601 mn −45,56 mn −44,59 mn −1,92 md |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-10-16 | 94,00 GBX | −1,05 % | 302 722 |
| 2026-10-15 | 95,00 GBX | +17,28 % | 1 210 760 |
| 2026-10-14 | 81,00 GBX | +0,62 % | 222 927 |
| 2026-10-13 | 80,50 GBX | −1,83 % | 376 084 |
| 2026-10-12 | 82,00 GBX | −0,30 % | 173 528 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Årliga vinster - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















