|
Slutkurs
Shanghai S.E.
2026-11-06
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 30,45 CNY | −3,43 % |
|
+2,63 % | −25,11 % |
| Börsvärde | 13,03 md 1,95 md 1,75 md 1,6 md 1,46 md 2,75 md 183 md 2,84 md 19,27 md 7,69 md 97,85 md 7,32 md 7,17 md 309 md | P/E-tal 2026 * |
−267x | P/E-tal 2027 * | 83,8x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 11,55 md 1,73 md 1,55 md 1,42 md 1,29 md 2,44 md 163 md 2,52 md 17,09 md 6,82 md 86,78 md 6,49 md 6,35 md 274 md | EV / Försäljning 2026 * |
3,19x | EV / Försäljning 2027 * | 2,85x |
| Fri-Float |
63,32 % | Avkastning 2026 * |
0,01 % | Avkastning 2027 * | 0,41 % |
| 1 dag | −3,43 % | ||
| 1 vecka | +2,63 % | ||
| Pågående månad | +3,29 % | ||
| 1 månad | −4,93 % | ||
| 3 månader | −15,88 % | ||
| 6 månader | −20,72 % | ||
| Pågående år | −25,11 % |
| 1 vecka | 27,93 | 32,15 | |
| 1 månad | 27,93 | 32,19 | |
| Pågående år | 27,93 | 57,72 | |
| 1 år | 27,93 | 57,72 | |
| 3 år | 22,1 | 57,72 | |
| 5 år | 22,1 | 65 | |
| 10 år | 22,1 | 65 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Jian Jian Bian
CTO | Teknisk/Vetenskaplig/F&U Direktör | 46 | 2017-01-01 |
Chen Jie Ruan
CEO | Verkställande Direktör | 43 | 2016-01-01 |
Xi Zhao
DFI | Finansdirektör/CFO | 41 | 2021-06-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Chen Jie Ruan
CHM | Ordförande | 43 | 2016-01-01 |
Jian Jian Bian
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 46 | 2019-10-01 |
Min Liu
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 42 | 2020-09-30 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26-07-27 | Köp | Styrelseledamot | 13 064 | 0,0031% | ||
| 26-07-27 | Köp | Finanschef | 79 642 | 0,0186% | ||
| 24-10-08 | Köp | Finanschef | 79 641 | 0,0314% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −3,43 % | +2,63 % | −29,19 % | −35,21 % | 2,02 md | ||
| +3,44 % | −8,17 % | −0,08 % | +310,76 % | 4 385 md | ||
| −4,69 % | −11,59 % | +46,23 % | +288,89 % | 1 758 md | ||
| +0,79 % | −9,50 % | −17,01 % | +235,03 % | 1 392 md | ||
| +5,61 % | −21,46 % | +191,57 % | +852,96 % | 743 md | ||
| +9,21 % | −12,18 % | +86,51 % | +296,72 % | 663 md | ||
| −10,44 % | −25,82 % | +95,51 % | +799,84 % | 681 md | ||
| −4,98 % | −5,74 % | - | - | 433 md | ||
| +6,74 % | −14,76 % | +50,52 % | +47,70 % | 278 md | ||
| −1,57 % | −8,59 % | +70,40 % | +86,43 % | 254 md | ||
| Genomsnitt | +0,21 % | −17,31 % | +54,94 % | +320,35 % | 1 059 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +1,15 % | −16,54 % | +34,84 % | +355,26 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 3,62 md 543 mn 487 mn 445 mn 406 mn 765 mn 51,02 md 789 mn 5,36 md 2,14 md 27,22 md 2,04 md 1,99 md 85,94 md | 4,14 md 620 mn 556 mn 508 mn 464 mn 874 mn 58,28 md 902 mn 6,13 md 2,44 md 31,1 md 2,33 md 2,28 md 98,18 md |
| Nettoinkomst | −23 mn −3,44 mn −3,09 mn −2,82 mn −2,58 mn −4,86 mn −324 mn −5,01 mn −34,03 mn −13,57 mn −173 mn −12,93 mn −12,65 mn −545 mn | 71,09 mn 10,64 mn 9,55 mn 8,73 mn 7,96 mn 15,01 mn 1 md 15,48 mn 105 mn 41,94 mn 534 mn 39,95 mn 39,1 mn 1,69 md |
| Netto Skuld | −1,47 md −221 mn −198 mn −181 mn −165 mn −311 mn −20,74 md −321 mn −2,18 md −869 mn −11,07 md −828 mn −810 mn −34,94 md | −1,23 md −183 mn −165 mn −150 mn −137 mn −259 mn −17,25 md −267 mn −1,81 md −723 mn −9,2 md −689 mn −674 mn −29,05 md |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-06 | 30,45 CNY | −3,43 % | 4 108 796 |
| 2026-11-05 | 31,53 CNY | +2,01 % | 5 631 148 |
| 2026-11-04 | 30,91 CNY | +9,15 % | 10 320 638 |
| 2026-11-03 | 28,32 CNY | −2,61 % | 6 424 783 |
| 2026-11-02 | 29,08 CNY | −1,36 % | 5 776 708 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Årliga vinster - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















