|
Marknaden stängd -
Singapore S.E.
10.07.08 2026-11-03
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 3,540 SGD | −3,28 % |
|
−2,21 % | −7,09 % |
| Börsvärde | 5,26 md 4,11 md 3,67 md 3,37 md 3,07 md 5,75 md 390 md 5,86 md 40,26 md 16,23 md 206 md 15,44 md 15,11 md 649 md | P/E-tal 2027 * |
17,6x | P/E-tal 2028 * | 14,4x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 8,34 md 6,52 md 5,83 md 5,35 md 4,86 md 9,12 md 618 md 9,3 md 63,85 md 25,74 md 326 md 24,49 md 23,97 md 1 030 md | EV / Försäljning 2027 * |
1,23x | EV / Försäljning 2028 * | 1,12x |
| Fri-Float |
59,33 % | Avkastning 2027 * |
1,97 % | Avkastning 2028 * | 2,44 % |
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Singapore S.E.
| S58 | Fördröjd | |
OTC Markets
| SPASF | Fördröjd | |
Deutsche Boerse AG
| W1J | Fördröjd | |
Tradegate
| W1J | Realtid | |
Börse Stuttgart
| W1J | Fördröjd | |
Boerse Muenchen
| W1J | Realtid |
Senaste Transkript: SATS Ltd.
| 1 dag | −3,28 % | ||
| 1 vecka | −2,21 % | ||
| Pågående månad | −3,28 % | ||
| 1 månad | −5,35 % | ||
| 3 månader | −26,40 % | ||
| 6 månader | +6,63 % | ||
| Pågående år | −7,09 % |
| 1 vecka | 3,51 | 3,72 | |
| 1 månad | 3,51 | 3,8 | |
| Pågående år | 3,17 | 4,96 | |
| 1 år | 3,17 | 4,96 | |
| 3 år | 2,4 | 4,96 | |
| 5 år | 2,37 | 4,96 | |
| 10 år | 2,37 | 5,85 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Kerry Mok
CEO | Verkställande Direktör | 55 | 2021-12-15 |
Tin Ching Tang
DFI | Finansdirektör/CFO | 48 | 2025-07-25 |
| Företagsledare/Principal | - | 2025-03-17 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Kerry Mok
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 55 | 2022-01-01 |
Aik Meng Eng
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 56 | 2023-04-15 |
| Direktör/Styrelseledamot | 60 | 2023-09-05 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 25-08-13 | Köp | Ordförande | 18 700 | 0,0013% | ||
| 25-08-13 | Köp | Styrelseledamot | 14 600 | 0,0010% | ||
| 25-08-13 | Köp | Styrelseledamot | 14 300 | 0,0010% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −3,28 % | −2,21 % | +0,85 % | +39,92 % | 4,25 md | ||
| −0,11 % | +2,15 % | +16,47 % | +89,81 % | 46,37 md | ||
| +0,42 % | −2,04 % | +45,45 % | −12,41 % | 25,43 md | ||
| +4,37 % | +3,35 % | −30,98 % | −43,38 % | 16,12 md | ||
| +1,73 % | +4,09 % | +12,13 % | +104,44 % | 13,94 md | ||
| −0,35 % | +2,42 % | −5,14 % | +2,33 % | 12,72 md | ||
| +2,76 % | +1,81 % | −2,57 % | +62,53 % | 9,89 md | ||
| +1,20 % | +3,00 % | −24,40 % | −33,52 % | 9,13 md | ||
| −0,35 % | +1,91 % | +5,30 % | +11,33 % | 8,21 md | ||
| −0,10 % | +4,60 % | −13,13 % | +18,89 % | 7,82 md | ||
| Genomsnitt | +0,63 % | +2,51 % | +0,40 % | +23,99 % | 15,39 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +0,76 % | +2,52 % | +7,93 % | +34,82 % |
| 2027 * | 2028 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 6,8 md 5,31 md 4,74 md 4,35 md 3,96 md 7,42 md 503 md 7,57 md 51,99 md 20,96 md 265 md 19,94 md 19,52 md 839 md | 7,2 md 5,63 md 5,03 md 4,62 md 4,2 md 7,87 md 533 md 8,03 md 55,12 md 22,22 md 281 md 21,14 md 20,69 md 889 md |
| Nettoinkomst | 317 mn 248 mn 222 mn 203 mn 185 mn 347 mn 23,49 md 354 mn 2,43 md 979 mn 12,4 md 931 mn 912 mn 39,17 md | 380 mn 297 mn 265 mn 243 mn 221 mn 415 mn 28,1 md 423 mn 2,9 md 1,17 md 14,83 md 1,11 md 1,09 md 46,85 md |
| Netto Skuld | 3,08 md 2,41 md 2,15 md 1,97 md 1,8 md 3,37 md 228 md 3,43 md 23,59 md 9,51 md 120 md 9,05 md 8,85 md 380 md | 2,82 md 2,21 md 1,97 md 1,81 md 1,65 md 3,09 md 209 md 3,15 md 21,61 md 8,71 md 110 md 8,29 md 8,11 md 349 md |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-11-03 | 3,540 SGD | −3,28 % | 7 162 700 |
| 2026-11-02 | 3,660 SGD | 0,00 % | 4 291 600 |
| 2026-10-30 | 3,660 SGD | +1,10 % | 4 716 900 |
| 2026-10-29 | 3,620 SGD | −2,16 % | 4 357 500 |
| 2026-10-28 | 3,700 SGD | +2,21 % | 4 331 100 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Årliga vinster - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















