|
Fördröjd
BURSA MALAYSIA
10.50.02 2025-10-22
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 0,2000 MYR | +33,33 % |
|
-.--% | - |
| 08-26 | MMIS Berhad rapporterar resultat för helåret 2026 | CI |
| 08-26 | MMIS Berhad föreslår slututdelning för räkenskapsåret 2026 | CI |
| Börsvärde | 120 mn 29,71 mn 25,63 mn 24,11 mn 21,97 mn 41,31 mn 2,82 md 41,53 mn 285 mn 111 mn 1,43 md 112 mn 109 mn 4,76 md | P/E-tal 2024 |
659x | P/E-tal 2025 | 24,3x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 146 mn 36,11 mn 31,15 mn 29,3 mn 26,7 mn 50,2 mn 3,43 md 50,47 mn 346 mn 135 mn 1,74 md 136 mn 133 mn 5,78 md | EV / Försäljning 2024 |
12,5x | EV / Försäljning 2025 | 4,53x |
| Fri-Float |
79,97 % | Avkastning 2024 * |
-
| Avkastning 2025 | - |
| 1 dag | +33,33 % |
| 1 år | 0,15 | 0,2 | |
| 3 år | 0,15 | 0,3 | |
| 5 år | 0,15 | 0,5 | |
| 10 år | 0,1 | 0,5 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Wallace Chew
CEO | Verkställande Direktör | - | - |
Woo Hock Law
DFI | Finansdirektör/CFO | 61 | 2021-09-10 |
Chin Siang Loh
CTO | Teknisk/Vetenskaplig/F&U Direktör | 53 | 2019-02-22 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Chin Siang Loh
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 53 | 2019-02-22 |
Chin Soon Loh
CHM | Ordförande | 57 | 2023-08-01 |
Woo Hock Law
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 61 | 2021-09-10 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23-04-27 | Övrigt | Styrelseledamot | 1 000 000 | 0,1667% | ||
| 23-04-27 | Övrigt | Finanschef | 1 000 000 | 0,1667% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +33,33 % | -.--% | -.--% | −60,00 % | 29,71 mn | ||
| −0,27 % | -.--% | -.--% | -.--% | 10,26 md | ||
| −1,72 % | +4,25 % | +69,80 % | +134,78 % | 3,14 md | ||
| +1,33 % | +6,24 % | +54,22 % | +102,05 % | 2,35 md | ||
| −2,35 % | −2,08 % | +45,55 % | −15,43 % | 2,08 md | ||
| +1,41 % | −0,46 % | −24,52 % | −9,26 % | 1,45 md | ||
| +0,40 % | +3,60 % | +38,07 % | +19,18 % | 1,37 md | ||
| +1,54 % | +0,76 % | −10,53 % | −23,51 % | 1,12 md | ||
| +5,07 % | +4,91 % | +31,52 % | +11,01 % | 966 mn | ||
| +0,45 % | −6,24 % | +20,59 % | +37,92 % | 891 mn | ||
| Genomsnitt | +3,91 % | +1,62 % | +22,47 % | +19,67 % | 2,37 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | +0,02 % | +1,95 % | +20,91 % | +27,91 % |
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 25,21 mn 6,24 mn 5,39 mn 5,07 mn 4,61 mn 8,68 mn 593 mn 8,73 mn 59,89 mn 23,31 mn 301 mn 23,44 mn 22,93 mn 999 mn | 32,17 mn 7,97 mn 6,87 mn 6,46 mn 5,89 mn 11,07 mn 756 mn 11,13 mn 76,42 mn 29,75 mn 385 mn 29,91 mn 29,26 mn 1,28 md |
| Nettoinkomst | 456 tn 113 tn 97,35 tn 91,57 tn 83,42 tn 157 tn 10,71 mn 158 tn 1,08 mn 421 tn 5,45 mn 424 tn 415 tn 18,07 mn | 4,94 mn 1,22 mn 1,06 mn 993 tn 905 tn 1,7 mn 116 mn 1,71 mn 11,74 mn 4,57 mn 59,09 mn 4,6 mn 4,5 mn 196 mn |
| Netto Skuld | 14,14 mn 3,5 mn 3,02 mn 2,84 mn 2,59 mn 4,87 mn 332 mn 4,89 mn 33,59 mn 13,07 mn 169 mn 13,15 mn 12,86 mn 561 mn | 25,85 mn 6,4 mn 5,52 mn 5,19 mn 4,73 mn 8,9 mn 607 mn 8,94 mn 61,39 mn 23,9 mn 309 mn 24,03 mn 23,51 mn 1,02 md |
Anställda
-
Sektor
Stål
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















