|
Slutkurs
Shanghai S.E.
2026-09-04
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 4,160 CNY | +2,97 % |
|
+0,73 % | −6,31 % |
| 08-19 | Jiaze Renewables rapporterar resultat för första halvåret 2026 | CI |
| 08-14 | Utspädning för Jiaze Renewables storägare efter konvertering av obligationer | MT |
| Börsvärde | 12,03 md 1,79 md 1,54 md 1,45 md 1,33 md 2,48 md 169 md 2,49 md 17,15 md 6,65 md 86,81 md 6,73 md 6,58 md 280 md | P/E-tal 2026 * |
16,6x | P/E-tal 2027 * | 14,3x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 12,03 md 1,79 md 1,54 md 1,45 md 1,33 md 2,48 md 169 md 2,49 md 17,15 md 6,65 md 86,81 md 6,73 md 6,58 md 280 md | EV / Försäljning 2026 * |
4,7x | EV / Försäljning 2027 * | 4,15x |
| Fri-Float |
52,13 % | Avkastning 2026 * |
-
| Avkastning 2027 * | - |
| 1 dag | +2,97 % | ||
| 1 vecka | +0,73 % | ||
| Pågående månad | +1,96 % | ||
| 1 månad | −10,73 % | ||
| 3 månader | −17,62 % | ||
| 6 månader | −40,74 % | ||
| Pågående år | −6,31 % |
| 1 vecka | 4,02 | 4,27 | |
| 1 månad | 3,98 | 5,06 | |
| Pågående år | 3,94 | 7,15 | |
| 1 år | 3,94 | 7,15 | |
| 3 år | 2,64 | 7,15 | |
| 5 år | 2,64 | 7,15 | |
| 10 år | 1,51 | 13,78 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Ji Wei Zhao
CEO | Verkställande Direktör | 54 | 2015-08-15 |
Ning Yang
DFI | Finansdirektör/CFO | 55 | 2020-01-06 |
Xin Tuan Ju
PRN | Företagsledare/Principal | 52 | 2015-08-15 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Bo Chen
CHM | Ordförande | 55 | 2015-08-15 |
Ji Wei Zhao
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 54 | 2015-08-15 |
Ning Yang
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 55 | 2021-10-08 |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +2,97 % | +0,73 % | +2,21 % | +1,71 % | 1,79 md | ||
| −0,61 % | +2,09 % | +4,72 % | +31,71 % | 27,09 md | ||
| +0,51 % | −1,01 % | −38,81 % | - | 24,29 md | ||
| −0,41 % | −2,42 % | - | - | 23,4 md | ||
| +1,39 % | −0,74 % | +40,02 % | +35,26 % | 22,7 md | ||
| −0,45 % | −4,99 % | +31,40 % | −20,36 % | 16,18 md | ||
| +2,63 % | +1,23 % | +150,42 % | +280,64 % | 11,05 md | ||
| −9,13 % | +4,62 % | +7,10 % | +0,47 % | 8,33 md | ||
| −0,17 % | −4,06 % | −5,19 % | +91,57 % | 7,86 md | ||
| +2,87 % | +6,33 % | +69,69 % | +80,82 % | 4,13 md | ||
| Genomsnitt | −0,04 % | +0,64 % | +29,06 % | +62,73 % | 14,68 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −0,14 % | −0,15 % | +20,85 % | +55,40 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 2,56 md 381 mn 328 mn 308 mn 282 mn 527 mn 35,97 md 529 mn 3,65 md 1,41 md 18,46 md 1,43 md 1,4 md 59,46 md | 2,9 md 432 mn 372 mn 350 mn 320 mn 598 mn 40,8 md 599 mn 4,13 md 1,6 md 20,93 md 1,62 md 1,59 md 67,43 md |
| Nettoinkomst | 736 mn 110 mn 94,34 mn 88,76 mn 81,08 mn 152 mn 10,35 md 152 mn 1,05 md 407 mn 5,31 md 412 mn 403 mn 17,11 md | 848 mn 126 mn 109 mn 102 mn 93,42 mn 175 mn 11,93 md 175 mn 1,21 md 469 mn 6,12 md 474 mn 464 mn 19,71 md |
| Netto Skuld | - | - |
Anställda
266
Sektor
Oberoende elproducenter
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-09-04 | 4,160 CNY | +2,97 % | 59 061 124 |
| 2026-09-03 | 4,040 CNY | −0,49 % | 17 506 400 |
| 2026-09-02 | 4,060 CNY | −0,49 % | 22 964 692 |
| 2026-09-01 | 4,080 CNY | 0,00 % | 24 369 175 |
| 2026-08-31 | 4,080 CNY | −1,21 % | 25 530 632 |
Försäljning
Köp

Genomsnittlig rekommendation
ACKUMULERA
Antal analytiker
1
Senaste stängningskurs
4,160
Genomsnittlig riktkurs
-
Årliga vinster - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















