|
Marknaden stängd -
NYSE
22.00.03 2026-08-31
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 4,530 USD | −1,31 % |
|
−4,23 % | −30,52 % |
| Börsvärde | 784 mn 675 mn 634 mn 579 mn 1,09 md 74,62 md 1,1 md 7,51 md 2,92 md 37,84 md 2,94 md 2,88 md 125 md | P/E-tal 2026 * |
-
| P/E-tal 2027 * | - |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 784 mn 675 mn 634 mn 579 mn 1,09 md 74,62 md 1,1 md 7,51 md 2,92 md 37,84 md 2,94 md 2,88 md 125 md | EV / Försäljning 2026 * |
1,05x | EV / Försäljning 2027 * | 0,99x |
| Fri-Float |
96,75 % | Avkastning 2026 * |
3,09 % | Avkastning 2027 * | 3,22 % |
Senaste Transkript : Empire State Realty Trust, Inc.
| 1 dag | −1,31 % | ||
| 1 vecka | −4,23 % | ||
| 1 månad | −10,47 % | ||
| 3 månader | −20,94 % | ||
| 6 månader | −22,96 % | ||
| Pågående år | −30,52 % |
| 1 vecka | 4,5 | 4,8 | |
| 1 månad | 4,5 | 5,19 | |
| Pågående år | 4,5 | 6,91 | |
| 1 år | 4,5 | 8,07 | |
| 3 år | 4,5 | 11,62 | |
| 5 år | 4,5 | 11,62 | |
| 10 år | 4,5 | 22,3 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Anthony Malkin
CEO | Verkställande Direktör | 63 | 2011-01-01 |
Stephen Horn
DFI | Finansdirektör/CFO | 40 | 2024-02-20 |
Christina Chiu
PSD | President | 45 | 2024-02-20 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Anthony Malkin
CHM | Ordförande | 63 | 2011-01-01 |
Peter Malkin
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 92 | - |
Steven Gilbert
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 78 | 2013-10-01 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26-03-16 | Annan | Controller / Revisor | 17 836 | 0,0105% | ||
| 26-03-13 | Kostnadsfri | Controller / Revisor | 11 584 | 0,0068% | ||
| 26-03-13 | Kostnadsfri | Chef / ledande befattningshavare | 321 670 | 0,1901% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| −1,31 % | −4,23 % | −40,78 % | −48,11 % | 784 mn | ||
| −1,13 % | −2,99 % | +4,29 % | +9,35 % | 57,8 md | ||
| −1,36 % | −1,17 % | +50,95 % | +28,80 % | 17,62 md | ||
| +0,04 % | −5,44 % | +9,59 % | +100,45 % | 16,35 md | ||
| −1,27 % | −2,90 % | +2,18 % | +22,51 % | 14,82 md | ||
| +0,16 % | −4,14 % | +12,67 % | +53,96 % | 12,48 md | ||
| −0,62 % | −1,28 % | +15,40 % | +18,47 % | 10,08 md | ||
| −1,08 % | −4,39 % | +5,06 % | +60,70 % | 9,64 md | ||
| −1,63 % | −1,22 % | −12,32 % | −12,64 % | 9,62 md | ||
| −0,54 % | −5,09 % | −37,79 % | −55,91 % | 8,94 md | ||
| Genomsnitt | −0,61 % | −2,80 % | +0,93 % | +17,76 % | 15,81 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −0,05 % | −2,70 % | +7,64 % | +24,09 % |
| 2026 * | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 744 mn 641 mn 602 mn 549 mn 1,03 md 70,83 md 1,04 md 7,13 md 2,77 md 35,92 md 2,8 md 2,73 md 119 md | 789 mn 679 mn 638 mn 582 mn 1,09 md 75,07 md 1,1 md 7,56 md 2,94 md 38,07 md 2,96 md 2,9 md 126 md |
| Nettoinkomst | - | - |
| Netto Skuld | - | - |
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-08-31 | 4,530 US$ | −1,31 % | 2 462 240 |
| 2026-08-28 | 4,590 US$ | −1,08 % | 1 308 559 |
| 2026-08-27 | 4,640 US$ | −1,69 % | 1 305 958 |
| 2026-08-26 | 4,720 US$ | −1,05 % | 1 365 744 |
| 2026-08-25 | 4,770 US$ | +0,85 % | 1 640 718 |
Trader
Detta superrating bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom områdena värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie under de senaste fyra månaderna samt visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Investidor
Detta sammansatta betyg bygger på ett viktat genomsnitt av rankingen inom kategorierna Fundamenta (sammansatt), Värdering (sammansatt), revideringar av vinst per aktie på ett års sikt smat Visibilitet (sammansatt). Vi rekommenderar att du läser de tillhörande beskrivningarna noggrant.
Global
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena fundamenta (Composite), värdering (Composite), fundamentala revideringar (Composite), konsensus (Composite) och visibilitet (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst fyra av dessa fem delbetyg. Vi rekommenderar att du noggrant läser de tillhörande beskrivningarna.
Qualidade
Detta sammansatta betyg bygger på ett genomsnitt av rankingen inom områdena avkastning (Composite), lönsamhet (Composite) och finansiell hälsa (Composite). För att betyget ska kunna beräknas måste företaget omfattas av minst två av dessa tre delbetyg. Vi rekommenderar att du läser igenom de tillhörande beskrivningarna noggrant.
ESG MSCI
MSCI:s ESG-betyg utvärderar ett företags prestationer inom miljö, socialt ansvar och bolagsstyrning enligt MSCI:s metodik. Det placerar företaget i förhållande till andra företag inom samma bransch på en skala från CCC (mycket låg) till AAA (utmärkt). Detta betyg används av investerare för att integrera hållbarhets- och andra icke-finansiella faktorer i investeringsbeslut och riskbedömningar.

Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















