|
Slutkurs
Prague S.E.
2026-10-15
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 43,00 CZK | 0,00 % |
|
−1,83 % | −25,86 % |
| 06-30 | EMan rapporterar resultat för helåret 2025 | CI |
| 2025-04-30 | EMan a.s. rapporterar resultat för helåret som slutade den 31 december 2024 | CI |
| Börsvärde | 84,28 mn 3,9 mn 3,46 mn 3,21 mn 2,92 mn 5,51 mn 370 mn 5,6 mn 38,6 mn 15,14 mn 193 mn 14,63 mn 14,32 mn 615 mn | P/E-tal 2024 |
257x | P/E-tal 2025 | −298x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 167 mn 7,73 mn 6,87 mn 6,37 mn 5,79 mn 10,93 mn 734 mn 11,11 mn 76,55 mn 30,01 mn 383 mn 29,01 mn 28,39 mn 1,22 md | EV / Försäljning 2024 |
0,98x | EV / Försäljning 2025 | 0,84x |
| Fri-Float |
48,96 % | Avkastning 2024 * |
-
| Avkastning 2025 | - |
| 1 vecka | −1,83 % | ||
| Pågående månad | +16,22 % | ||
| 1 månad | −2,27 % | ||
| 3 månader | +4,88 % | ||
| 6 månader | −12,24 % | ||
| Pågående år | −25,86 % |
| 1 vecka | 41 | 44 | |
| 1 månad | 31 | 44 | |
| Pågående år | 31 | 58 | |
| 1 år | 31 | 62 | |
| 3 år | 31 | 88 | |
| 5 år | 31 | 162 | |
| 10 år | 31 | 162 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Tomáš Cermák
CEO | Verkställande Direktör | 51 | 2004-12-20 |
Jirí Horyna
CEO | Verkställande Direktör | 53 | 2004-12-20 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
Jirí Horyna
CHM | Ordförande | 53 | 2004-12-20 |
Tomáš Cermák
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 51 | 2010-10-01 |
Michal Košek
BRD | Direktör/Styrelseledamot | 41 | 2022-01-01 |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0,00 % | −1,83 % | −28,33 % | −46,25 % | 3,9 mn | ||
| −1,93 % | −1,13 % | +3,41 % | +59,05 % | 3 928 md | ||
| −7,22 % | −11,01 % | +4,44 % | +971,60 % | 447 md | ||
| −4,64 % | −9,31 % | −59,03 % | +17,96 % | 389 md | ||
| −7,63 % | −18,33 % | +66,42 % | +161,55 % | 280 md | ||
| −1,01 % | +4,05 % | −14,57 % | +62,42 % | 259 md | ||
| −7,02 % | −17,32 % | +88,62 % | +384,66 % | 233 md | ||
| −4,44 % | +0,79 % | −20,64 % | +28,68 % | 147 md | ||
| −7,03 % | −13,16 % | +103,43 % | +185,98 % | 124 md | ||
| −2,57 % | +1,21 % | −25,52 % | −55,48 % | 95,43 md | ||
| Genomsnitt | −2,87 % | −6,21 % | +11,82 % | +177,02 % | 590,23 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −1,35 % | −0,92 % | +5,98 % | +143,40 % |
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 211 mn 9,75 mn 8,67 mn 8,03 mn 7,31 mn 13,79 mn 925 mn 14,01 mn 96,57 mn 37,86 mn 483 mn 36,6 mn 35,82 mn 1,54 md | 234 mn 10,81 mn 9,61 mn 8,91 mn 8,1 mn 15,29 mn 1,03 md 15,54 mn 107 mn 41,98 mn 535 mn 40,58 mn 39,71 mn 1,71 md |
| Nettoinkomst | 481 tn 22,25 tn 19,77 tn 18,33 tn 16,68 tn 31,47 tn 2,11 mn 31,97 tn 220 tn 86,38 tn 1,1 mn 83,49 tn 81,71 tn 3,51 mn | −382 tn −17,67 tn −15,7 tn −14,56 tn −13,24 tn −24,99 tn −1,68 mn −25,39 tn −175 tn −68,6 tn −875 tn −66,31 tn −64,9 tn −2,79 mn |
| Netto Skuld | 83,83 mn 3,88 mn 3,45 mn 3,19 mn 2,91 mn 5,48 mn 368 mn 5,57 mn 38,4 mn 15,05 mn 192 mn 14,55 mn 14,24 mn 612 mn | 82,85 mn 3,83 mn 3,41 mn 3,16 mn 2,87 mn 5,42 mn 364 mn 5,51 mn 37,95 mn 14,88 mn 190 mn 14,38 mn 14,08 mn 605 mn |
Anställda
-
Sektor
Programvara
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-10-15 | 43,00 CZK | 0,00 % | 20 |
| 2026-10-14 | 43,00 CZK | −2,27 % | 154 |
| 2026-10-13 | 44,00 CZK | +0,46 % | 103 |
| 2026-10-09 | 43,80 CZK | −0,45 % | 275 |
| 2026-10-08 | 44,00 CZK | 0,00 % | 10 |
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån
















